[Focus] Osłona chłodnicy - FOCUS ST mk2 2005

wodzmistrz, 13.06.2016, 23:36 « poprzedni - następny »

wodzmistrz

Witajcie,

Posiadam Focusa ST z 2005 roku (mk2 przed liftem). Podczas szybszej jazdy urwała się pęknięta osłona chłodnicy (prawdopodobnie mechanicy przy wymianie rozrządu coś z nią robili i nie do końca dobrze przymocowali...), po zajechaniu do domu okazało się, że wisi - także konieczny był demontaż. Ostały mi się bodajże trzy blaszki mocujące i trzy wkręty. W związku z tym chciałem teraz kupić taką nową osłonę. Dosyć ciężko na nią trafić, udało mi się znaleźć coś na allegro. Czy taka osłona:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/oslona-zderzaka-chlodnicy-ford-focus-2-ii-st-rs-i5101396687.html

będzie pasowała do mojego Focusa? W aukcji opisane jest, że pasuje do wersji z lat 2004 - 2012 ale porównując ją z moją pękniętą uważam, że się różni, więc jestem zaniepokojony, że pasuje do nowszych wersji.

Mam wielką prośbę o poradę, podpowiedzi na pytania:

1. Czy warto kupować osłonę z tej aukcji? Czy będzie ona pasowała i czy ewentualnie nawet jakieś drobne różnice można tu ominąć i da się ją zamontować? Czy nie odpadnie wtedy ponownie?

2. Dodatkowe pytanie: Czy Focus ST posiadał fabrycznie osłonę silnika? U siebie nie widzę jej, natomiast ciężko mi się doszukać w internecie czy była ona standardem (szukając natrafiłem na jakieś oferty, informacje o osłonach ale wątpię czy to oryginały).

3. Czy warto udać się do serwisu? Dzwoniłem i w serwisie dali mi odpowiedź, że sama osłona to koszt 332 zł oraz 50 zł za pełny zestaw montażowy (5 blaszek i chyba 7 wkrętów). W porównaniu z osłoną z allegro wyszłoby pewnie 200 kilkadziesiąt zł różnicy wliczając koszt zakupu blaszek i wkrętów.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dzięki! :)
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

DamianoST

16.06.2016, 19:43 #1 Ostatnia edycja: 16.06.2016, 19:53 by DamianoST
Tak bedzie pasowac na 100% tez mialem do wymiany, i wlasnie taka sama kupilem tylko ze na ebay-u zamowiłem. Ale osłona silnika to w standardzie jest. Pozdrawiam

wodzmistrz

Dzięki za info :) Kumpel też mi podrzucił właśnie pomysł z kupowaniem na ebayu - zapewne dużo większy wybór części, a w PL o niektóre czasami ciężko ;) Pozdrowienia
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

DamianoST

Dokładnie, z ebayu zazwyczaj wszystko zamawiam, czasami jest długi czas dostarczenia ale da sie przeżyć :) i ogolnie wszystko jest to co sie potrzebuje. Pozdrawiam

mateuszess

Zamawiałeś tą osłon damiano do foki? Pasuje do wersji przed liftem na 100%? Jakość zadowalająca?

« Dodane: 29.08.2016, 22:07 »

Zamawiałeś tą osłon damiano do foki? Pasuje do wersji przed liftem na 100%? Jakość zadowalająca?

DamianoST

Tak tak zamawilem, wszystko pasuje bez zastrzeżeń, na 100% do foki przed liftem.

« Dodane: 30.08.2016, 06:25 »

Tak tak zamawilem, wszystko pasuje bez zastrzeżeń, na 100% do foki przed liftem.

wodzmistrz

Ja wtedy jednak przeszedłem sie do zwykłego sklepu z cześciami (zamawiałem jakieś inne pierdoły i uznałem, że skoro sie zarzekaja, że pasuje to kupiłem), zamówili, koszt chyba 70 zł, mechanik poprzykrecał i wszystko ładnie pasuje, trzyma sie, nie ma żadnych problemów ;) także można też od tej strony próbować. No może jedyna niedogodność - dosyć nisko to wszystko siedzi :D
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)