Focus ST mk2.5 błędy P0420 i P0133

Maczoolk, 27.07.2020, 20:16 « poprzedni - następny »

Maczoolk

Witam
Na wstępie chciałem zaznaczyc jestem Nowym posiadaczem Focusa ST 2008.
Samochod jest po modyfikacjach przez poprzedniego właściciela na około 280pk ma 3cal downpipe i sportowy katalizator.
Z tego co wiem od właściciela to samochód ma tylko jadna sondę. Z tego co ja  widziałem pod samochodem to jest 4-żyłowa za katalizatorem. Innej nie widziałem...
Po podłączeniu do elm i odczytaniu błędów wywala mi najpierw P0420 A później p0133.
Jak pytałem poprzedniego to powiedział że co jakiś czas sporadycznie może wywalać błąd ponieważ auto jest po modyfikacjach i ustawiony na bogato....
I teraz moje pytanie brzmi czy to co mi powiedział to może być tak...gdyż miałem Civica po chipie na obd1 bez kata i usunięta drugą sondą i żadnych błędów nie wywalało
Czy może po prostu powinienem wymienić sondę...(A wydaje mi się że dużo coś pali)
Jaka jest wasza wiedza na ten temat.
Proszę o pomoc

T

Te błędy wskazują na uszkodzoną sondę i — prawdopodobnie — przytkany katalizator. Jeśli mieszanka jest zbyt bogata, to sonda będzie często padała, a katalizator będzie się zapychal. Wskazane byłoby porządne strojenie tego auta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Maczoolk

Ok czyli zacznę od wymiany sondy.
A odnośnie tego że jest jedna tylko sonda w aucie nie ma to wpływu na te błędy...
A jeszcze jedno pytanie ile wam spalają średnio wasze ST-eki...mam na myśli przy spokojnej jeździe w większości w cyklu poza miejskim.