[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Najwiecej przepychanek będzie z przednim zderzakiem od ST - ubezpieczyciel najchętniej oddałby jak za zwykły zderzak (200-300zł), gdy używane ST chodzą po około 1.500zł...
Przednie błotniki też są od ST - zamiast kosztować 80zł, kosztują 500zł :)
Reszta będzie już w "zwykłych" cenach Mondeo mk3.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

Przedni zderzak robilem z AC miesiac temu to wycenili go na 3 tys, ale amortyzacj aitp wiec dostalem 1800 odszkodowania. W sumie to nie zdarzylem nawet tego zderzaka naprawic i znowu oberwal.

wild_weasel

O fuck... Niezła przygoda. Tak jak piszesz - dobrze, że Tobie nic się nie stało. Współczuję, chłopie.
Widziałem na MKP, że prowadzisz na własną rękę poszukiwania sprawcy - daj znać jak coś się ruszy w sprawie.

qualin

Dzisiaj mam dostac nagranie z kamerki od kierowcy, który jechał dwa auta za mną. Ma nagrane całe zdarzenie.
Zgłosiłem szkodę z AC,  typ w ASO mowil, ze raczej zrobią szkodę całkowita przy tych zniszczeniach. Więc jedyna opcja to odczytać nr rejestracyjne naczepy i zrobić auto z OC sprawcy.

weksla

To zdecydowanie najlepsza opcja. Daj znać jak dorwiecie pajaca.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Byłoby super, gdyby dało sie odczytać numery sprawcy z tego nagrania.

btw - koles sam Cie odszukał w jakiś sposób?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Wrzucilem ogłoszenie na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.trójmiasto.pl,  na ich fanpage,  na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.wykop.pl i ludzie piszą. Najpierw dostałem info o tym że ktoś jechał obok i ma CB wolał gościa z ciężarówki że we mnie uderzyl,  podali mi wtedy jaka to była ciężarówka,  ale bez numerów. Później ktoś napisał, że jego znajomy jechał i ma nagranie. Dzisiaj się skontaktował ze mną i ma podesłać film.

« Dodane: 02.11.2016, 20:52 »

Udalo mi sie zdobyc nagranie z kamerki od kierowcy, ktory jechal za mna. Niestety nie mozna odczytac numerow. Jakby ktos byl w stanie pomoc w jakis sposob rozpoznac sprawce to bede niezmiernie wdzieczny.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/ow4k4ZB9SXc

tutaj link do sciagniecia filmiku w lepszej jakosci: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.dropbox.com/s/801qiitmkinro06/Wypadek.10.31.2016.mp4?dl=0

Bobson

Nie pociesze Cię w kwestii cen bo akurat je znam i są w 100% pewne

- zderzak ST ~3000zł brutto, finis 1322638, brak zamiennika
- błotnik ST ~ 1900zł brutto, finis prawego 1152332, brak zamiennika
- nadkole ST ~ 300zł brutto, brak zamiennika
- lampa xenon ~ 3920zł brutto, występują zamienniki

Szkoda auta, najważniejsze jednak że jesteś cały. Teraz jednak nie daj się wydoić przez ubezpieczalnie...
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

qualin

Zderzak kupilem nowy z rabatem za 2500 brutto :) Uzywki sa bez sensu, na allegro wszystkie sa po naprawach, nawet te za 2 tys zl.
Reszte gratow kupilem uzywane za smieszna kase (blotniki 2x 279 zl, drzwi kierowcy 130 zl, drzwi tylne 100 zl, prog 150 zl).
auto bedzie robione w serwisie Forda. trafilem na spoko kierownika bo zrobia mi auto za kase z odszkodowania (6900 zl, gdzie ubezpieczyciel wyliczyl koszt naprawy na 21 tys). Bedzie pomalowane cale auto (bez dachu, dach tylko polerka), polerka relfektorow, nowe znaczki forda gratis i nowe wszystkie parapety na drzwiach z rabatem za 250 zl. Do tego powloka kwarcowa na cale auto :)

Tak wyglada zestaw czesci :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Bobson

Fajnie, że auto wyzdrowieje.
Czekam na foto po malowaniu :)
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

Tigerbart

No to Panie robimy po zimie nową sesję ;)

weksla

To rzeczywiście fajny kierownik
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

qualin

Auto juz na warsztacie. W sumie za calosc ma wyjsc ok 8 tys bo wszystkie drzwi trzeba malowac tez od srodka (po lewej zmiana koloru, po prawej wywalanie rdzy z dolu). Musialem tez zamowic nowe nadkole (200 zl po rabacie) plastikowe bo niestety brak uzywek i kupic nowa maske (150 zl w swietnym stanie z wygluszeniem i grzanymi spryskami). Zastanawiam sie jeszcze czy ni ezamowic zderzaka na tyl z otworami na 2 wydechy i lotki na klape :P

Bobson

Zderzak na tył i lotka - piszesz o zamówieniu z ASO? Jak tak podaj proszę cenę tych gratów ;)
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

qualin

Lotka nie z aso bo ta ori niezbyt mi sie podoba, ale o zderzak zapytam. Cos slyszalem, ze 900 zl, ale pewnosci nie mam.