Mój mondeo mk3 przed i po lifcie:)

weksla, 14.05.2010, 18:26 « poprzedni - następny »

caqerr

kozak na tym zawiasie...;)
I do tego takie nie pozorne te zoombi :)

weksla

Amory to Bilstein B6 + Eibach.
No niepozorne i o to chodzi:D

A Darku jeździ sie zajebiście tz mega sie trzyma na boki. I wbrew pozorom wcale nie jest tak twardo. Imho bardzo dobrze. Jedynie problem z krawężnikami i niektórymi progami, no i na dziurska trzeba uważać a tych po zimie nie brakuje.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

Zawias jest super. Ale też zależy gdzie. Jak jeździłem mondkiem wilhelma w łodzi to trochę było za twardo no ale w Łodzi w pewnych miejsca jest dziura na dziurze pokryta torami od tramwajów :D

Cinkciarz

Fajnie wygl?da ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

Dziś poszedł tłumik końcowy do wymiany, mój stary tak wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ponadto żałuję że zmieniłem na letnie opony bo od jutra kurde śnieg, nie wiem czy znów nie przełożę 16'' :/
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Dawno nic tu nie pisałem, ale niebawem zaprezentuje mojego mondka z nowymi drzwiami, właśnie wrocięłm z garażu i jedne (od strony kierowcy) juz sa na pokładzie, w miarę wszystko działa, tylko muszę ogarnąć kilka szczegółów między innymi podświetlenie drzwi i podświetlenie lusterek, bo nie wiem czemu ale przestało działać.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Weksla a  co ty tam namodziles znowu? Wyslij jakies zdjecia
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

2 drzwi założone, i praktycznie złożone do kupy, nie obyło się oczywiście bez ekscesów typu niedziałające światła pozycyjne, niedziałające szyby etc.  Zdjęć póki co nie mam będa później
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Jak wrzucisz fotki to zobaczymy jak dobrali lakier :D

sabak23

Przeczytałem caały dłuugi wątek :), nieźle się wciągnąłem i uśmiałem przy okazji :). Gratuluję wszystkich zmian zarówno wizualnych jak i mechanicznych, furka świetnie się prezentuje, chętnie bym wpadł na jakiś spot i wymienił kilka zdań ;]

weksla

Cytat: sabak23 w 04.06.2012, 22:15
Przeczytałem caały dłuugi wątek :), nieźle się wciągnąłem i uśmiałem przy okazji :). Gratuluję wszystkich zmian zarówno wizualnych jak i mechanicznych, furka świetnie się prezentuje, chętnie bym wpadł na jakiś spot i wymienił kilka zdań ;]

No to wpadaj, trzeba zrobić jakiegoś spota chętnie pogadam:d
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

No to zapraszam w sobotę na 3 stawy. Spot grillowy razem z fkp,mkp i fcp ;)
Więcej info w dziale spoty -> górny śląsk.

weksla

Hej
Dawno mnie w tym wątku nie było, więc pora na kilka newsów:D
Auto miało wymienioną piastę prawy tył, raptem przy prędkości ood 50km/h w górę zaczęło strasznie huczeć, od razu domyśliłem się że to łożyska w piaście, kupiłem SKF i wymiana samodzielna. Teraz juz jest miodzio. Było trochę problemów z zapieczonymi śrubami ale dałem rade:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



No i trwająca już parę tygodni wymiana drzwi wraz z lakierowaniem. Efekt mnie osobiście satysfakcjonuje, chociaż co się nerwów najadłem przy przekładce to moje. najważniejsze jest to że teraz nie ma juz żadnej korozji, progi zakonserwowane i pomalowane również. Do wtorku lakier wydobrzeje i polera całego auta w gratisie:D

Teraz to mniej więcej tak się prezentuje:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jak wypoleruje to porobię porządnie foty:D



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Dawno nic nie wrzucałem bo w sumie to nic się nie działo.

Dawno się za to zabierałem, ale w końcu kupiłem i zrobiłem:D
Zakupiłem 4 świece żarowe Oryginalne motorcrafta (na promocji w FordSklep). Jakoś przeczucie miałem że stare tam siedzą od wyjazdu z fabryki. Nie myliłem się:D
Mało tego. Najlepsze jest to że wszystkie 4 świece były sprawdzone na omomierzu i każda miała przerwę czyli nie grzała. Wniosek taki. Skoro w zimę w te największe mrozy palił to kompresja musi być że tak powiem "w pytę" :)

Bałem się trochę wymiany gdyż duzo słyszałem o urwanych świecach, ale podjąłem się sam tego zadania. 2 dni wcześniej spryskałem obficie różnymi specyfikami i poszło. Nie powiem że szło łatwo, ale odpowiedni sposób, krótkie ramię klucza i poszło.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Ja wymieniałem świece rok temu bo właśnie w zimie miałem problem z odpaleniem auta. W moim przypadku działała tylko jedna świeca żeby było śmieszniej uruchamiałem samochód suszarką do włosów ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600