Wymiękły moje hamulce. Jak zaradzić temu ?

KLUSEK, 11.09.2010, 11:22 « poprzedni - następny »

T

Cytat: wilhelm w 20.09.2010, 16:22
Mam prośbę, zrób to jak najszybciej bo mam tarcze pokrzywione a myślałem właśnie nad takim zestawem
MAG ma Zimmermanna z przodu (tylko w wersji do ST225), może się wypowie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

W weekend pojade do domu, to przetestuje ;)

P.S. Zamawialem ojcu u tego samego kolesia co w linku do aukcji

wilhelm

a co myslicie o takim zestawie ATE PD + klocki ATE?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://motoallegro.pl/tarcze-ate-powerdisc-klocki-ford-mondeo-iii-i1221114215.html


T

Cytat: eng w 20.09.2010, 13:11
Myślę, że do seryjnej jazdy po ulicach starcza to co mamy obecnie.
Nudny już jesteś. Założyłeś sobie tarcze i klocki noname i wciąż przekonujesz innych, że niczego lepszego nie potrzebują. Tymczasem doświadczenia wielu osób pokazują, że nawet seryjny zestaw (a nie noname) przy dynamicznym stylu jazdy po prostu nie daje rady.

Cytat: eng w 20.09.2010, 13:11
Ostatnio kumpel pytał się jakie ma kupić tarcze i klocki. Wymieniał same z najwyższej półki takie które powinno stosować się po jeździe na torze.
Czyli na jakie?

« Dodane: 20.09.2010, 20:57 »

Cytat: wilhelm w 20.09.2010, 16:49
a co myslicie o takim zestawie ATE PD + klocki ATE?
Nie jeździłem na tym, ale negatywnych opinii widziałem bardzo mało. Chyba tylko wojoo takie popsuł. :wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat

« Dodane: 20 Wrzesień 2010, 20:57:49 »
Nie jeździłem na tym, ale negatywnych opinii widziałem bardzo mało. Chyba tylko wojoo takie popsuł. :wojoo:

mialem tarcze PD ate ale klocki były ebc i lipa straszna ... nie polecam :Tomaszs:
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 20.09.2010, 21:28
mialem tarcze PD ate ale klocki były ebc i lipa straszna ... nie polecam
Może z powodu klocków? Oktan i chyba jeszcze ktoś narzekali na Greeny w mk3.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

ja mam te tarcze + lukasa klocki i jestem zadowolony z tym że strasznie putą klocki i co 3 - 4 dni murze myć felgi bo są czarne. prócz tego nie zauważyłem minusów. kilkakrotnie hamowałem z 150-170 do prawie zera i jedynie co sie zmieniało to to że lepiej hamowały tzn auto staje "demba"

KLUSEK

Jak pylą tzn, że są miekkie, więc bardziej wydajne :)

Klocki zamówiłem ATE zwykłe. Zaciski już przyszły. Zostały tarcze jeszcze

T

Cytat: KLUSEK w 22.09.2010, 20:43
Klocki zamówiłem ATE zwykłe. Zaciski już przyszły. Zostały tarcze jeszcze
Bierz PowerDisc. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Chetnie, ale nie mam takiego budzetu :)
Musze zbierac na sprzeglo także ;)

Lukasz-no1

Cytat: KLUSEK w 11.09.2010, 11:22
Można to porównać do bicia pedału jak przy ABSie, lecz to nie było to. Było kilku krotnie słabsze i delikatniejsze. A zaraz po tym skuteczność wyraźnie malała.

A może to być że gdy klocki się grzeją to gazują a że tarcze są gładkie to ów gazy nie mają ujścia i
powstaje poduszka powietrzna między klockiem a tarczą.

Cytat: eng w 20.09.2010, 12:02
Wszystko co ma ST w nazwie jest piekielnie drogie.
E tam gadasz  8)

Pozdro
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

KLUSEK

Hmmm, a czy swap z przodu nie zaburzy jakoś balansu siły hamowania, jeżeli z tyłu zostanie seria ?

Drugie pytanie, warto przymierzać się także do swapa z tyłu na 280mm (253 seria) czy z tyłu tego nie odczuje praktycznie ?

T

Cytat: KLUSEK w 25.09.2010, 22:16
Hmmm, a czy swap z przodu nie zaburzy jakoś balansu siły hamowania, jeżeli z tyłu zostanie seria ?
Przy swapie 280 -> 300 raczej nic się nie stanie. Kilka osób zrobiło to w Cougarach i z tego co wiem, nie narzekają, a tam hamulce są chyba takie same jak u Ciebie.

Cytat: KLUSEK w 25.09.2010, 22:16
Drugie pytanie, warto przymierzać się także do swapa z tyłu na 280mm (253 seria) czy z tyłu tego nie odczuje praktycznie ?
Lepszy trochę za słaby tył niż za mocny. Zmień najpierw przednie i zobacz czy w tylnych trzeba dłubać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

krzyst200

co do zimermanna ... to gówno... miałem tyrcze i szczęście wyrzuciłem do kosza. jeśli chcesz mieć zimniejsze tarcze musisz miec nawiercane tudzież nacinane (lub oba na raz jak u mnie :) ) proponuje zestaw z TAR-OX. klocki?? znane firmy typu Valeo i inne znane marki?? przerabiałem... gówno!! za miekkie!! palą się !! klocki koniecznie EBC, Tar-ox lub Ferodo przykład tarcz:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=15318743

płyn oczywiście zmieniamy na Textar DOT 5.1 lub inny "fajny" ja jestem zadowolony z textara. koszt całkowity konkretnego zestawu na przód od 2 do 5 tys.zł w zależności od ''profesjonalizmu''

na FCP @pinki ma w fajnych cenach EBC .

możne też przełożyć całe hamulce z innych mocjnieszych aut o większych tarczach i zaciskach. najtaniej wychodzi kupowanie całych McPersonów.

pozdrawiam.

KLUSEK

Dzięki za rady. Ale ja nie potrzebuje zestawu za 2-5 tysiecy co jest połową wartości mojego auta ;)

Potrzebuje jedynie troche wzmocnić hamulce do codziennej jazdy, gdzie czasami lubie wieczorem pojechać szybciej po pustych wąskich uliczkach ;)

Już temat przyklepany, że robie swap na 300mm z przodu. Zaciski zwykłe z MK3 (leżą już i czekają na malowanie), klocki ATE zakupione. Poszukuje tarczy jeszcze od ST170, ale więcej jak 500-550 za nie dam, bo szkoda mi poprostu więcej pieniędzy przeznaczać na to ;) Wolę zrobić inne rzeczy, które mam w planie.

Rozglądam się po jUKejowym ebayu, tam mąją duży wybór tarcz, ale większości marek nie znam, dlatego doczytuje w sieci i jeszcze troche mi zajmie zanim wszystko wyląduje na aucie. Myślę, że na wiosne dopiero. Bo seria, która mam jest w pełni sprawna i na zimie starczy :)