[Mondeo] Mondeo mk5 - premiera

sseebbaa1, 20.09.2014, 21:26 « poprzedni - następny »

yayko

A mi dziś  taki usiadł  na ogonie  i niestety musiałem  mu udowodnić  że  ST jest lepsze :)

SAGAL

witaj  w gronie tylko ja to chyba na jakiegoś słabego benzyniaka lub disla trafiłem  bo chłopaczyna się męczył i męczył a ja tylko na 3 :D i na koniec obwodnicy pokazał mi Kciuka że jest OK :D pewnie się wkuri....  że stare ST 2002 roku go dopadło ;p ;p
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

fredi

W Niemczech można już w salonach oglądać forda mondeo vignale.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.autobild.de/bilder/ford-mondeo-vignale-2015-fahrbericht-5761383.html#bild1

SAGAL

żebym umiał dobrze niemiecki lub angielski to bym podjechał do salonu  bo akurat śmigam busem po niemczech to bym  zrobił foto relacje
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

fredi

Ee kolego, nie trzeba znać języka żeby zrobić parę zdjęć. Ja chciałem zrobić zdjęcia moim telefonem ale mam Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ta.ki zanieczyszczony że prawie nic nie widać

karol

mmmm cudeńko ^^ oddałbym za niego wszystko

SAGAL

Poczekaj na wersje ST
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

fredi

Dziś widziałem wersje sport na żywo , wyglądało to bardzo ładnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Kris1976

Jakaś mini-szansa na Mundka ST chyba jest...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.autoevolution.com/news/spyshots-2017-ford-fusion-mondeo-st-performance-sedan-first-photos-99573.html
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ethernal

07.01.2016, 21:31 #24 Ostatnia edycja: 07.01.2016, 21:35 by ethernal
Cytat: Kris1976 w 07.01.2016, 15:57
Jakaś mini-szansa na Mundka ST chyba jest...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.autoevolution.com/news/spyshots-2017-ford-fusion-mondeo-st-performance-sedan-first-photos-99573.html
Bardzo ciekawy artykuł! Wynika z niego, że jest niemal pewna wersja ST, zarówno w USA (Fusion-sedan) jak i w Europie (Mondeo-hatchback i prawdopodobnie kombi). Autor tekstu pisze artujuł z pozycji jaby ciekła mu ślinka na myśl, że w Europie były kiedyś wersje ST Mondeo, a w USA nie było takich wersji fusionów (ciekawostka: silnik 3.0 z ST220 do dzisiaj wykorzystywany w Astonach jako połączenie dwóch V6, co daje V12 w AM).
Ale to co nas najbardziej interesuje to silniki, otórz wg. źródeł dobrzepoinformowanych, nowe Mondeo ST najprawdopodobniej będzie napędzał 2.7 Ecoboost V6! Ale niewykluczony jest również 2.3 R4 Ecoboost...
Moc silnika ma przekraczać 350KM tak aby móc konkurować z audi s4 i MB c-klasą amg.
Co więcej nowy ST będzie posiadał zdecydowanie większe chamulce oraz poczwórny wydech.
Źródła sugeruja prezentację i chyba wprowadzenie do produkcji eSTeka juz w połowie 2016r. :D
Na potwierdzenie zdjęcia szpiegowskie w artykule.

Ogólnie artykuł zaczyna się informacją, że Ford pracuje nie tylko nad FL (!!!) Fusiona/Mondeo mk5 (!), ale również nad wprowadzeniem wersji ST - chyba można interpretować w ten sposób, że wersja ST będzie juz na bazie modelu Mondeo mk5 po FL i ten FL zostanie zaprezentowany również w tym roku... Jednak nie liczyłbym na uruchomienie sprzedaży obu jeszcze w tym roku... no może w IV kw.

alibizi

Jest nowy artykuł który daje nadzieję, że może powstać nie tylko Mondeo ST ale i Mondeo RS.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.autoexpress.co.uk/ford/focus/93995/more-ford-rs-models-are-on-the-way

Wspomina się tam, że Focus RS nie będzie jedynym przedstawicielem linii produktowe RS, nie mogą jednak na razie powiedzieć które jeszcze modele pojawią się z tym dopiskiem. Czysto hipotetycznie gdybając i patrząc na modele, które były produkowane w wersjach ST może się pojawić Fiesta i/lub Mondeo RS. Być może, choć wątpię mógłby się pojawić następca bardzo rzadkiego Forda Transita Cosworth.

T

11.01.2016, 18:34 #26 Ostatnia edycja: 11.01.2016, 18:35 by Rijndael
Jeśli faktycznie ma być drugi RS, to moim zdaniem będzie to Fiesta. Wersja ST została entuzjastycznie przyjęta na zachodnich rynkach, więc RS byłby logiczną konsekwencją. Na Mondeo RS bym raczej nie liczył. :) Oby pojawiło się w końcu nowe ST.

« Dodane: 11.01.2016, 18:35 »

Generalnie Fiestę RS byłoby bardzo łatwo Fordowi zrobić. Np. silnik z Focusa ST, szpera, lepsze hamulce, inne nastawy zawieszenia, jakiś bodykit i w sumie gotowe. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

fabio210

Fiesta rs, czyli uliczna wersja s2000. Co do mondka, gdzieś mi się rzuciła informacja o fusion, że silnik v6, napęd na 4 kółka oraz moc pond 320 koni.

ccLot

Fusion sport:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.onet.pl/aktualnosci/ford-fusion-amerykanski-debiut-detroit-2016/3ml19c

fabio210

Czyli 2.7 v6 turbo, bardzo fajnie ze rechot silnika v6 wraca do mondka, a raczej fusiona,  ciekaw jest.czy to samo puszcza na Europę?