[Mondeo] Ford Mondeo MK3 ST220

yayko, 11.03.2014, 22:49 « poprzedni - następny »

olo

Nie wiem co masz za głośniki,żebym mógł Ci jakoś zaprezentować  to zmienił byś zdanie
Cytat: Tomasz w 15.11.2015, 21:23Osiągniecie jakiejkolwiek sceny dźwiękowej przy emisji wysokich tonów w kolana jest niemożliwe

Przecież można jakieś gwizdki założyć ,to nie jest problem

T

Cytat: olo w 16.11.2015, 16:46Nie wiem co masz za głośniki,żebym mógł Ci jakoś zaprezentować  to zmienił byś zdanie
Wątpię. ;) Miałem te lepsze, z ghia, zmieniłem na Helixy DarkBlue i wygłuszyłem porządnie drzwi i nie ma żadnego porównania. Mam normalną scenę dźwiękową na wysokości przedniej szyby, poszczególne instrumenty da się odróżnić, barwa jest w miarę wierna, bas schodzi dużo niżej i nie buczy.

W tej chwili mam założone radio VNR 9000, które jest znacznie mocniejsze, ale na zwykłym CD 6000 różnica też była kolosalna. A nie są to przecież zbyt drogie głośniki, kosztowały chyba ok. 250 zł razem ze zwrotnicami, drugie tyle odpowiednie wygłuszenie drzwi (które jest tak samo ważne jak same głośniki, w serii masz trochę pianki na zewnątrz, a w środku przyklejony kawałek maty bitumicznej albo nawet nie -- zależy od wersji).

Cytat: olo w 16.11.2015, 16:46Przecież można jakieś gwizdki założyć,to nie jest problem
Nie, nie można. Tzn. teoretycznie jest to możliwe, ale dołożenie tweeterów wymagałoby zaprojektowania zwrotnic, które brałyby pod uwagę charakterystykę wooferów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

olo

16.11.2015, 17:49 #662 Ostatnia edycja: 16.11.2015, 17:51 by olo
Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 17:06W tej chwili mam założone radio VNR 9000, które jest znacznie mocniejsze

No to teraz pojechałeś,Ty masz fabryczne radio.Przecież to jedno z największych  chłamów co do dźwieku.Nie dziw się że trzeba tyle modyfikacji przeprowadzać z głośnikami i wyciszeniami żeby w ogóle jakoś to zagrało.Zmień radio to nie uwierzysz , najlepiej na jakieś starsze modele pioneera lub alpine.


Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 17:06Nie, nie można. Tzn. teoretycznie jest to możliwe, ale dołożenie tweeterów wymagałoby zaprojektowania zwrotnic, które brałyby pod uwagę charakterystykę wooferów.

Są gwizdki które bez zwrotnic wydają tylko wysokie tony

T

16.11.2015, 18:27 #663 Ostatnia edycja: 16.11.2015, 18:30 by Rijndael
Cytat: olo w 16.11.2015, 17:49No to teraz pojechałeś,Ty masz fabryczne radio.Przecież to jedno z największych  chłamów co do dźwieku.Nie dziw się że trzeba tyle modyfikacji przeprowadzać z głośnikami i wyciszeniami żeby w ogóle jakoś to zagrało.Zmień radio to nie uwierzysz, najlepiej na jakieś starsze modele pioneera lub alpine.
Akurat VNR brzmi bardzo przyzwoicie i ma sporą moc, zdecydowanie najlepiej z seryjnych odtwarzaczy. Poza tym co to ma do rzeczy, jeśli oceniamy głośniki? Jeśli na takim sobie radiu słychać kolosalną różnicę, to tym bardziej byłoby ją słychać na lepszym. Radio mam takie, bo nie chciałem robić rzeźby, a wtedy, kiedy instalowałem car audio nie było nic sensownego pasującego wizualnie.

