Nie swieci prawe światło drogowe, za to świeci kierunkowskaz??? Pozmocy

weksla, 28.11.2010, 22:47 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Od pewnego czasu mam problem taki, że włączając światła drogowe (długie) lewe zapala mi się od razu, a prawe nie, ale za to zapala się migacz przedni i TYLNY  prawy światłem ciągłym. Cholera wiecie co to może być? Fakt mam dokładane xenony i jest tam troszkę lutowania aby ze zwykłej instalki wpiąć się we wtyczki od xenonów, ale luty są wykonane profesjonalnie i nie ma prawa tam nic się dziać, w stylu jakies zwarcie, albo 2 stykające się kabelki itp.
dziś dla pewności sprawdzałem jeszcze raz stan lutów itp.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i czemu sie tak dzieje?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

a odłącz wtyczkę i posprawdzaj "żarówką" czy wszystko tam gdzie trzeba świeci. Jeżeli będzie ok to coś w lampie. Gdzieś sie zamyka obwód. Ja mam problem z brakiem postojówki lewej tzn nie dochodzi napięcie do lampy. Przez bezpiecznik przechodzi napięcie ale dalej już gdzieś ginie ... :)

weksla

sprawdze tak jak mówisz,ale to dziwna sprawa strasznie, było dobrze i się samo zje.....ało
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

hehe zawsze tak jest że na początek jest ok ale przy przeróbkach zawsze istnieje ryzyko tego typu niepowołanych usterek.

weksla

wiesz podejrzewam że to jakiś bzdet:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

tak prawie zawsze jest ... ja pałowałem się miesiąc z samopoziomowaniem a okazało się że wysunął się przewodzik we wtyczce. W ASO wyszło że mam uszkodzone czujniki i przetwornice lewą (sterownik). A widziałem że wszystko było ok wyciągnąłem lampy rozebrałem i po włożeniu już nie działało, przemieniałem przetwornice kupiłem silniczki ... aaa szkoda gadać przez własną głupotę a wpadłem na to też przez przypadek bo pokrywa mi spadła i się całkiem wysunął przewodzik :)

eng

Który przewodzik, w której wtyczce?

weksla

a Darek myslisz ze u ciebie to tez przewodzik??:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Nie wiem 8)

nokitel

u mnie poluzował się przewodzik łączący przetwornice i silniczek (w kolorze niebieskim) on jest strasznie napięty i łatwo go wyrwać otwierając TYLNY  dekielek. Darek co już sprawdzałeś co już robiłeś?

eng

Nic nie sprawdzałem. Samopoziomowanie u mnie nie działa nie wiem czemu. Być może powodem jest właśnie ten kabelek o którym piszesz. Przy okazji wymiany żarników sprawdzę co i jak.

weksla

problem rozwiązany, winny był mały kabelek który nie stykał
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Admor85

Cytat: weksla w 20.01.2011, 10:33
problem rozwiązany, winny był mały kabelek który nie stykał

nie mały tylko czarny a tak w ogóle to jedna z dwóch mas w instalacji prawej lampy , bo w lewej jest inaczej  :P