Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Czyszczenie felg

szymon_wwa, 09.12.2013, 09:42 « poprzedni - następny »

szymon_wwa

Cześć wszystkim! Przeczytałem sporo o polerowaniu felg, ale o ich kompleksowym czyszczeniu niewiele znalazłem. Dlatego też zwracam się do Was z pytaniem czego używacie do czyszczenia felg z zapieczonego brudu od klocków hamulcowych. Zastanawiam się nad metodą zanurzeniową Clean Easy, czy ktoś może próbował?

linkgrabber

To reklama?

Środek wygląda podobnie jak Iron.X, do czyszczenia felg jest dużo środków i najlepiej wyposażyć się w kilka, coś o odczynnie zasadowym i drugie kwasowym.

Nie wiem jak ma sie czyszczenie polerowanych felg tak żeby nie robiły sie wyblakłe.

Ogladalem filmik na yt

weksla

Hej.
Z racji zbliżającego się sezonu na letnie koła, chciałbym swoje doprowadzić do stanu używalności jesli chodzi o ich wyglad.
czy ma ktoś sprawdzony środek którym jak to w rekamach się pryska, czeka a potem płukuje i koło lśni się jak nowe?
Przede wszystkim chodzi mi o usuwanie pyłu z klocków wrzartego, smoły itp.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

custom

weksla

mocne i śmierdzące ( raczej na zimne felgi )
iron x , TUGA CHEMIE ALU TEUFEL SPEZIAL,VALET PRO DRAGONS BREATH, tenzi prix, sonax exterme
słabsze
valet pro blu gel, coś dowolnego z 4 nano,

poczytaj sobie  :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=34&t=10569

weksla

Dzięki custom. Coś wybiore dla siebie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

comeon

Hej, ostatnio kupiłem dość legitny płyn do mysia felg w auchan i zmywa je pięknie, jeśli nie mógł byś domyć a nie chcesz wydawać pieniędzy to ocet jabłkowy z sodą i cytryną powinien pomóc ale musisz uważać z tą mieszanką
Jaki krem Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link. powiększający do biustu warto zacząć stosować?

xylon

k2 roton to jeden z lepszych środków, który jest obecnie na rynku. Bardzo dobrze doczyszcza i skutecznie się sprawdza nawet przy bardzo zabrudzonych felgach. Polecam spróbować a na pewno się nie zawiedziesz

JacekST220

Ja polecam Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L – krwawiący żel do felg, zielony

Nina

Cytat: comeon w 18.07.2018, 20:01
Hej, ostatnio kupiłem dość legitny płyn do mysia felg w auchan i zmywa je pięknie, jeśli nie mógł byś domyć a nie chcesz wydawać pieniędzy to ocet jabłkowy z sodą i cytryną powinien pomóc ale musisz uważać z tą mieszanką

Wiedze, że nie jestem jedyną ktora sie zachwyca tym płynem z auchana :D

xtremesystems

ja z lidla z tym krwawym efektem [kwas zre zelazo] tez daje rade

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

uroris

Też mnie niebawem czeka czyszczenie felg i popróbuję kilka tego typu specyfików. Zobaczymy, jak będą działać. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://katalog.top-rank.pl/zdrowie_i_uroda/dermokosmetyki_pityver_lupiez_pstry/s11569.html - dobry sposób na łupież pstry

ST

Wypróbowałem parę w tym jakiś z Lidla. Ale najlepszym okazał się K-2 Roton.

Bielik111

Filozofii wielkiej nie ma :D Im to, czego używasz, szybciej zeżre metal, tym używasz tego krócej. Da się porządnie wyczyścić nawet zwykłym octem spirytusowym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Lovegra – moje zdanie na temat suplementu

lopez

Felgi to chyba jeden z najbardziej uporczywych elementów, z których ciężko zmyć jakiekolwiek zanieczyszczenia. Są to opiłki pochodzące z klocków hamulcowych oraz zabrudzenia z dróg. Nic więc dziwnego, że tego typu osad ciężko zmyć i potrzebne są do tego specjalne środki. Przez kilka ładnych lat testowałem różne preparaty i teraz kupuję jeden sprawdzony: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.iparts.pl/czesc/plyn-do-czyszczenia-felg-i-kolpakow-k2-felix-700-ml-k167m,1-k2-k167m-1422480.html Jest bardzo tani, a w dodatku skuteczny. Polecam! ;)

Tomex

Do czyszczenia felg używam Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.TK Car Cosmetics Pure Blood Wheel Cleaner, w między czasie pędzelkiem przelatując w trudno dostępnych miejscach. Po kilku minutach piękny efekt "krwawienia", spłukiwanie i wsio. Tylko uwaga... ubierz jakąś maskę, zapach jak zgniłe jajo..