Taki RS pomyka u mnie po mieście...

weksla, 29.03.2011, 22:36 « poprzedni - następny »

RSSSS

03.04.2011, 17:56 #15 Ostatnia edycja: 03.04.2011, 21:47 by RSSSS
Cytat: auchim w 03.04.2011, 14:33
ja niedługo będę miał okazję bliżej się przyjrzeć i pośmigać RSem, łepek z pracy właśnie zamówił

Chyba kolega coś ściemnia bo już od dłuższego czasu nie można zamówić tych aut...!
Pozostały używki, no chyba, że w którymś z salonów się jakiś ostał ale nie sądzę bo kolega kupował RSa jakieś pół roku temu i trafił jednego z ostatnich.
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

KLUSEK

Gdzie pracujesz, że "łepki" u Ciebie kupują RSy ? :D
Chce być takim łepkiem

T

Widziałem dzisiaj granatowego RS-a. One wychodziły fabrycznie w tym kolorze? ;)

« Dodane: 08.04.2011, 15:25 »

Znalazłem, że tak. Fajnie nawet wyglądał. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

@ Tomasz, ciemno niebieskie widziałem nie wiem czy to granatowy był paleta barw która rozpoznaje jest zbyt ograniczona  :]

@ Klusek nie wiem może gość w totka wygrał albo jakis spadek dostał, ten RS jak się pojawi to przebije chyba wszystko co stoi na parkingu pod firmą, chociaż którąś z Sti czy e90 Ac Schnitzera bym nie pogardził  :P

@ RSSSS nie wiem twierdzi że z salonu może jakiś ex showroom albo z komisu przy salonie, w każdym bądz razie nawet na autotraderze jest od cholery ogłoszeń

pawle

Do niedawna wydawało mi się, że jak RS to tylko ten niebieski, np. taki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://photos02.otomoto.pl/photos/original/C18/34/84/C18348493_5.jpg
Zmieniłem zdanie jak zobaczyłem zielonego w pełnym słońcu... wspaniały. Mimo, iż jestem dość zachowawczy i mało młodzieżowy to zrobił na mnie duże wrażenie i pokochałem ten kolor tak mocno, że chyba jestem w stanie przekonać 2gą (lepszą) połówkę, że zielony to podstawowy atrybut w definicji słowa samochód:)
pawle

kasuj

Cytat: RSSSS w 03.04.2011, 17:56
Chyba kolega coś ściemnia bo już od dłuższego czasu nie można zamówić tych aut...!

Why? To Ford zakończył produkcję RSa? Limitowana to była chyba tylko ta seria 500 sztuk co ostatnio wyszła.

« Dodane: 10.04.2011, 17:07 »

Cytat: weksla w 29.03.2011, 22:39
heheh ale o dziwo co widze to auto to jeździ nim taka babka około 30 lat:D:D:D

Daj zdjęcie babki ocenimy  :P
--
Pozdrawiam

wojoo

zakończyli produkcję rs'a jak i st bo silnik nie spełniał normy emisji spalin które weszły w życie od 2011 roku :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

kasuj

Cytat: wojoo w 10.04.2011, 17:49
zakończyli produkcję rs'a jak i st bo silnik nie spełniał normy emisji spalin które weszły w życie od 2011 roku :)

:( nie wiedziałem. To teraz w ofercie forda już nic ciekawego nie zostało, ewentualnie było chyba Mondeo mk4 z 2,5turbo?
--
Pozdrawiam

wilhelm

ale to ten sam silnik, więc też nie produkują. teraz ford wsadza 2.0t ecoboost 200 lub 240 KM

RSSSS

Cytat: auchim w 08.04.2011, 16:45
@ Tomasz, ciemno niebieskie widziałem nie wiem czy to granatowy był paleta barw która rozpoznaje jest zbyt ograniczona  :]

@ Klusek nie wiem może gość w totka wygrał albo jakis spadek dostał, ten RS jak się pojawi to przebije chyba wszystko co stoi na parkingu pod firmą, chociaż którąś z Sti czy e90 Ac Schnitzera bym nie pogardził  :P

@ RSSSS nie wiem twierdzi że z salonu może jakiś ex showroom albo z komisu przy salonie, w każdym bądz razie nawet na autotraderze jest od cholery ogłoszeń

Ale słowo zamówić znaczy najczęściej zlecić do wyprodukowania i stąd mój post.

To że są setki używanych do kupienia to oczywiste ale w salonie nowego zamówić/kupić już nie można.

Demo to też używka.

Pozdr.

« Dodane: 10.04.2011, 17:59 »

Cytat: pawle w 09.04.2011, 09:16
Do niedawna wydawało mi się, że jak RS to tylko ten niebieski, np. taki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://photos02.otomoto.pl/photos/original/C18/34/84/C18348493_5.jpg
Zmieniłem zdanie jak zobaczyłem zielonego w pełnym słońcu... wspaniały. Mimo, iż jestem dość zachowawczy i mało młodzieżowy to zrobił na mnie duże wrażenie i pokochałem ten kolor tak mocno, że chyba jestem w stanie przekonać 2gą (lepszą) połówkę, że zielony to podstawowy atrybut w definicji słowa samochód:)

W Paryżu na salonie oglądałem kiedyś zielonego i wtedy byłem przekonany, że taki kolor właśnie wybiorę ale ostatecznie padło na rajdowy/męski kolor biały bo zielony jest jednak najbardziej młodzieżowy.

« Dodane: 10.04.2011, 18:03 »

Cytat: wilhelm w 10.04.2011, 17:54
ale to ten sam silnik, więc też nie produkują. teraz ford wsadza 2.0t ecoboost 200 lub 240 KM

Ale 2,5T jest jeszcze w ofercie, może wycofają od 2012?
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

wojoo

Cytat: RSSSS w 10.04.2011, 17:55

Ale 2,5T jest jeszcze w ofercie, może wycofają od 2012?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle/p=1204972746949

w oficjalnym konfiguratorze nie ma 2.5t :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: RSSSS w 10.04.2011, 17:55
Ale 2,5T jest jeszcze w ofercie, może wycofają od 2012?
W innych modelach chyba też wycofali, w zamian jest 2.0 ecoboost, czy jak to tam nazywają. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Ale czy przypadkiem nie jest to też powiązane z tym, że silnik 2.5T to była konstrukcja Volvo? Ford sprzedał Volvo pewnie i stracił prawa do jednostki 2.5T. Bo sądzę, że dałoby się ją tak zmodyfikować, by spełniały normy.

wojoo

volvo tez wycofało ten silnik 2.5 t w zamian wprowadzili nowe 2.5t które ma teraz 210km natomiast t5 jest jako 2.4 260km :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Trudno powiedzieć, faktem jest, że to dość stara konstrukcja i o dość dużej pojemności (co jest niekorzystne także ze względów podatkowych). Nowy silnik (ten 2.0 ecoboost) ma już chyba bezpośredni wtrysk, nie? To już nie jest coś, co łatwo dodać do starego silnika...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club