[Mondeo] Mondeo 2,0 ecoboost czy 2,0 tdci 210

ArtasArtas, 07.12.2015, 22:08 « poprzedni - następny »

ArtasArtas

No to oficjalnie dzisiaj otrzymałem informację z Ford Polska, że w najbliższym roku nie przewidują mondeo w wersji ST.

weksla

No to bardzo dobrze
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ethernal

22.12.2015, 01:38 #17 Ostatnia edycja: 22.12.2015, 01:39 by ethernal
Cytat: ArtasArtas w 13.12.2015, 20:00
Jechałem mondeo 240KM poprzedniej edycji - niestety nie tego oczekuję - mam wrażenie że moje 140KM w dieslu ma podobne osiągi
Cytat: ArtasArtas w 20.12.2015, 19:18
Przekraczałem, jakoś mnie nie powaliło.
Bo "turbobenzyna" ma znacznie bardziej płaski, dłuższy i równomierny przebieg momentu obrotowego, nie ma charakterystycznego "pier...nięcia" jak w turbodieselach, z tym, że tam gdzie ropniak się kończy benzyna dopiero zaczyna.  :evil:

W związku z powyższym twoje odczucia były czysto subiektywne. A jak podoba Ci się owe pier...nięcie, kup sobie Teslę  :P

ArtasArtas

Cytat: weksla w 22.12.2015, 00:03
No to bardzo dobrze
Nie dobrze bo bym nie miał dylematu, a teraz czy ecoboost 240KM nowe czy może jakieś używane 2 letnie BMW 535

ArtasArtas

Jeśli ktoś miał okazję jechać TDCi biturbo 210KM proszę o info oraz jeśli ktoś wie co można z niego wycisnąć po chipsowaniu to też

latar

2.0 EB po wymianie turbo na hybrydę, wstawieniu większego IC, rozluźnieniu wydechu podejdzie pod 320KM. Nie liczyłbym na takie moce w BiTDCi. Tam problem jest w PowerShifcie i już górnej granicy momentu dla tej skrzyni. Ona pewnie za wiele więcej nie zniesie. To, że wycofali je z EB i wstawiają tam hydrokinetyki wynika z tego, że PS słabo znosił wysokie obroty.

W EB jest 6F35
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://en.wikipedia.org/wiki/GM-Ford_6-speed_automatic_transmission
w sumie to na hamerykańskich stronach trzeba poszukać ile ta skrzynia zniesie.

W Stanach Fusion Sport 2017 po liftingu ma mieć 2.7EB 325KM 475Nm i 4x4 ale czy i kiedy bedzie w Europie to nikt nie wie.

ArtasArtas

Chyba poczekam na ten lift może będzie mocniejszy silnik. W Ford Polska co ich pytam to nic nie wiedzą o lifcie, czy będzie mocniejszy silnik itd. albo Pani która odpowiada jest niedoinformowana