[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

fabio210

Aż z ciekawości i ja zważę swoje 19, ciekaw jest bardzo tej wagi.

TAM

To się nazywa aktywny forumowicz (właściwie forumowicze)! Bardzo jestem ciekawy.

weksla

No to Panowie oto wynik. Szczerze mowiąc to miałem wrażenie po noszeniu kół że tak to wygląda:)

Felga 18" ST z oponą ContiSport5 225/40

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Felga 19" RS z oponą Pilot Super Sport 235/35

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Minimalnie ale zawsze lżejsze są koła Rs:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lolomanolo

22.02.2016, 19:34 #903 Ostatnia edycja: 22.02.2016, 19:41 by lolomanolo
O kurde. Skoro MPSS w tym rozmiarze wazy 10.2kg to wychodziloby, ze felga z RS'a 11.5. Dziwna sprawa, bo angole jak wazyli to wychodzilo miedzy 13 a 13.2kg

Tu pisza, ze 12.5kg Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusrsparts.co.uk/focus-rs-500-genuine-ford-alloy-wheel/prod_1279.html


A tu, ze 13kg (z opona 23.5kg)  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusrsoc.com/forums/topic/199593-oem-wheel-tyre-weight/

weksla

No wiesz waga pewnie apteczna nie jest ale faktem jest że koła st są cięższe
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

vtec

te 19 RSowe sa niezniszczalne, miałem w ST, teraz w RS. Wytrzymale jak mało które fele ... mogę później z waga zejść do piwniczki i zwazyc z oponkami ...

T

Taki wzór "szprychowy" teoretycznie należy do najlżejszych (zależy jeszcze od konkretnego wykonania) bo obciążenia rozkładają się bardzo równomiernie ze względu na dużą ilość równomiernie rozłożonych punktów podparcia bębna i można osiągnąć podobną wytrzymałość przy zastosowaniu mniejszej ilości materiału.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM

Bardzo interesujący rezultat, tego się nie spodziewałem. Wygląda na to, że znowu czeka mnie szukanie czarnego kompletu felg RS...

yayko

to moje sparco ważą bez opon 8,9 kg :)


weksla

No ale za.OZ 19 to pewnie z 6tyś trzeba dać:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lolomanolo

18" i niestety  odrobine wiecej...

weksla

Heh to jeszze lepiej;) Poza moim zasiegiem:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lolomanolo

ale sparco co kolega wyzej pisze mozna znalezc prawie polowe taniej

Boxik

Ja myślę ,że to kwestia cięższego powietrza :P.
Kurcze szkoda ,że ostatnio tak szybko uciekłeś liczyłem na przewózkę :)