Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST220 - Toruń

JacekST220, 10.08.2016, 14:50 « poprzedni - następny »

JacekST220

Wczoraj po pracy Ford mnie zaskoczył, przekręcam zapłon wszystkie wskazówki na maxa w prawo i d..a :( nie odpalił. Dopiero z pomocą kolegi i kabli wróciłem do domu. O godzinie 17 akumulator odłączony i podłączony do prostownika. Rano o godzinie 07:00 podłączony do auta i znowu niestety d..a :( telefon taxi i do pracy.

Mam w aucie takie oto cudo

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teraz moje pytanie, bo wg strony Varty powinienem mieć 74Ah / 680A lub 74Ah / 750A

Oryginał się skończył ? Jaki kupić ?





T

Te parametry są podawane ze sporym zapasem. W instrukcji do auta powinieneś mieć podane dokładne. Ja np. kupowałem oryginalne akumulatory Forda (bo były dobre i niedrogie) o odrobine mniejszej pojemności (bo lżejsze).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JacekST220

Cytat: Tomasz w 24.06.2020, 14:11Te parametry są podawane ze sporym zapasem. W instrukcji do auta powinieneś mieć podane dokładne. Ja np. kupowałem oryginalne akumulatory Forda (bo były dobre i niedrogie) o odrobine mniejszej pojemności (bo lżejsze).

No właśnie nie wiem co wybrać :(

To co było: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://allegro.pl/oferta/akumulator-ford-oryginal-60ah-590a-12v-9218291824

czy

to co mówią wszelkie konfiguratory w google: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://allegro.pl/oferta/akumulator-varta-silver-dynamic-e38-74ah-750a-p-9382467985

T

24.06.2020, 15:08 #93 Ostatnia edycja: 24.06.2020, 18:18 by Rijndael
Z tego co pamiętam, miałem coś pomiędzy 60 a 70 Ah. A jak u Ciebie, @sseebbaa1?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

U siebie ostatnio miałem pełnowymiarowy akumulator Centra Futura 72 Ah 720 A. Skończył żywot też dosyć nagle - no taka uroda współczesnych akumulatorów.
Przed wyrzuceniem jeszcze go zważyłem i pokazało wagę 16,5 kg.

Po lekturze niektórych opinii właścicieli ST220 doszedłem do wniosku, że parametry prądowe są z baaardzo dużym zapasem.
Kupiłem więc mniejszy i dzięki temu lżejszy :)
Teraz mam akumulator Sznajder Carbon EFB 50 Ah 450 A. Waga 11,7 kg.

W zimie dużo nie jeździłem, a i mrozy były słabe, więc nie do końca moja ocena będzie wyznacznikiem, ale silnik z łatwością odpalał i samo zakręcenie bebechami nie wydawało się ospałe. Normalny start auta. Bateria nie miała żadnego problemu z zakręceniem V6.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

To już teraz kompletnie nie wiem co kupować :(

sseebbaa1

No jak nie wiesz? :)
Teraz masz pewność, że 60 Ah jest w zupełności wystarczające, skoro u mnie 50 Ah daje radę.
Przypominam, że zastanawiałeś się pomiędzy 72 a 60. No to już wiadomo.
Chyba, że masz jakieś nadplanowe odbiorniki prądu, jak np. duży system audio.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: JacekST220 w 24.06.2020, 15:52To już teraz kompletnie nie wiem co kupować :(

Myślę, że bezpiecznie będzie kupić 60-65 Ah.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

@JacekST220 Jaki akumulator w końcu wybrałeś?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

Cytat: sseebbaa1 w 26.06.2020, 01:22@JacekST220 Jaki akumulator w końcu wybrałeś?

Seba nie mogłem sobie pozwolić na czekanie czy zamawianie przez neta, szybko po pracy do sklepu i jak Panu powiedziałem do jakiego auta potrzebuje akumulator padło na Varta Silver Dynamic E38 74Ah 750A. Powiedział, że producent może mi gwarancji nie uznać gdyby coś jak się okaże, że kupiłem inny, mniejszy niż instrukcje zalecają. Potrzebuje auto do codziennej jazdy, teraz odpala od strzału i dalej cieszę się jazdą ST220 :)

PS Dziękuje Wam Panowie za pomoc i cenne wskazówki

JacekST220

17.07 przy przebiegu 211000 przegląd zaliczony bezproblemowo, wakacje też już za nami, Toruń - Darłówko - Pobierowo - Toruń, prawie 800 km, ze spalaniem 10,4l bezproblemowo, w poniedziałek nowy olej i filtry, jeździmy dalej.

JacekST220

Koledzy i koleżanki jeśli takowe tutaj są :) Potrzebuje miskę olejową do mojego auta, i teraz pytanie, gdzie szukać numeru tej części, nie wchodząc pod auto? Wiem ze musze mieć miskę z uszczelką gumową wpuszczana w miskę. Czy podejdzie jakaś micha z Mazdy V6, Jaguara V6 czy Mondeo Mk3 V6?

JacekST220

Przymierzam się do czegoś takiego, Hella Gen 3 bi-xenon kit Mondeo MK III + oslony E46, z Hidretrofit. Warto? Chyba, że macie coś innego do polecenia to będę wdzięczny za info.

T

Czytałeś ten temat?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Niestety nie ma już zdjęć, ale sporo wiedzy zostało. Może ułatwi Ci wybór.

PS Jeśli nadal szukasz miski, to najlepiej kupić używaną, ale musi być ta lepsza, z dodatkowym użebrowaniem. Da się rozpoznać po zdjęciu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JacekST220

12.02.2021, 15:43 #104 Ostatnia edycja: 14.02.2021, 19:44 by sseebbaa1
Auto ma się cały czas dobrze, jakoś od czasu kiedy TinyPic nie działa, jakoś mi nie idzie wstawianie zdjęć :(

Wygłuszyłem bagażnik, tylną część auta, podłogę aż do przednich siedzeń matami, na wiosnę tak samo ogarnę wszystkie drzwi.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Po wymianie tylnych zacisków hamulec ręczny pochodził może miesiąc i znowu lewy nie odbijał, kupiłem nowe klocki TRW i 2 linki, teraz odbija i trzyma jak trzeba.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




We wrześniu wpadły tuleje drążka stabilizacyjnego do przodu FORD 1 552 479, w grudniu te same gumy, ale na tył tez FEBI.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W październiku miska olejowa i uszczelka VR

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W grudniu wymiana filtrów gazu BRC F186 + ET98 (F93 oringi) i kalibracja instalacji.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W tym tygodniu kolejna wymiana oleju Valvoline VR1 5W50, kompletu filtrów, i oleju w skrzyni biegów Ford 75W90 BO. Mam 215 000 nalotu i nie wiem czy ktoś to zmieniał, czy moja zmiana coś zmieni ale na pewno nie zaszkodzi to zmienię.

W Black Friday udało mi się kupić sprężyny Eibach Pro Kit, to wpadną na wiosnę, mimo, że już dziś jestem ciekawy efektu. Do kompletu brakuje mi jeszcze 19' z Focusa RS, może kiedyś.

Teraz tankuje i cieszę się z każdego przejechanego kilometra.