Ford Fiesta MK8 ST3 2019 Agate Black

Darekptr, 31.03.2024, 21:04 « poprzedni - następny »

Darekptr

Teaser
Więcej informacji wkrótce :)

Darekptr

Dobra
Trochę to jednak zajęło.

Fiesta MK8 5D w wersji ST3, rok 2019, salon Polska (Autoplaza Warszawa) i jestem na papierze trzecim właścicielem, faktycznie drugim, w posiadaniu od września 2023, ale jezdna od lutego 2024. 10 godzin po odbiorze miałem przygodę i musiała odstać swoje zanim została sklejona z powrotem, brak AC po zakupie zrobił swoje (tak, nie zdążyła wrócić do domu, a nawet nie szalałem). Przebiegu 46k przy zakupie, obecnie 55k. Z pakietów dodatkowych na pewno ma Performance, nie ma panoramy, ostrzegania przed kolizją, BLISa, Edge Protectorów, jest jeszcze sprzed ery opcji ładowania indukcyjnego (nie jako akcesorium) i B&O schowanego w boczku bagażnika.

Mechanicznie musiałem zmienić przednie amortyzatory, są tam teraz Bilsteiny B6, to samo czeka niedługo tył bo jak to MK8, już ciekną. W planach jest kilka modów:
- Rozpórka kielichów zawieszenia od Forda (chciałem Carbonową, ale stwierdziłem, że skoro nie robię full send w innych miejscach, to ograniczę się do zwykłej)
- Wkład K&N
- Poduszka skrzyni biegów
- Intercooler (prawdopodobnie Airtec)
- Chłodnica oleju (Airtec robi fajny kit)
- Przewody hamulcowe w oplocie
Nie chcę dotykać softu tego auta, tryby jazdy i aktywny wydech robią wszystko czego w nim potrzebuję, chociaż nie powiem, jak ktoś przeszczepi zegary performance z Focusa ST do Fiesty to chętnie przytulę, bo obecnie tylko zegary Digital z polifta mają tą funkcję.

Wizualnie ogarnę sobie chlapacze od ST-Line, zestaw gumowych dywaników i ramki tablic z logiem Performance. Dojdzie też drugi zestaw kół jako zima, staną na feldze 17 calowej z ST2. Może kiedyś pojawi się trzeci komplet z semislickiem na felgach performance..

Idealnie chciałbym jeszcze uderzyć w temat audio, czyli dorobić Beosonic z polifta, a sam samochód wyciszyć, możliwe że same głośniki zostaną zmienione i przejrzana instalacja, bo czasem grają własnym życiem, o jakości tylnych nie wspominam.

Ile się legitymuje jeszcze nie wiem, planujemy z bratem skoczyć na hamownie, ale jego Volvo wskoczyło terminem w zabezpieczenia antykorozyjne więc na razie czekam.

Odbyłem też wycieczkę na Tor Łódź podczas czerwcowego Łódzkiego zlotu. Jak na moje jedyne doświadczenie pochodzące z simracingu bawiłem się świetnie, ale czasowo zawiodłem, dałem się pokonać o 3 sekundy dwóm ST220 i pewnie jeszcze wielu innym które w dobrych rękach powinny zostać zjedzone przez ten go-kart. Zostawmy czas 1.19.010 jako benchmark moich umiejętności i seryjnej Fiesty na mocno średnich oponach (przednia oś Pilot Sport 4 z 2021, tylna oś też Piloty ale z 2019). Wrzucam też moje wideo ze zlotu, poza timelapsem z wycieczki do Łodzi to jest też półtora przejazdu po torze, moje zarządzanie baterią zawiodło.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć film.


Pozdrawiam

Darekptr

Dorzucam też kilka innych zdjęć. Wgl zauważyłem, że to chyba jedyna zgłoszona na forum MK8 :)

Darekptr

Montaż Bilków B6 z tyłu zajął mi może 2:30h. Od razu jakość jazdy się poprawiła. Pod maskę nowa 5-Woda 20 i lecimy klepać kolejne 10 tysięcy. Opony chyba się już skończyły, bo Fiesta nie chce jechać idealnie, a hamownia jeszcze nie odwiedzona.