Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

GaBB, 28.02.2011, 13:45 « poprzedni - następny »

GaBB

Cieszę się, że pomogłem :) CO do bezpiecznika - dobry pomysł, też tak uczynię. A czemu 2 kable od lampy pasażera? Szał bezrozumny :P tak po prostu wyszło :) oczywiście można to z obu stron zrobić.
-----
Pozdrawiam,
Marcin

Polarny

No ja domyślałem się, że jak już wlutowałeś się w tamtą lampę, to nie było sensu zmieniać. Różnica w sumie żadna.
Co do bezpiecznika, to zastanawiam się gdzie to szukać. Na Allegro są za półdarmo (2-3 zł), natomiast koszty wysyłki 15 zł powodują, że nia ma sensu brać na odległość. Czy w elektronicznym jakimś to znajdę?

GaBB

Pewnie, ze znajdziesz. Ja bym wsadził tam taki bezpiecznik jak na kablach CB dają, rurkowy w takiej sprytnej obudowie. Zresztą tak uczynię :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

Polarny

Ty chcesz coś takiego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/oprawka-oprawa-bezpiecznika-na-kablu-gniazdo-20mm-i1473135080.html

Ja natomiast wolę to: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-bezpiecznikowe-i1438615726.html

Już Ci piszę dlaczego. Otóż mam CB na tym pierwszym i czasami jak kabel gdzieś naciągnę, to pierwsze gniazdo ze względu na budowę sprężynującą potrafi się na sekunde rozłaczyć (jak sprężyna nie ściągnie Z POWROTEM przewódu, to jest rozłączony). W drugim przypadku nie ma takiego problemu. Wprawdzie raczej może nie mieć to znaczenia, ale wolę się zabezpieczyć. Poza tym bezpiecznik w razie czego łatwiej dostać - na każdej stacji. Ale, to taki drobny detal, że nie ma co dywagować.

Ja zastanawiam się nad innym tematem - spryskania tej płytki jakimś lakierem, który spowoduje, że ochroni to przed wilgocią. Mam na myśli coś takiego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/plastik-70-lakier-elektroizolacyjny-do-plytek-400-i1465445906.html

GaBB

Płytki bym nie ruszał - raczej za pomocą silikonu bym uszczelnił obudowę i miejsce gdzie wychodzą kable jeśli już. Jak coś sie sypnie na plytce to można naprawić przez przelutowanie elementu - jak polakierujesz tym "plastikiem" to już trzeba nowe kupic :) a uszczelniona silikonem obudowę zawsze da sie otworzyć :)

A co do oprawki bezpiecznika - przekonałeś mnie :) Faktycznie taki lepszy. A jaki bezpiecznik? ja nad 7,5A myślałem czyli taki jak odpowiada za światła długie w mondeo...tyle, ze tam 7,5 leci na jedną lampę więc może większy? Tylko też żeby nie przesadzić :P
-----
Pozdrawiam,
Marcin

Polarny

Tym lakierem jak polecisz, to nie ma problemu z lutowaniem potem. On jest tak stworzony, że wprowadzanie poprawek to nie problem. A tutaj chodzi o to, że cynę którą gość używał jest bezołowiowa i ona za 3 lata utleni się lekko. Więc raczej zrobię to tym lakierem.

A co do bezpiecznika, to światła pobierają jakieś 55 W, czyli zaokrąglijmy to do 60 W. 2x 60 W = 120 W. Podzielone na 12 V = 10 A. Układ zmniejsza to do 40% mocy, czyli 4A. Tak więc bezpiecznie będzie 5A albo 7.5A. Niemniej ja chcę właśnie zmierzyć jaki prąd tamtędy idzie. Może dzisiaj to zrobię.

GaBB

Skoro mówisz, ze ten lakier pozwala na poprawki to super ;) TO to faktycznie dobra opcja.
Czyli 7,5A powinno być ok. Ale jak pomierzysz to chętnie przyjmę wynik :P
Jak będę zakładał bezpiecznik to poskracam też te kable i jakoś rozsądniej umieszczę tą puszkę modułu. BO mimo wszystko mamy klekoty więc wibracje nawet przy aku pewnie są spore a nie chciałbym żeby to się rozpadło podczas jazdy więc pewnie jakaś gąbka czy cuś do unieruchomienia tego się przyda.
-----
Pozdrawiam,
Marcin

Polarny

Spoko.

Tak jeszcze chodzi mi po głowie pewna modyfikacja.
Zastanawiam się, czy tych niebieskich przewodów nie dałoby się podłączyć jakoś tak, by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło. Jakieś pomysły ktoś ma?

Oktan

Cytat: Polarny w 01.03.2011, 16:52
Spoko.

Tak jeszcze chodzi mi po głowie pewna modyfikacja.
Zastanawiam się, czy tych niebieskich przewodów nie dałoby się podłączyć jakoś tak, by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło. Jakieś pomysły ktoś ma?

no musisz to tak połączyć aby:
"by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło" :D

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, hihihi
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

weksla

Z bezpiecznikiem fakt bardzo dobry pomysł, też założę, u mnie 3 zł w elektronicznym, więc koszt żaden. Polarny ja jednak odpuszczam kombinowanie z lampką, bo tak jak pisałeś, jak załączysz pozycyjne, to wszystko sie włączy, a dzienne zostaną nadal:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Cytat: Oktan w 01.03.2011, 19:54
no musisz to tak połączyć aby:
"by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło" :D

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, hihihi

A to ja wiem, że "by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło" muszę "by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło". Problem w tym, gdzie dokładnie się powpinać, żeby "by kontrolka świateł świeciła się na liczniku oraz by w przełączniku też się świeciło"? (-:

Polarny

Wrzuciłem dzisiaj bezpiecznik, tak więc w razie potrzeby mogę łatwo wyłączyć moduł.
Pomierzyłem też prąd - 5.21 A. W momencie rozruchu świateł nieco więcej, ale nadal poniżej 6A. Tak więc bezpiecznik 7.5A będzie idealny - 5A będzie za mały.

weksla

Też dałem bezpiecznik 7,5A w obudowie, zawsze to można wyciągnąć i spokój. Ja moduł umieściłem tutaj:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps


Cinkciarz

Cytat: weksla w 06.03.2011, 12:10
Też dałem bezpiecznik 7,5A w obudowie, zawsze to można wyciągnąć i spokój. Ja moduł umieściłem tutaj:


Ja w tym miejscu mam przetwornice z halogenów. Chyba będę musiał poszukać innej miejscówki na ten regulator
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600