Cytat: olo w 16.11.2015, 17:49Są gwizdki które bez zwrotnic wydają tylko wysokie tony
Takich nie ma, bo by się spaliły, jakiś prosty filtr górnoprzepustowy muszą chociaż mieć.  Ale nie o to chodzi. Zrozum, że zwrotnica ma za zadanie zapewnić równomierne pasmo przenoszenia w całym zakresie częstotliwości, gdy wykorzystujemy kilka głośników. Istotna tu jest charakterystyka poszczególnych głośników ich efektywność itd. Zwrotnice projektuje się do całego zestawu głośników, a nie tylko do tweetera, to po prostu nie ma prawa dobrze działać. Jeśli dołożysz po prostu tweeter nie robiąc nic z seryjnymi, szerokopasmowymi głośnikami w drzwiach, to dołożysz sobie w sposób dość przypadkowy wysokich tonów i efekt końcowy nie będzie miał nic wspólnego z wierną reprodukcją, chociaż oczywiście komuś może się to podobać.

« Dodane: 16.11.2015, 18:28 »

PS Obejrzysz sobie jak wygląda wykres pasma przenoszenia dowolnego radia (nawet kiepskiego) i dowolnych głośników (nawet dobrych) to zobaczysz, co ma większe znaczenie. :) Wyjątkiem jest w zasadzie tylko sytuacja, w której radio jest tak słabe, że nie jest w stanie sensownie wysterować danych głośników.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

olo

Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 18:27Poza tym co to ma do rzeczy, jeśli oceniamy głośniki?
Oceniamy jakość dźwięku z głośników a nie same głośniki.

Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 18:27Akurat VNR brzmi bardzo przyzwoicie i ma sporą moc
12w,15w czy może 20w to spora moc?

Widzę że nie dasz się przekonać i zostajesz przy swoim ,przytaczasz to co jest na internecie wypisywane ale nie wszystko się ma to do praktyki .Może kiedyś wpadnę na jakiś spot do Wa-wy to usłyszysz co mogą seryjne głośniki  GHIA .Ja nie piszę o tym że to jest dźwięk jak w profesjonalnym car-audio  ale jak diametralnie polepsza się dźwięk na seryjnych głośnikach przy porządnym wzmocnieniu ,szerokich ustawień tonów,korekcji,podbić dźwieku itd . co masz wszystko w jednym radiu. A  do VNR-a nie wiem jak dobre głośniki założysz to czym je wysterujesz?

T

Cytat: olo w 16.11.2015, 19:1712w,15w czy może 20w to spora moc?
Na tyle duża, że można osiągnąć nieprzyjemnie wysokie poziomy głośności (kiedy już elementy wnętrza zaczynają rezonować) bez słyszalnych zniekształceń. Oczywiście przy głośnikach o odpowiedniej efektywności i wygłuszonych drzwiach, bo bez tego większość mocy idzie w gwizdek.

Cytat: olo w 16.11.2015, 19:17przytaczasz to co jest na internecie wypisywane ale nie wszystko się ma to do praktyki
Wręcz przeciwnie, wszyscy w necie piszą, że radio jest najważniejsze, bo tylko radio po prostu zmienili (to najłatwiej zrobić), natomiast sensowne zainstalowanie zestawu dwudrożnego i wytłumienie drzwi wymaga trochę wiedzy teoretycznej, jeśli ma to dać właściwy efekt.

I niestety, ale teoria (taka prawdziwa, a nie z netu) pokrywa się z praktyką, kto wie każdy, kto pokusił się o zbudowanie stacjonarnych kolumn (ja to zrobiłem).

Cytat: olo w 16.11.2015, 19:17szerokich ustawień tonów,korekcji,podbić dźwieku itd
Przy dobrze zrobionym audio w ogóle się tego nie używa, chyba, że mówimy o jakichś zaawansowanych systemach bazujących na pomiarach wykonanych mikrofonem, ale chyba nie to masz na myśli. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

olo

Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 20:31wytłumienie drzwi wymaga trochę wiedzy teoretycznej,
Tu masz rację ,wytłumienie oczywiście daje dobry efekt ,szczególnie w niskich tonach i zminimalizowanie rezonansu



Cytat: Tomasz w 16.11.2015, 20:31Przy dobrze zrobionym audio w ogóle się tego nie używa, chyba, że mówimy o jakichś zaawansowanych systemach bazujących na pomiarach wykonanych mikrofonem, ale chyba nie to masz na myśli. Smiley

Pewnie ,że nie .To są pomiary którymi człowiek rozkoszuje swoje ucho

Ok, masz swoją teorię .Ja mam swoją ,dla mnie podstawą jest porządna  jednostka sterująca bo to od niej się zaczyna .Według Twojej (ja tak rozumię) to głośniki zagrają świtnie nawet pod walkmanem

yayko

A jakie wymiary maja glosniki w st?

