Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Masz auto z 2002 roku? To już złom!

eng, 02.02.2012, 08:30 « poprzedni - następny »

weksla

Tomasz ty to zresztą jak zawsze podajesz suche fakty. Co z tego że na papierze jest tyle... skoro do kieszeni trafia tyle... Podsumowując jest do dupy. I ja to opieram na własnym przykładzie oraz sytuacji moich znajomych. Powiem inaczej np w 2010 r zarabiając te pieniądze co teraz mogłem "mieć" dużo więcej. Minęły dwa lata, zarabiam tyle samo. Mogę "mieć" mniej. Ok Ty powiesz inflacja. Fakt, tylko jeśli inflacja to z automatu na wszystko i dla wszystkich. Tego niestety u nas w państwie nie uświadczysz. Oparłem to na tym przykładzie. No ale cóż ty sypniesz mi naukowo ja Ci jak prosty chłop. I i tak wychodzi na moje. Suma sumarum lub meritum (jak wolisz) jest gorzej.
Nie wiem jak ty ale ja to tak postrzegam, i raczej większość Polaków takie zdanie ma. Jeśli ty odczuwasz że zarabiasz więcej i stać Cię na więcej to mogę ci jedynie pogratulować.

A tak pozatym jeśli podajesz wartości średnie to imho czy netto czy brutto  jest to dość znaczna różnica.
Ja wartości brutto z wypłaty miewam czasem po 8000 ale co z tego? jak do kieszeni wpada tyle ile wpada czyli gównianie mało.

Aha a to czy ja umiem wykorzystywać zdobyta wiedzę na studiach w praktyce to pozwól że nie Tobie to oceniać.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Cytat: Tomasz w 03.02.2012, 16:34Tzn. w jaki sposób liczyłeś i ile Ci wyszło?


Nie liczyłem, wiem jaki np. chleb kiedyś kupowałem za 2,5zł a teraz wyrób chlebopodobny w tej cenie ciężko dostać.

Cytat: Tomasz w 03.02.2012, 16:34Dla niektórych to i tak za dużo.

Niektórzy nie chcą tyle płącić, a niektórym za ich pracę się czasem tyle nie należy :)


Cytat: Tomasz w 03.02.2012, 16:34Przede wszystkim wokół mamy, może nie kryzys, ale stagnację, więc wpływa to wyraźnie i na nasz rynek i to zarówno na eksport jak i na mniejsze inwestycje zagraniczne. Na tym tle nasza gospodarka rozwija się całkiem nieźle, niestety — tak jak mówisz — pewnych rzeczy nie da się nadrobić z dnia na dzień.

No to jest prawda. Każdy wkłada w skarpete. Nikt nie wie co będze dalej.
Kasa nie krąży, nie zarabia, ale też nie ma problemu że komuś braknie.

Taki dziwny ten nasz naród :)

Damy radę :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Ry2y

Te płace podane przez ciebie są właśnie brutto. Dlatego wszystko zależy od podatków, akcyz i innych opłat również tych pośrednich płaconych przy zakupach. To, że wzrosły brutto nie koniecznie oznacza, że kupisz więcej produktów teraz, niż kilka lat temu przy trochę niższej pensji.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: weksla w 03.02.2012, 16:53Tomasz ty to zresztą jak zawsze podajesz suche fakty. Co z tego że na papierze jest tyle... skoro do kieszeni trafia tyle... Podsumowując jest do dupy.
Powtórzę: podawałem te dane żeby pokazać kierunek zmian w odpowiedzi na argument, ze "jest coraz gorzej", a nie po to, by dyskutować o wartościach jako takich, bo one są w tym kontekście mało istotne.

Cytat: weksla w 03.02.2012, 16:53I ja to opieram na własnym przykładzie oraz sytuacji moich znajomych.
Wyciąganie ogólnych wniosków na podstawie (kilku) jednostkowych przypadków to zasadniczy błąd.

