nowa podgrzewa przednia szyba a nie działa ... ?

nokitel, 27.11.2010, 18:41 « poprzedni - następny »

nokitel

Witam
Panowie powiedzcie mi czemu moja nowa szyba nie grzeje?

Moje auto z fabryki wyjechało bez przedniej podgrzewanej szyby ale w takową ją wyposażyłem w tym tygodniu. Posiadam oryginalną instalację, założyłem fordowską szybę, mam wszystkie bezpieczniki, nowy przekaźnik z ASO + przycisk do włączania podgrzewania. Co jeszcze murzę zrobić, mieć by to draństwo się włączyło ? Naciskam przycisk i nic ... nic się nie zaświeca nic nie pstryka ... cisza ... Czy takową opcję trzeba aktywować ? Ma ktoś schemat ? może ktoś to przerabiał ?
pozdrawiam

wojoo

moze brakuje ci bezpiecznika ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

nokitel

Którego ? Pod maską mam 2x 30A + jeden 3A wszystkie nowe sprawne, przekaźnik nowy jedynie przycisk używany ale na krótko też nie działa także to nie on.

wojoo

a sprawdzales czy na pewno ogrzewanie szyby działa ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

nokitel

no właśnie nie działa i w tym problem. Podzespoły sprawne a włączyć sie nie da

wojoo

Cytat: nokitel w 27.11.2010, 20:01
no właśnie nie działa i w tym problem. Podzespoły sprawne a włączyć sie nie da

chodziło mi czy sprawdzales podlaczajac na "sztywno" szybe ... moze to w niej jest przyczyna
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

nokitel

nie rozumiem. Szyba jest sprawna i dobrze podłączona. Nawet jeżeli była by nie sprawna to powinno dać się załączyć ... a ty nic ... przycisk sie nie zaświeca przekaźnik nie łapie, prądów nie ma

wojoo

Cytat: nokitel w 27.11.2010, 20:25
nie rozumiem. Szyba jest sprawna i dobrze podłączona. Nawet jeżeli była by nie sprawna to powinno dać się załączyć ... a ty nic ... przycisk sie nie zaświeca przekaźnik nie łapie, prądów nie ma

w takim razie jesli przycisk sie nie zaswieca to znaczy ze cos musi byc zle podlaczone
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

nokitel

jakieś dokładniejsze pomysły ? a obiło mi się o uszy że szyba podpinana jest pod kompa i może tu nie jest aktywowane to?

auchim

coś może w tym być bo wszystko przechodzi przez kompa ale i tak obstawiam że coś nie tak z instalacją, miernik w rękę i wszystko posprawdzaj jeszcze raz. ostatnio miałem problemy z altkiem wywalał mi błąd obciążenia i komp odcinał możliwość włączenia właśnie tylko ogrzewania przedniej szyby.

Cinkciarz

Nie wiem jak jest w przypadku podgrzewanej szyby może jednak jest niepełna instalacja tak jak to np w moim przypadku z tempomatem część instalki jest a część nie
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Bajek

Przednia szyba sterowana jest przez GEMa (na 100% po lifcie). Naciskając guzik wysyłasz sygnał do GEMa a on podaje potem sygnał na bodajże 23 drucik, który to załącza przekaźnik od szyby.
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

eng

Dokładnie. Może GEM nie ma tego zaprogramowanego.

nokitel

byłem w ASO na piątek jestem umówiony na włączenie opcji ... Jednak trzeba aktywować taką usługę. W piątek po wizycie napisze czy działa.

Maniak87

działa?
MONDEO 2002 GHIA TDCI GREEN - no naprawy/sprzedaży
MONDEO 2005 ST TDCI BLUE - do przeróbek
MONDEO 2006 GHIA TDCI  BLUE -na sprzedaż