Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

vtec

14.02.2016, 22:49 #345 Ostatnia edycja: 15.02.2016, 20:04 by vtec
może poczekamy ze sprzedażą do jesieni, nie mam ciśnienia, a i telefonow za wiele nie ma ...
nie pali się i nic nie jest przesadzone ...a

« Dodane: 15.02.2016, 20:04 »

Cytat: TAM w 14.02.2016, 22:47
Hehe, to demagogiczny argument :) Gdyby było mokro i wynik byłby inny, można by napisać:
tak, tak, tylko zapominacie dodac jedno info, tj. iż było M O K R O ;)
tu nie ma demagogii ... na suchym kierowcy w FWD czasem uda się objechać 4x4, na mokrym czy śniegu raczej nigdy ;)

TAM

Cytat: vtec w 14.02.2016, 22:49na suchym kierowcy w FWD czasem uda się objechać 4x4
Czasem? Przy tej samej mocy na silniku to chyba reguła... 4x4 to niestety potworne straty. Chyba że porównujemy samochody 400+ KM, wtedy straty nie mają większego znaczenia i dodatkowo 4x4 zaczyna pomagać przy przyspieszaniu z niedużych prędkości. Ale z drugiej strony ile jest samochodow FWD 400+ KM?

lolomanolo

Prawda, straty sa ogromne. Moj znajomy po przejazdzce RS'em w serii stwierdzil, ze jego subaru musialoby miec chyba 380km, zeby sie tak odpychac.

TowerST

Zapomniałeś dodać, że od 3 biegu.
RS Mark III / było ST225 / ST150

lolomanolo

Na michalin PSS i seryjnym sofcie juz na dwojce bylo bardzo ok :P

weksla

Lolomanolo jak oceniasz te opony Michelin Pilot Super Sport. Nabyłem takie w dobrych pieniadzach po jednym sezonie. Jesteś zadowolony?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lolomanolo

I tak i nie :). Do seryjnego rs'a jak najbardziej, nie dość, że mega kleją to jeszcze relatywnie wolno się zużywają. Do mojego zakładam na wiosnę rsr'y.

ethernal

Pany, jak już robimy lekki OT, potwierdźcie moje przypuszczenia, że na suchym przy podobnej mocy i masie pojazdu, RWD będzie się lepiej odpychało od FWD?  :P
Przynajmniej na starcie do trzeciego biegu i na prostej  :]

KrisSz

Ze staru zatrzymanego rwd będzie lepiej jechało. Z rolki niekoniecznie. Ale to uproszczenie bo liczy się moc, masa, zawieszenie, opony, geometria, to czy silnik doładowany czy nie, czy ma doładowanie po biegach, jaki jest przebieg momentu/mocy, jak kierownik zmienia biegi etc. 3 tysiące różnych parametrów. No i pytanie czy mówimy o torze (pytanie jakim) czy starcie spod świateł. RS mk2 jest szybki ale jest parę aut i szybszych i wolniejszych. Moc to nie wszystko co pokazał kolega Kenet objeżdżając na Ułężu mustangi SS Astrą GSI o mocy 160km.
Pozdrawiam

K

bmarcin

Cytat: KrisSz w 16.02.2016, 09:12Moc to nie wszystko co pokazał kolega Kenet objeżdżając na Ułężu mustangi SS Astrą GSI o mocy 160km.
I to jest sedno tematu, jak to mowią: nie pomoze koni kupa, gdy z kierownika d...a.

yayko

Dokładnie  :)
Ostatnio swoim szatanskim dieslem z subaru wrx na trasie lecialem to od 100 do 220 miał problem żeby mnie dogonić  :)
Moment robi robotę :)

vtec

Cytat: TAM w 15.02.2016, 23:23
Chyba że porównujemy samochody 400+ KM, wtedy straty nie mają większego znaczenia i dodatkowo 4x4 zaczyna pomagać przy przyspieszaniu z niedużych prędkości. Ale z drugiej strony ile jest samochodow FWD 400+ KM?
jak najbardziej, w swoich wypowiedziach oceniam auta 350+ KM, stąd może te nieporozumienia ...

paweleczek666

16.02.2016, 23:12 #357 Ostatnia edycja: 16.02.2016, 23:22 by paweleczek666
słuchajcie, dlaczego nowy RS ma 290 litrów bagażnika? nie przeraża was to? Szczególnie osób przechodzących z Rsa mk2 na nowego... trochę kichowato.
Na wakacje nie bardzo się zapakuje z rodzinką..
Nie żeby to był priorytet, ale wyobrażałem sobie wszystko w jednym...
doczytałem teraz, że jest tam 260 litrów lol

Pyzo

Przeprojektowana podloga.
Wzmocniona w celu zwiekszenia sztywnosci :)
...we are standing here, at the edge of time...

sseebbaa1

Ford Focus mk3 RS vs Audi RS3 vs Volkswagen Golf R

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=0Yebl4YgoRA


Filmik fajny i przybliża trochę informacji o sposobie prowadzenia i komforcie.
Ale ja i tak czekam na porządny test porównawczy poparty liczbami...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy