Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Topiące się świece Ford Fusion 2.7 EB

piotras668, 28.08.2021, 00:22 « poprzedni - następny »

piotras668

Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze świecami w aucie. Przy jakimś tam depnięciu spod świateł nagle zaczął wypadać zapłon ( przy normalnej jeździe bez problemu), stwierdziłem okej czas wymienić na nowe. Miesiąc jeżdżenia na nowych świecach i to samo również przy ostrym przyspieszeniu. Świece jakie były wcześniej takie też założyłem teraz tj. Bosch Double Iridium. Nie wiem gdzie szukać problemu topiących się świec, wygląda to na zbyt ubogą mieszankę paliwa, auto jeździ cały czas na Pb98. Ford jest od grudnia po chipie i do tego czasu nie było żadnych problemów. Zdjęcia świec oraz wykresu z chipa zamieszczam w załączniku. Co zauważyłem jeszcze to, że dźwięk wydechu na postoju jakby delikatnie przerywał oraz auto na zdrowych świecach wydaje mi się, że straciło trochę mocy. Pomyślałem, że coś przez chipa może więc udałem się do firmy, która się tym zajmowała, sprawdziliśmy parametry auta i wszystko jest tak jak powinno. Tam doradzili, żeby sprawdzić czy układ dolotowy nie jest zawalony od nagaru oraz wymienić filtr paliwa, jeśli nie pomoże to sprawdzić wtryskiwacze. A może problem leży w świecach? Czy są odpowiednie na takie auto czy może jednak powinny być jakieś mocniejsze? Z modyfikacji poza powyższym to wymieniony cały układ wydechowy z magnaflow przelotowy. Prosiłbym o wypowiedzenie się na ten temat, pozdrawiam.

Auto Ford Fusion 2.7 EB 2017r USA V6, przebieg obecnie 85.500 km

Tomasz

Zacznij od pojechania na hamownię i zmierzenia AFR. Jeśli wyjdzie źle, to będziesz miał odpowiedź. Przy czym ten test bywa niedokładny, więc dobry wynik nie zawsze oznacza, że mieszanka jest optymalna.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

piotras668

Dziękuję za pomoc, problem wyjaśniony, winna była mapa, autko wróciło do serii, nowe świece na miejscu, silnik przeczyszczony i śmiga aż miło, pozdrawiam :)