Cytat: weksla w 03.02.2012, 16:53Fakt, tylko jeśli inflacja to z automatu na wszystko i dla wszystkich.
Mam wrażenie, że nie wiesz jak liczona jest inflacja...

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 16:57Nie liczyłem, wiem jaki np. chleb kiedyś kupowałem za 2,5zł a teraz wyrób chlebopodobny w tej cenie ciężko dostać.
Nie zwracam szczególnej uwagi na ceny żywności, ale wiele rzeczy jest dużo tańszych (powiedzmy nie są to zwykle rzeczy codziennego użytku).

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 16:57Damy radę
Byle rząd nie próbował za bardzo "naprawiać", bo wtedy efekt jest zwykle odwrotny. Ten rząd ma taką zaletę, że prawie nic nie robi, więc i mniejsze ryzyko, że popsuje. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

To złe wrażenie posiadasz. I proszę Cię nie gadaj głupot że jest taniej. Wszystko jest droższe. I powtórzę to ponownie. WSZYSTKO.
Idzie to z automatu jak masz droższe paliwo to masz wszystko droższe. Tyle w temacie.
Nic już nie piszę bo to jak zwykle nie ma sensu. Bo Tomasz wie najlepiej:P
Może to on powinien prowadzić nasz rząd??:D
Wtedy Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 17:02Te płace podane przez ciebie są właśnie brutto.
Proszę, dowiedz się, co to jest płaca brutto i płaca netto, bo swoją argumentacją dajesz do zrozumienia, że tego nie wiesz + dorzucasz do tego kilka truizmów.

« Dodane: 03.02.2012, 17:36 »

Cytat: weksla w 03.02.2012, 17:14To złe wrażenie posiadasz. I proszę Cię nie gadaj głupot że jest taniej. Wszystko jest droższe. I powtórzę to ponownie. WSZYSTKO.
Wszystko nie, większość tak — o czym dobitnie mówią dane dotyczące inflacji, które podałem, więc nie wiem za bardzo z czym polemizujesz.

Cytat: weksla w 03.02.2012, 17:14Nic już nie piszę bo to jak zwykle nie ma sensu. Bo Tomasz wie najlepiej:P
Może to on powinien prowadzić nasz rząd?Cheesy
Wtedy Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą:D
Widzę, że jakkolwiek na ŻADEN argument merytoryczny nie było Cię póki co stać, to od durnych złośliwostek powstrzymać się nie potrafisz.

PS. Ogarnijcie się proszę, można mieć różne poglądy, ale dyskusja z faktami jest pozbawiona sensu. Może lepiej jednak na forum motoryzacyjnym wrócić do tematów motoryzacyjnych, bo poziom merytoryczny tego wątku zaczyna osiągać niebezpiecznie niskie rejony.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Od wielu lat sam sobie płacę ZUS, VAT, PIT i doskonale wiem co to jest płaca brutto i netto. Ale jakbyś ty nie wiedział to:
Płaca brutto to płaca całkowita, przed odliczeniem składek na ubezpieczenia społeczne, zaliczki na podatek dochodowy i innych potrąceń.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 17:39Od wielu lat sam sobie płacę ZUS, VAT, PIT i doskonale wiem co to jest płaca brutto i netto.
Tyle, że napisałeś: Tomasz te średnie wynagrodzenia to brutto czy netto? Bo jak brutto, to mimo wzrostu tej wartości, po zmianach w VAT (...) podczas gdy VAT ma wpływ na inflację, a nie na płacę brutto.

Cytat: Ry2y w 03.02.2012, 17:39Płaca brutto to płaca całkowita, przed odliczeniem składek na ubezpieczenia społeczne, zaliczki na podatek dochodowy i innych potrąceń.
Fajnie, że doczytałeś, to teraz wyciągnij wnioski. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Beną i ropą płynąca z kilooosami autostrad :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

Cytat: NeroN w 03.02.2012, 18:18
Beną i ropą płynąca z kilooosami autostrad :)

Dokładnie z pewnością za rządów POpaprańców.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Dobra, wystarczy już tego, zamykam. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club