Samopoziomowanie xenonów

nokitel, 08.12.2010, 13:01 « poprzedni - następny »

nokitel

Każdy zna wadę naszych układów samopoziomowania ale nikt (a przynajmniej nie słyszałem o tym) nie próbował coś z tym zrobić. Chodzi mi o to by znaleźć sposób by po rozpięciu lamp nie trzeba było jeździć do ASO aktywować tą usługę. Szukałem w schematach gdzie jest połączenie z kompem co trzeba zmostkować, zrobić by oszukać kompa. W ASO nie ma na tyle kompetentnych ludzi by porozmawiać na ten temat.

Czy ktoś ma pomysły co można zrobić, sprawdzić ?

eng

Ja mam to samo. Jednak słyszałem, że niektórym działa sapomoziomowanie mimo iż lampy wypinali.

nokitel

tak wiem mi też czasem działa mimo rozpięcia. Proszę napiszcie co robiliście i czy na koniec działało czy nie samoregulowanie. Nie jestem pewny co powoduje zanik "ustawień" a nie chce więcej testować na sobie bo nie wyrobie na aktywowanie w ASO układu.

Darek tobie kiedy znikło poziomowanie ?

Polarny

Co? Samopoziomowanie wnika jak wypnie się lampę? To przecież jakieś chore!

Wymieniając żarówkę (np. postojową) łatwiej jest wyciągnąć lampę. Ale rozumiem, że to wiąże się z odpięciem jej i powoduje zanik samopoziomowania. Mam rację? (pytam się, bo nie mam xenonów). Jak aktywuje się to - WDSem? Jaki tego koszt?

T

Myślę, że jak odłączysz aku na czas wyjęcia reflektorów, to się raczej nie zorientuje...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Szczerze to nie wiem kiedy znikło i czy wogole było. Silniczki są no i na amorach jest cały sprzęt do tego. Nie raz przy przeróbkach wyjmowałem lampy także ciężko powiedzieć. Któreś dnia po prostu po lekturze na temat samopoziomowania okaząło się, że u mnie to nie działa. Reflektory mam ustawione dobrze jednak nie ruszają się nic a nic po tym jak coś załaduje do bagażnika.

Co do aktywacji to nie raz o tym słyszałem, że nawet głupia wymiana żarówki wymaga ponownej aktywacji samopoziomowania w ASO.

T

Teoretycznie ECU może wiedzieć, że żarówka została wyjęta. Ale raczej nie jak się odłączy aku. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

jedros1

Dziwne..... Wiele razy odpinałem lampy , i za każdym razem samo poziomowanie działało  8) 8)

nokitel

no i to jest właśnie najdziwniejsze ... raz po odpięciu chodzi a raz nie. Jeden będzie mimo wymontowania miał samopoziomowanie a drugi nie. Wydaje mi się że zależy to raz od roczników tzn te 2001-2003 miały inne kompy i może one gubią tą opcję po odpięciu lamp. Na pewno nie zależy to od czujników czy lamp bo to już sprawdzone tzn mam lampy z 2006r. a czujniki z 2005r.

eng

A może wtyczki czy kabelki jakieś się powypinały? Ja u siebie tego jeszcze nie sprawdzałem.

weksla

ja tam mam xenon z manualem i nie narzekam:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

a czy ktoś przerabiał samopoziomowanie na manual? albo dokładał ? chciał bym mieć możliwość samemu regulować ale nie wiem jak i co teraz muszę zrobić by mieć manuala.

weksla

hmm w ta stronę to chyba nikt nie przerabiał:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Cytat: nokitel w 19.01.2011, 17:30
a czy ktoś przerabiał samopoziomowanie na manual? albo dokładał ? chciał bym mieć możliwość samemu regulować ale nie wiem jak i co teraz muszę zrobić by mieć manuala.

zamien sie z weksla :]

wojoo

Cytat: nokitel w 19.01.2011, 17:30
a czy ktoś przerabiał samopoziomowanie na manual? albo dokładał ? chciał bym mieć możliwość samemu regulować ale nie wiem jak i co teraz muszę zrobić by mieć manuala.

z tego co wiem to Eng przerabial ... tzn nie dziala mu samopoziomowanie ale recznie tez nie moze ustawic :stupid:
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl