Lifting oświetlenia w Mondeo mk3 kombi

T, 16.01.2011, 17:49 « poprzedni - następny »

Jendrekmak

Cytat: Snajper w 19.01.2011, 17:46
Najlepszą opcją jest kupić te lampę z Vectry C, tam były LEDy, pasuje ponoć bez problemu. Sam jeszcze nie próbowałem.
ja przerabiałem i trochę trzeba dopasować oprawę po wyjęciu "starych" oprawek. działa mi już od roku i zero problemów. wyszedłem z założenia że lepsze są diody/światła od producenta aut niż jakieś chińskie żaróweczki led które rzeczywiście szybko padają. stop od vectry można kupić za 30-40 zł razem z soczewkami rozpraszającymi światło i obudową która się przydaje przy montażu.
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

T

Panowie, wie ktoś z Was jakie są żarówki we wstecznych w kombi? W książce "sam naprawiam" jest mowa o H1 21W, czy to czasem nie jest błąd i nie są to po prostu białe P 21W? Albo jeszcze coś innego?

Trochę pilne. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

żarówka wygląda jak ta od kierunków, tyle że przezroczysta więc H1 to chyba nie jest :D

T

Cytat: wilhelm w 07.02.2011, 09:37
żarówka wygląda jak ta od kierunków, tyle że przezroczysta więc H1 to chyba nie jest :D
Czyli będzie to na 99% P 21W, dzięki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Udało mi się znaleźć wreszcie W5W pasujące kolorem do seryjnych xenonów 4300k. Podaje link do aukcji, może się komuś przyda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/w5w-5w-canbus-super-white-xtec-tuning-6000k-i1443815752.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Są to zwykłe żarówki W5W XTEC 6000k. To 6000k jest oczywiście tylko na papierze, w rzeczywistości jest to właśnie coś z okolic 4300k.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Odgrzewam temat.

Z tyłu można zamontować środkowy stop LED od Vectry B kombi:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Boczne kierunki polecam JOM/FK z homologacją, świecą jaśniej niż seryjne:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

Stop z tyłu dużo było rzeźby czy w miarę spasowało.
Oberslejzen!

weksla

Tomasz pisz czy dużo rzeźby i daj więcej fotek w szczególności z bliska mnie interesuje czy widać niedoróby czy nie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Nie ma z tym wiele roboty, trzeba poszerzyć seryjny otwór (na wysokość i głębokość jest ok, trzeba dopasować tylko na szerokość), odciąć seryjne mocowania od stopa i przykleić go od dołu do tej seryjnej obudowy. Pewna trudność polega tylko na tym, żeby poszerzyć otwór dokładnie na tyle, żeby stop wszedł "na wcisk". Laik patrząc z zewnątrz raczej na pewno się nie zorientuje, plastik wokół tego stopu przylega do szyby i maskuje ew. niedoskonałości montażu (poza tym dzięki temu nie trzeba go poziomować). Jak komuś bardzo nie wyjdzie, to można nakleić w tym miejscu na szybę np. taką folię do lamp przednich, jaką przyciemniałem tylne kierunki i wsteczne — wtedy już w ogóle nic nie będzie widać. U mnie wygląda OK, więc tego nie robiłem. Wtyczki oczywiście nie pasują, ale połączenie ze sobą dwóch kabelków nie jest raczej szczególnym wyzwaniem. :)

Ogólnie jak dla mnie jest to rewelacyjny mod. Pomijając dużo lepszy wygląd ten stop zapala się błyskawicznie (jak to LED-y) i jest zdecydowanie jaśniejszy niż seryjny, spada więc ryzyko skasowania tyłu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Tomasz  co ty masz za brzydactwa na zderzaku?To chyba od scorpiona wyciągnięte;> osobiscie bym sie wahał cos takiego na zderzak wciskać.Z czego to? Bo mondeusz to nie jest?

T

Chodzi Ci o czujniki? Fabryczne z tego rocznika.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

darecki1

Tak chodzi mi o czujniki dziwnie wyglądaja te obwódki czujników strasznie "pancernie"...ale skoro fabryczne to i tak bym ich nie założył u WEKSLI wyglądaja całkiem inaczej-delikatniej.

T

Ja ich nie zakładałem, one zawsze były. Aż takim maniakiem nie jestem, żeby zmieniać dobrze działające czujniki dla obwódek. Zresztą tutaj je wyjątkowo widać, bo słońce świeci pod kątem praktycznie 90 stopni.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

dominlodz

koledzy a co byście zaproponowali na migacze przód/tył ?
ja kupiłem coś takiego
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/led-ba15s-p21w-py21w-canbus-21smd-zarowka-i2909543444.html

ale szajs totalny, bardzo słabo wręcz ledwo co świecą,
zastanawiam się teraz nad takimi
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/led-can-bus-4x1-5w-power-bau15s-py21w-pomaranczowa-i2877612265.html
albo takimi
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/py21w-led-4-high-powerpomaranczowa-kierunkowskazy-i2857711187.html

mają HP po 3W na żarówki, tylko ta z 4-ma ledami nie wiem czy będzie światło się dobrze w lustrze z tyłu odbijać