[S-Max] czarnuch ST - autobus pośpieszny

custom, 09.03.2014, 00:37 « poprzedni - następny »

MAG

Cytat: custom w 03.03.2015, 20:44

Szukajac pomysłu na przednim zderzak natknąłem się na ez lip - uniwersalna naklejana dokladka.
Dawaj foty ;-)

btw - ja planuję iść po minimalnych kosztach i poprostu polakieruję tę dolną dokładkę i to samo zrobię z tylnym zderzakiem. W ori plastiku zostanie tylko dyfuzor z tyłu, a z przodu chce zrobić folia czarny mat wypełnienie tej wneki przy rejestarcji i wokół grila górnego, tak, zeby wloty powietrza optycznie powiększyć.

Niestety kontrast pomiedzy czarnym lakierem a czarnym matem we wlotach nie będzie tak fajny jak by był gdyby auto było jasne, ale przynajmniej będzie troszkę "agresywniejszy look"
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wygląda nieźle w pl za 129 PLN 230 cm

MAG

Hmmmm, nie bardzo sobie moge wyobrazić jak by to miało wyglądać w S-Maxie z jego zaokraglonym dołem zderzaka...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

do s-maxa raczej na pewno nie pasuje  :)


T

Cytat: TAM w 03.03.2015, 18:12Z praktyki wiem, że na nowych oponach jeździ się nienajlepiej i dopiero z czasem pokazują co naprawdę potrafią
Myślę, że tu bardziej chodzi o przyzwyczajenie kierowcy do charakterystyki danych opon. Widzę tu natomiast inny problem -- test nowych opon nie mówi o tym, jak będą one zachowywać się po pewnym czasie, a to bardzo ważne, bo nikt przecież nie wymienia opon co miesiąc. Z własnego doświadczenia wiem, że różne opony potrafią się bardzo różnie starzeć.

Cytat: TAM w 03.03.2015, 18:12Dlatego najwartościowsze są testy zamieszczane przez rzeczywistych użytkowników, którzy przejeździli na danych oponach sezon
No nie wiem. Oni nie mają zwykle żadnego punktu odniesienia. Mało kto testuje 2 czy 3 rodzaje opon równolegle. Takie opinie są więc niezwykle subiektywne. Wystarczy zresztą przejrzeć oceny w sklepach oponiarskich -- bardzo tanie opony potrafią mieć rewelacyjne oceny, a to dlatego, że ich użytkownicy po prostu nie jeździli na naprawdę dobrych oponach albo jeżdżą bardzo spokojnie i nie są w stanie dobrych opon wykorzystać. Jakąś wartość mogą mieć chyba tylko opinie osób, które eksploatują szybkie auta i zużywają duże ilości opon w bardzo różnych warunkach.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

snafu

Ja z chęcią bym sobie wydrukował w 3D kratkę na wloty z takimi oczkami jak ta w ST. Ciekaw jestem, kiedy tunerzy od optyki zaczną korzystać z druku 3D w tym zakresie.

TAM

Cytat: Tomasz w 04.03.2015, 20:26No nie wiem. Oni nie mają zwykle żadnego punktu odniesienia. Mało kto testuje 2 czy 3 rodzaje opon równolegle.
Właśnie chodzi o to, że mają. Porównują z poprzednimi oponami jakie mieli, czasem nawet z jeszcze wcześniejszymi. Nie ma lepszego porównania. A jak zbierze się kilka takich testów, to mamy odniesienia do różnych opon i można z tego wiele wywnioskować. Każdy pisze czym, gdzie, kiedy i jak jeździ. Testy ludzi jeżdżących tylko pomału w mieście są niezwykle rzadkie i po prostu nie biere się ich pod uwagę. Natomiast testowanie kilku opon "równolegle" nie ma najmniejszego sensu. Co można przetestować przez godzinę, nawet dwie? A i tak przy trzecim komplecie zupełnie się już nie pamięta jak było na pierwszym.
Cytat: Tomasz w 04.03.2015, 20:26Jakąś wartość mogą mieć chyba tylko opinie osób, które eksploatują szybkie auta i zużywają duże ilości opon w bardzo różnych warunkach.
Święta racja - właśnie takie testy bierze się pod uwagę.

MAG

Cytat: snafu w 04.03.2015, 21:07
Ja z chęcią bym sobie wydrukował w 3D kratkę na wloty z takimi oczkami jak ta w ST.
Noooooo, ja też ...

Cytat: snafu w 04.03.2015, 21:07Ciekaw jestem, kiedy tunerzy od optyki zaczną korzystać z druku 3D w tym zakresie.
Jak tylko stanieje ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

Jakos mam mieszane uczucia

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Felga super do focusa.mondeo ale czy do s-maxa ?

sseebbaa1

13.03.2015, 23:14 #129 Ostatnia edycja: 13.03.2015, 23:40 by sseebbaa1
Fela genialnie wyglądałaby na Mondeo mk2 sedan. Obłości karoserii pasowałyby do stylu kół.
A S-Max jest jednak zbyt kanciasty i zwłaszcza jego wyraźnie zarysowane przetłoczenia na nadkolach nie pasują mi do tych felg.
Gdybyś miał mocniej obniżonego S-Maxa, to może lepiej by to wyglądało?

Ale z drugiej strony, to jasny rant przyciąga oko.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

snafu

Też nie jestem fanem.

T

Z tym wzorem jest taki problem, że felgi wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Przynajmniej o rozmiar. I tutaj niestety to widać. Felgi wydają się zbyt małe do tak dużego auta. Myślę, że w przypadku S-maksa najlepszy wygląd "robią" maksymalnie duże felgi, raczej kanciaste i raczej o prostym wzorze (masywne ramiona).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Racja. Ale najbardziej popularne felgi, te z ramionami Y, są tak oczywistym wyborem i tak często stosowane w tuningu, że auto traci już na indywidualności.
Felgi Y są śliczne, ale przez ich powszechność nie wziąłbym ich, więc rozumiem kombinacje kolegi customa w poszukiwaniu własnego stylu :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 14.03.2015, 10:43Racja. Ale najbardziej popularne felgi, te z ramionami Y, są tak oczywistym wyborem i tak często stosowane w tuningu, że auto traci już na indywidualności.
Jeśli za punkt odniesienia przyjmiesz to forum -- to może tak. Ale spójrz na ulicę -- jak często widzisz takie felgi? :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

custom

felgi dziś ściągam - przejechały 7km  - felgi idą na sprzedaż !!!
oddam za dobre pieniądze
na mondeo mk 4 identyczna felga wygląda zaskakująco dobrze. :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




szukam felg