[Mondeo] Ford Mondeo MK3 ST220

yayko, 11.03.2014, 22:49 « poprzedni - następny »

JAM

Kolega Glinek z MKP zanim wrzucił 19" tomasona jeździł właśnie na takich felgach. Możesz przeszukać jego wątek na MKP. Tam gdzieś na początku były foty po założeniu dystansów. Tyle, że to hatchback. Te felgi mają kilka wcieleń: srebro, grafit i polerowane.

T

To są świetne felgi, ale ja bym je, w ST220, widział raczej na zimę. Raz, że są ciemne, a dwa, że to są felgi z wersji "titanium".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

I optycznie pomniejszają koło, bo ramiona wizualnie nie sięgają do brzegów obręczy.
Ja nie jestem fanem tych felg.


W sumie w Polsce nie ma jeszcze tak dużo ST220 na Tomasonach (w porównaniu do DE), więc może któreś z nich wybierzesz.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JAM

Tyle, że chyba wszystkie Tomasony mają ramiona wyprofilowane dość mocno "do wewnątrz" co też optycznie felgę zmniejsza. Byłem kiedyś bliski kupienia TN1 ale przez to właśnie się rozmyśliłem. Plusem jest to ze do ST220 mają ET40 i już nie trzeba dokładać dystansów.
Udało mi się latem kupić OZ Superturismo 18" w rozsądnej cenie i na aucie wyglądają super:) i też mają ET40

T

Cytat: JAM w 22.12.2014, 18:32Tyle, że chyba wszystkie Tomasony mają ramiona wyprofilowane dość mocno "do wewnątrz" co też optycznie felgę zmniejsza.
Chyba zwiększa. :) Vide większość felg BMW, które wyglądają całkiem przyzwoicie w niezbyt dużych rozmiarach.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JAM

28.12.2014, 10:01 #275 Ostatnia edycja: 28.12.2014, 10:06 by JAM
Z naciskiem na "chyba"..:) No ale to oczywiście kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo...:)
Swoją drogą to w BMW wyprofilowanie jest chyba nieco inne. Bardziej przypomina "odciśniętą piłkę", jest łagodne. W Tomasonach ramiona są w linii prostej do wewnątrz, stąd pewnie takie wrażenie "pomniejszenia". W moich oczach oczywiście:) Widziałem u Glinka 19" i na początku byłem przekonany ze to 18"...Wyjątkiem jest chyba model TN4 bo ramiona są dość szerokie i sprawiają potężniejsze wrażenie.
Ale i tak mmnie najbardziej podoba sie model TN1. Widziałem niebieskie ST220 na takich 19" tyle, że czarnych z wypolerowanym dyskretnym ringiem wokół. Świetnie to wyglądało, mega agresywnie.

T

Cytat: JAM w 28.12.2014, 10:01Z naciskiem na "chyba"
Wręcz przeciwnie "chyba" było tylko figurą retoryczną. :)

Cytat: JAM w 28.12.2014, 10:01No ale to oczywiście kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo...
W dyskusji "o gustach" nie ma nic złego. Przecież, tak naprawdę, przez większość czasu rozmawia się o subiektywnych wrażeniach na różne tematy. Obiektywne są może badania naukowe i to też nie wszystkie. ;)

Cytat: JAM w 28.12.2014, 10:01Widziałem u Glinka 19" i na początku byłem przekonany ze to 18"...Wyjątkiem jest chyba model TN4 bo ramiona są dość szerokie i sprawiają potężniejsze wrażenie.
No właśnie, TN4 są bardzo ok, wyglądają nawet na trochę większe niż są. I właśnie, moim zdaniem, to jest sedno problemu. Wiele Tomasonów wygląda na dość małe ze względu na dość filigranowe wzory ramion, a nie to wygięcie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Pan cofał i nie zauważył :(

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Trzebaby go od razu 1000zł skasować.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko

29.12.2014, 10:33 #279 Ostatnia edycja: 29.12.2014, 16:25 by yayko
Za bardzo mnie zdenerwowal :) bo mu 3000 zł powiedziałem ;):)
Dziś Mondek dostał kompleksowe czyszczenie wnętrza plus konserwacja skór ;) i zaraz jedzie na wymianę filtrów i przegląd lpg :)

« Dodane: 29.12.2014, 16:25 »

I wpadły ledy ;)Oświetlenie tablicy
podświetlenie lusterek
światła postojowe przód ;)
Wstawię foty jak mi łapki odmarzą ;) bo wymiana oświetlenia w lusterkach to masakra ;)

yayko

Dzis dzwonili z Hesti i bez oględzin Pan chciał mi dać 941 zł, to powiedziałem że zapraszam rzeczoznawcę :)

T

Jakie masz uszkodzenia? Tylko otarcie, czy są też pęknięcia, wgniecenia?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Urwany zaczep zderzaka, głębokie rysy ;)  trzeba malować zderzak, błotnik cieniować dzwi itp ;) jsk ma to być porządnie zrobione ;)

T

Ubezpieczenie ubezpieczeniem, ale tak poważnie, to akurat w przypadku tylnego zderzaka nie ma sensu cieniować błotników, bo jest on lekko "wybrzuszony" w stosunku do karoserii i przy w miarę dobrze dobranym kolorze nie będzie widać różnicy (bo kąt padania światła jest i tak inny). Znacznie gorzej jest z przednim...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Jak pech to pech pompa wody powiedziała do widzenia :/ w poniedziałek wymiana :)