[Ford Mondeo MK3 ST220] Falujące obroty

TheMP7, 09.06.2020, 16:55 « poprzedni - następny »

TheMP7

Od niedawna jestem posiadaczem forda i mam mały problem gdy jadę i zrzucam bieg na jałowy to obroty spadają tak jak by miał mi zaraz zgasnąć
tak jak na filmie :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć film.


T

Pewnie zawór bocznikowy szwankuje, dość typowa usterka. Ew. bardzo brudna przepustnica.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TheMP7

Cytat: Tomasz w 09.06.2020, 22:25Pewnie zawór bocznikowy szwankuje, dość typowa usterka. Ew. bardzo brudna przepustnica.
Dzięki za info

wwonlas

to jest lewe powietrze. Ogolnie uklad dolotowy w tym silniku to porazka, przynajmniej raz do roku wymaga przegladu i sprawdzenia dymem szczelnosci. Ogolnie kolanka od odmy na pokrywach zaworow lubia parciec u tam zaciaga lewe powietrze. Nowych nie ma nawet w serwisie, a na sylikowy nie licz bo za male zainteresowanie bylo tym tematem i przestali produkowac rok temu. Najtaniej i najszybciej to wziąsc stare swiece zaplonowe i uzyc tych gumowych kolanek jako nowe kolanka do domy, rok wytrzymaja, bynajmniej powinny. Druga sprawa to odma powiedzy glowicami, jest tam uszczelka ktora czesto gesto twardnieje i umiera przez co ciagnie tam lewe powiterze. Kolejnym miejscem zapalnym jest podcisnienie serwa hamulcowego, tam tez ciagnie przez ten zaworek w przepustnicy powietrze. Do tego jeszcze w zlaczu elastycznym jest taka duza gumowa rurka, ma ona plastikowy kruciec w srodku i albo on pekl albo ten otwor sie juz tak wyrobil w tej gumie ze przepuszcza powietrze. A najwiekszym problemem jest braket linki gazu, trzeba go sprawdzic bo czasami sie wygina od temperatury pod maska i linka caly czas trzyma przepustnice lekko uchylona i samochod wariuje. Silnik krokowy zadko sie psuje i to nie jest przyczyna falowania obrotow.