T

17.11.2015, 13:44 #668 Ostatnia edycja: 17.11.2015, 13:46 by Rijndael
Cytat: olo w 16.11.2015, 21:40Tu masz rację,wytłumienie oczywiście daje dobry efekt,szczególnie w niskich tonach i zminimalizowanie rezonansu
Chodzi o wytłumienie fal generowanych przez tylną stronę membrany. Bez tego fale generowane przez przednią i tylną stronę membrany będą się, w dużej mierze, wzajemnie wygaszały.

Cytat: olo w 16.11.2015, 21:40Pewnie,że Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.nie.To są pomiary którymi człowiek rozkoszuje swoje ucho
To nie są pomiary. Subiektywnie, to wielu osobom wystarczy podbicie niskich i wysokich tonów i nie zwracają już w ogóle uwagi na jakość.

Cytat: olo w 16.11.2015, 21:40Ok, masz swoją teorię.Ja mam swoją,dla mnie podstawą jest porządna  jednostka sterująca bo to od niej się zaczyna.Według Twojej (ja tak rozumię) to głośniki zagrają świtnie nawet pod walkmanem
Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem wszystkie elementy powinny być podobnej klasy. Radio za 500 (w przypadku VNR pewnie połowa z tego to opłata za "fabryczny" design, kolorowy ekran i współpracę z autem) + głośniki za 250 + wytłumienie za 250 to bardzo rozsądne połączenie. Ty proponujesz połączenie drogiej elektroniki z po prostu koszmarnymi głośnikami.

Te seryjne głośniki są tak złe, że trudno je nawet wycenić, bo gdyby były sprzedawane osobno, to pewnie nikt by ich nie kupił. Widziałeś w ogóle jak te głośniki są zbudowane? Te u mnie (ghia) to była owalna, papierowa membrana z umieszczoną centralnie drugą, mniejszą, okrągłą, też papierową. Dramat. Tam nawet fizycznie nie znajdował się element, który byłby w stanie wygenerować najwyższe tony, więc jak można mówić o dobrym brzmieniu tego czegoś? Jedyne, co w tych głośnikach jest "dobre", to wysoka efektywność. :) Najlepsze są chyba umieszczane w lepszych wersjach poliftowych (np. z radiem Sony). Oczywiście "najlepsze" w relacji do pozostałych, tam przynajmniej znalazła się kopułka wysokotonowa, a całość konstrukcją przypomina współczesny głośnik samochodowy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

17.11.2015, 14:10 #669 Ostatnia edycja: 17.11.2015, 15:16 by yayko
ja robię taki zestaw prawdopodobnie:)
Hertz DSK 165 przód
Hertz DSK 130 tył
Sub aktywny ze wzmakiem Alpine
i wygłuszenie :)

ScorpioPL

Cytat: yayko w 17.11.2015, 14:10
ja robię taki zestaw prawdopodobnie:)
Hertz DSK 165 przód
Hertz DSK 130 tył
Sub aktywny ze wzmakiem Alpine aktywny
i wygłuszenie :)
Olej tył bo scena ma być z przodu , jak chcesz połączyć aktywny sub
(czyli ze wzmakiem) do wzmacniacza?
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

yayko

17.11.2015, 15:13 #671 Ostatnia edycja: 17.11.2015, 15:31 by yayko
Zle napisalem sub aktywny ze wzmakiem wbudowany

« Dodane: 17.11.2015, 15:31 »

Ale chyba lepiej wymienić wszystkie głośniki  :)

WojtasS

17.11.2015, 16:53 #672 Ostatnia edycja: 17.11.2015, 17:02 by WojtasS
Masz wygłuszone drzwi?
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

yayko

Jak będę  zakładał głośniki to wygłuszę dzwi

WojtasS

Ją wygłuszyłem przód, tył tylko zewnętrzną blachę tak żeby nie drgała , tył glosniki seryjne są ściszone prawie na Maxa ,przód odseparowany zestaw i wysokotonowe w słupkach, w bagażniku wzmacniacz z Volvo s60 napędza przód i "skrzynkę" radio alpine ive 530bt szału nie ma ,brakuje mi korekcji czasu, co by lepszą scenę uzyskać ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg