Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

wild_weasel

Odgrzeję kotleta.
Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem jakie felgi wchodzą na zaciski z ST225? Mowa oczywiście o alusach 16".
Dowiedzione już, że poniższe się nadają. Coś jeszcze? (Z przyczyn technicznych pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęć kolegów - te fotki raczej nie znikną).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



weksla

Model z drugiego zdjęcia wchodzi w zaciski. wiem bo mam u siebie. pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Jak to wchodzi w zaciski ?

Właśnie taki oddałem do malowania proszkowego Bo mam ten pierwszy (zreszą to własniemoje auto), ale podoba mi sie ten drugi i poszedł do odświeżenia :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wild_weasel

Cytat: weksla w 19.09.2012, 19:54
Model z drugiego zdjęcia wchodzi w zaciski.
W sensie "na zaciski", tak?

weksla

Moje koło:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Czyli działa :)

Ciężarka jak w przypadku moich nie nakleich ale działa :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wild_weasel

Dzięki weksla.
NeroN, jak bez ciężarka, to trzeba mieć idealnie proste ;)

weksla

Nie ma sprawy. Są ciężarki, tylko mój znajomy "gumiorz" dał jakieś takie bardzo cienkie. Widać je jak się dobrze wpatrzysz na wysokości wentyla.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wild_weasel

Panowie, mam stalówki 16" - weszły na zaciski z ASBO, koło kręci się bez problemu i nigdzie nie trze. Z tym, że nie da się sprawdzić ile jest miejsca między felgą a zaciskiem :/ czy jest to 3-4mm jak w alusach... Mam to w jakiś sposób usiłować zmierzyć? Czy jeśli felga wchodzi i nie obciera, to można tak jeździć?

wilhelm

Seryjne stalówki pasują bez problemu, tylko wyglądają tragicznie ;]

weksla

Pasują. Sam jeździłem jakiś czas na zapasie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wild_weasel

Cytat: wilhelm w 04.10.2012, 00:35
Seryjne stalówki pasują bez problemu, tylko wyglądają tragicznie ;]
Noooo :D Tylko że zaczynam dostrzegać już dno w portfelu i alusy muszą poczekać.
Dzięki za informację koledzy, ze spokojnym sumieniem pokonam zimę na stalówkach!

Jendrekmak

póki co moje tarcze z st225 jeszcze są w bardzo dobrej formie bo dopiero wykańczam pierwsze klocki ale już się zastanawiam nad tarczami Ate Power Disc + klocki Ate Ceramic ale zdaje się, że do st225 nie ma tarcz Power Disc
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

linkgrabber

chyba nie ma, ja kupielm Zimmerman Sport ale jeszcze nie załozylem ;)