"Malina" czyli Kuga ST-line X 2020

qualin, 05.11.2020, 16:08 « poprzedni - następny »

qualin

W związku z tym, że od prawie roku walczę z wtryskami w Mondeo i wpakowałem już worek siana w nie powiedziałem w końcu dość i kupiłem nowe wozidlo. Na początku miała być Fiesta ST, później Puma ST, ale okazało się, że potrzebne będzie auto z sensownym bagażnikiem czyli rodzinne. Chwilę myślałem o Focusie ST w kombi, ale za dużo jeżdżę, żeby to tankować, a kolejnego diesla już nie chciałem. Poszedłem do salonu z zamiarem wyjechania Focusem STline kombi 1.5EB 182KM. Dostałem jednak na cały dzień nowa Kuge i poniżej są efekty.

Ford Kuga ST-Line X 2020
Silnik: 1.5EB 150Km manual
Kolor: Lucid Red

Wyposażenie:
- reflektory adaptacyjne full led (automatyczne długie z systemem nie oślepiającym)
- adaptacyjny, inteligentny tempomat
- system rozpoznawania znaków
- system automatycznego parkowania
- czujniki parkowania tyl-przod
- kamery parkowania tyl-przod
- ochraniacze przed odbiciem drzwi
- asystent unikania kolizji (pre-colission)
- asystent martwego pola (bliss)
- asystent utrzymania pasa ruchu
- asystent ruszania na wzniesieniu
- cyfrowe zegary 12,3"
- sync 3 + nawi + dźwięk B&O
- tapicerka pol skora z alcantarą i ciemną podsufitką
- elektryczna klapa bagażnika
- pełny pakiet winter (spryskiwacze, przednia szyba, kierownica, fotele, tylna kanapa)
- wyświetlacz przezierny (head-up display)
- klima dwustrefowa
- ładowarka indukcyjna
- gniazdo 230V
- felgi 18"
- fordpass connect (modem+hotspot)

To by było tak z grubsza ;)

Dodatkowo wpadły od razu zimówki Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320A

Niestety kasy nie starczyło już na ceramikę i temat musi poczekać do wiosny, ale nie zostawiłem auta bez zabezpieczenia na zimę. Po gruntownym myciu i odtluszczeniu wpadł wosk Soft99 Fusso Coat oraz ADBL Ceramic QD. Auto dostalo mega połysku, śliskości lakieru oraz fajnej głębi.

Aktualny przebieg to 900 km. Na 2 tys km wymienię olej na Millersa. Z planów na wiosnę to koniecznie większe koła bo te 18tki z balonem 60 wyglądają jak 16tki na moim Mondeo. Pewnie będą 19tki z Pumy ST lub Focusa ST.
Mam też plan zrobić coś ala Kuge ST czyli na wzór Pumy ST okleic na czarny połysk te płetwy w zderzaku koło halogenów, dach, spoilerz lusterka i napis Kuga na tylnej klapie. Silnik też ma potencjał bo to ta sama jednostka co w Fieście i Pumie ST więc pewnie i tam parę modów wpadnie ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Tak wyglądają cyfrowe zegary:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/Sg3SbrBQlJ8
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/0pH9kuwuzBM

Działanie adaptacyjnych ledow:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/5-yPDfSjCJE

Test hydrofobowy wosku:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/OvCo59d68l0

T

Wygląda świetnie. A jak jeździ?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Cytat: Tomasz w 06.11.2020, 16:43Wygląda świetnie. A jak jeździ?

Jeździ lepiej jak wygląda. Można powiedzieć, że bardzo podobnie do Focusa. Jeżeli chodzi o jazdę po zakrętach to nie czuje prawie żadnej różnicy między Kuga, a Fiesta Active mojej kobiety. Ford już nas przyzwyczaił do dobrego prowadzenia. Tutaj nie czuć, że jedzie się tak dużym autem. Jedynie wielkość maski zdradza, że gabaryty są większe. Bałem się trochę, że 1.5EB będzie słaby do tej budy, ale radzi sobie przyzwoicie. Można komfortowo wyprzedzać, a spalanie jest mega małe bo potrafię zejść po mieście do 6,5.

fajex

Gratulacje zakupu 👍 bardzo ładnie się prezentuje 👌

MAG

Powtórzę to co pisałem na fcp - wygląda super, ale kółka 20" by się jej przydały.

Mi osobiście bardziej by podpasila Puma ST, ale patrząc na to widać w Szwecji, to Puma ST jest droższa od mildhybrid 155 o ok 100.000 kr (40.000zł), to już cena jak za wypasionego rocznego Focusa ST z symbolicznym przebiegiem.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Bo z ceną Pumy ST ford zaszalal i to mocno.


W końcu dotarły żarówki LED od majfrendow na tylne kierunki i światła cofania.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po lewej wymieniona żarówka na LED po prawej seryjna

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Teraz cofania. Po prawej led, po lewej seria

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Pełny zestaw LED

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.


No i łyżka dziegciu w beczce miodu. Niech szlag trafi tego kto wymyślił taki sposób montażu lamp czy tam zmiany żarówek. Wg instrukcji wystarczy odkręcić dwie śruby i wyjąć lampę. Niestety zapomnieli wspomnieć, że po drugiej stronie lampy jest klips, który tam mocno siedzi, że praktycznie nie da się lampy wyjąć. Używałem tylko palców, żeby ją jakoś wyciągnąć i niestety pojawiło się pęknięcie wierzchniej warstwy plastiku :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



bishop

Ładne auto, choć Kuga poprzednia gen. bardziej mi pasowała wizualnie. Ale ogólnie autko fajne. Gratulacje. Tam siedzi taki sam silnik co w Fieście ST?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

qualin

Cytat: bishop w 10.11.2020, 09:35Ładne auto, choć Kuga poprzednia gen. bardziej mi pasowała wizualnie. Ale ogólnie autko fajne. Gratulacje. Tam siedzi taki sam silnik co w Fieście ST?
Z tym silnikiem to właśnie nie wiem. Myślałem, że jest to samo co w Focusie 1.5, ale w etisie pokazuje wersję silnika Dragon 150/200PS. Nie ma wersji 200KM w Kudze więc może faktycznie jest to ta sama jednostka co w Fieście ST.

MAG

Wydaje mi się że to jest ten sam silnik co Fiesta ST, a także Focus, a jedynie osprzęt sie różni.
TuneForce na FCP pisał że w Fieście ST jest inna turbina niż w Fokach i w Kudze
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Felgi na lato kupione. AEZ Straight Dark 20x8,5 cala i ET45

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.