Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: holo w 06.05.2013, 17:59
Kris1976, ja po prostu stary już jestem, chociaż sądząc po Twoim nicku, to do Ciebie mi brakuje ciut ciut. O eibachu myślę, bo i na serii trzeba uważać jak się jeździ, więc czemu nie zrobić sobie deko lepiej. Ale to takie luźne rozważania. Mi po prostu auto wciąż sprawia frajdę.
eee ten nick to trochę tak z niedbalstwa wyszedł .... miało być bez cyferek , no ale rocznika się oczywiście nie wypieram :)  wiek nieważny - ważniejsze że łączy nas wspólne zainteresowanie :)
a co do modów to po prostu dziwię się że nie korci Cię żeby pomodzić. Po tylu przeczytanych postach zapewne wiesz czego się wystrzegać żeby nie przedobrzyć ... ja też jeździłem równy rok serią i wiem że był niezły fun ale ... czegoś brakowało...fabryka mocno ograniczyła to auto. Trochę modów i robi się prawie jak RS  :evil:

« Dodane: 06.05.2013, 23:19 »

Cytat: Essio w 06.05.2013, 17:26holo to z Kris1976 zrobiłeś dziadka.
... no bez jaj , czuję się najwyżej na 29  :D

« Dodane: 07.05.2013, 00:16 »

Mały update... końcówki ...  w końcu ogarnięte !
zawitały Miltec'ki  GT100 4"
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

baki

"trumbki" jak się patrzy :)
2.0 TDCi 167KM 388 Nm

Kris1976

Pytanko. Czy warto kupic filterek k/n za ok 170pln-a czy lepiej za 69 wkładkę pipercossa ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Kris1976

Panowie, taki objaw: na postoju na biegu jałowym i przy obrotach do ok 2000-2500 (potem pewnie też jest ale już hałas za duży zeby usłyszeć) słychać postukiwanie lub jak to określil znajomy szatkowanie od strony skrzyni biegów.  Dobrze słychać to jak się nachylimy przy przednim kole od strony kierowcy. Po wciśnieciu sprzęgła zanika i silnik pracuje na jalowym i przy dodaniu gazu już bez szatkowania. W trakcie jazdy tego nie słychać.  Sprzegło funkiel nówka od RSa komplet załozone w styczniu. Źle założone/ fabrycznie wadliwe/może to łożysko w skrzyni biegów ? Na pewno Ten typ tak nie ma...sprawdziłem z innym STkiem. Jakieś pomysly ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Wysprzęglik.

przemas10m

dokładnie  wysprzeglik, mam tak samo w c-maxie
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

Kris1976

Wysprzeglik kiedyś mi się wysypal w foce 2.0tdci... inne objawy były. Sprzęgło zaczęło brać  bardzo ostro a nastepnego dnia pedal wpadl w podloge i juz tam zostal..
Nowy Wysprzeglik byl w komplecie z RSowym sprzeglem.  Zrobilem na tym moze z 4-5 tys.... jakim cudem miałby sie wyspać?  Wadliwy?  Zle zamontowany ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Miałem tak samo, wysprzęglik wymieniłem mimo że był nowy . Na pierwszym RS-owym wysprzęgliku napierdalało jakby murzyn walił młotkiem w skrzynię. Od wymiany przejechałem dopiero 1500km więc problem może znowu wystąpić.

Kris1976

Zajebiście...
Znowu cały dzień w dupie (a może i dłużej) , robocizna za wyjmowanie skrzyni też parę stówek. Mam nadzieje że ASO chociaż nie będzie robić problemów z reklamacją tego paździerzowego wysprzęglika.
A co konkretnie w nim pada po takim śmiesznym przebiegu ?!
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

to jest pikuś, mnie najbardziej wkurwiała prawa półosi  ciągu ostatnich 9 miesięcy  7szt !!! Dzisiaj odbieram diabła na nowych półosiach z UK niby wytrzymują 700 Nm. Oby to była prawda :))

Kris1976

... jak się ma tyle momentu co Ty to muszą te półosie chyba w NASA robić żeby wytrzymały :evil:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

No niestety półosie wzmocnione w Moto-Max wytrzymywały max 600km przelotu na bucie porażka. Pożyjemy zobaczymy jak będzie.

TowerST

po moich doświadczeniach z Motomaxem serdecznie nie polecam. Mi półosie (też ponad 5x ukręcone) robi od zera gościu z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.racingforum.pl Dodatkowo będą tym posmarowane Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.hrpworld.com/index.cfm?form_prod_id=132&action=product

Namiar na ten smar dostałem od Rasty z FKP. Ponoć tylko "wtajemniczeni" wiedzą o jego istnieniu, a robi robotę lepszą niż mechaniczne wzmacnianie półosi.

BTW. Będę go zamawiał na dniach. Z transportem coś koło 500 PLN wyjdzie. Jak ktoś chce się podłączyć to na priv słać info.
RS Mark III / było ST225 / ST150

Kris1976

...wracając jeszcze do tematu wysprzęglika. Ma ktoś orientację czym się różni STkowy od RSowego ? czy w ogóle się różni ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Miałem wysprzęglik od ST i RS w reku nie różni się niczym poza ceną w serwisie. w serwisie w byd mają nawet ten sam nr w systemie.