Koła na zimę

mariost, 29.11.2010, 12:15 « poprzedni - następny »

yoseph

Nie no nie ma czego zarzucić felgom, może pozatym że znacznie bardziej zbiera się na nich pył z klocków  w porównaniu do Stekowych felg. Pozatym upolowałem perełkę felgi, za 450 zł komplet, prościutkie i praktycznie nieporysowane, wiadomo normalne ślady użytkowania posiadają ale żadnej głębszej rysy, otarć od krawężnika ani nic :)

mariost

...wziąłem te kółka... na ten sezon może te opony wystarczą... dygam bo ja tu (Niemcy) a żoncia i zima tam... :) jeszcze mi gdzie ...a tego byk se nie wybacył... :)

yoseph

odrazu kup zaprawkę żebyś mógł malować ten lakier który będziesz miał zdarty przez te opony :/

mariost

...malo tej zimy będę jeżdził... żona też już troche prawko ma i ostrożna bardzo...zresztą usłuchała sie litanii na temat użytkowania ST... tą zime może jakoś uda sie przeturlać a na przyszłą bedzie zmiana profilu o 0.5 mm tak jak radziłeś a te gumy będa też już troche stare bo facet podal date 2005... ale podobno dość dobrze utrzymane... wiem że to "budżetówki"...ale to na razie na szybko wszystko...takie załatwianie 1200 km od domu ... :(

yoseph

Myślę że zimę przeżyje samochód:) ja też niestety mam budżetowe opony, ale co na to poradzę. Pozostaje tylko w głowie przełączyć pstryczek w tryb "winter" i tyle :)

T

Cytat: mariost w 30.11.2010, 19:49
...malo tej zimy będę jeżdził... żona też już troche prawko ma i ostrożna bardzo...zresztą usłuchała sie litanii na temat użytkowania ST... tą zime może jakoś uda sie przeturlać a na przyszłą bedzie zmiana profilu o 0.5 mm tak jak radziłeś
Profil opony nie jest podany w milimetrach, jest to procent jej szerokości, czyli pomiędzy 205/55 a 205/50 jest różnica około 1 cm wysokości opony i ok. 2 cm średnicy felgi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mariost

... no tak...sorry...brak wiedzy... ale chodziło mi o zmiane profilu z 55 na 50 w każdym razie... chociaż nie zrozumiałe jest dla mnie że nawet Instrukcja Obsługi zaleca montaż na zime felgi 16" i opony 205/55, podczas gdy to po prostu w praktyce jest za dużo, biorąc pod uwagę niższy zawias...profil 50 ma pewnie większe przekłamanie w takim razie ...trza by w tabele zamienników popatrzyć...

T

A jakie opony miałeś seryjnie na lato?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mariost

Cytat: Tomasz w 30.11.2010, 21:57
A jakie opony miałeś seryjnie na lato?
...tu mi sie udało... są prawie nowe PIRELLI PZERO NERO 215/45/R17 naturalnie ... :)

T

Cytat: mariost w 30.11.2010, 22:38
...tu mi sie udało... są prawie nowe PIRELLI PZERO NERO 215/45/R17 naturalnie ... :)
Taki rozmiar był w serii? No to odpowiednikiem jest 215/50/R16 lub 195/55/R16. Z tego raczej to drugie, bo 215 wymaga już raczej felgi o szerokości 7" a pewnie masz 6,5".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

przecież ford produkuje wszystko w szerokości 7" :) Od poprzedniego własciciela kupiłem na 215/45/17 i były zbyt szerokie, w efekcie obcierały tak samo jak te co teraz mam czyli 205/55/16.
W instrukcji jest napisane że zalecają rozmiar 205/45/17 więc chyba można uznać że taka jest seria

T

Cytat: yoseph w 30.11.2010, 23:03
przecież ford produkuje wszystko w szerokości 7" :) Od poprzedniego własciciela kupiłem na 215/45/17 i były zbyt szerokie, w efekcie obcierały tak samo jak te co teraz mam czyli 205/55/16.
Hm... prawie wszystkie fordowskie 16" i sporo 17" jakie widziałem miały 6,5". Łącznie z czterema kompletami fordowskich 16" które miałem. ;)

Cytat: yoseph w 30.11.2010, 23:03
W instrukcji jest napisane że zalecają rozmiar 205/45/17 więc chyba można uznać że taka jest seria
No to odpowiednikiem dla 16" będzie oczywiście 205/50/R16.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

mea culpa... teraz doczytałem   oczywiście 6.5"