Samopoziomowanie xenonów

nokitel, 08.12.2010, 13:01 « poprzedni - następny »

eng

Cytat: wojoo w 25.01.2011, 01:51
z tego co wiem to Eng przerabial ... tzn nie dziala mu samopoziomowanie ale recznie tez nie moze ustawic :stupid:

Niestety jesteś źle poinformowany. Nic nie przerabiałem. A co do ręcznego ustawienia to każdy może ustawić lampy na stacji diagnostycznej niezależnie od tego czy działa mu samopoziomowanie czy też sterowania z kabiny. No ale żeby to wiedzieć trzeba od czasu do czasu samemu otwierać maskę.

nokitel

wiem że tak można ustawić z tym że mi od czasu do czasu zadziała somopoziomowanie i jak lampy pójdą w dół to nie chcą wrócić lub na odwrót. a jazda raz czy dwa razy w miesiącu na regulacje wydaje mi się dość obciachowa

wojoo

Dzisiaj dostałem ciekawą informacje od znajomego który miał kontrole policyjna, panowie policjanci bardzo się zainteresowali xenonami, które notabene były oryginalne i miały działające spryski, natomiast nie miały samo poziomowania (nie znam szczegółów czy xenonki były dorabiane czy po prostu poziomowanie było zepsute). Kontrola zakończyła się zabraniem dowodu rejestracyjnego ... wiec przestrzegam wszystkich którzy planują przerabiać zwykle lampy na xenony w opcji bez samo poziomowania
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

To zdobadź te istotne szczegóły, czyli jak w kwestii samopoziomowania i w jaki sposób je sprawdzali.

wojoo

Cytat: Polarny w 28.03.2011, 22:32
To zdobadź te istotne szczegóły, czyli jak w kwestii samopoziomowania i w jaki sposób je sprawdzali.

z tego co wiem to sprawdzali podczas uruchamiania silnika, czy soczewki schodza w dół i w góre (tzw TEST)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Hmmm, ale coś takiego to wykonuje nawet zwykła lampa, tylko w bardzo niewielkim stopniu. Niemniej ciekawi mnie, czy faktycznie ma to miejsce we wszystkich autach.

weksla

i tak bym im nie dal dowodu:) wojoo ty przestrzegasz a sam nie masz:D:D:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 28.03.2011, 22:59
wojoo ty przestrzegasz a sam nie masz:D:D:D


dlatego przestrzegam :P
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

Poza tym z tego co wiem aby lampy się ruszyły musi być obciążony bagażnik przed przekręceniem stacyjki.

nokitel

ja też bym nie oddam... mam nie sprawne samopoziomowanie ale co im do tego ? a co do ruchu "test" to nawet aso mówi że mondeo nie wykonuje takiego ruchu ... więc niech się pałują

weksla

dokładnie niech się spałują
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: eng w 29.03.2011, 08:50
Poza tym z tego co wiem aby lampy się ruszyły musi być obciążony bagażnik przed przekręceniem stacyjki.

podczas uruchamiania silnika lampy robią tzw test czyli coś takiego

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=EA0DAhK91CI

nagram dzisiaj wieczorkiem dokładnie jak to działa w innym samochodzie
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 29.03.2011, 17:48
podczas uruchamiania silnika lampy robią tzw test czyli coś takiego
W Mondeo nic się takiego nie dzieje raczej, korygują ustawienie tylko jeśli mają po co (np. wsiadły dwie osoby z tyłu albo pojawiło się coś ciężkiego w bagażniku). Jeśli obciążenie się nie zmieniło, to nie zauważyłem, żeby lampy robiły cokolwiek, a mam oryginalne xenony i aktywowałem ponownie samopoziomowanie po zmianie palników, więc wszystko powinno być ok.

Odpalenie xenonów bez zmiany obciążenia wygląda u mnie tak:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=I5qvd78sy2I
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Wojo to co Ty pokazujesz dotyczy VAGów. Tam faktycznie ma to miejsce. Natomiast takiego test nie widziałem np. w Citroenie C3, a tam znajoma ma nawet skrętne ksenony.
Tak więc jak znajomy mówi prawdę, to dał się nabrać (-:

W ogóle to jak wygląda kwestia, kiedy policjant zabierze dowód a nie miał racji? Co wtedy?

wojoo

29.03.2011, 18:45 #29 Ostatnia edycja: 29.03.2011, 19:24 by wojoo
Cytat: Polarny w 29.03.2011, 18:31
Tak więc jak znajomy mówi prawdę, to dał się nabrać (-:

niestety takie kontrole są coraz częstsze u nas i właśnie w takim sam sposób sprawdzają ;) na roznych forach sie z tym juz spotkałem.

Cytat: Polarny w 29.03.2011, 18:31

W ogóle to jak wygląda kwestia, kiedy policjant zabierze dowód a nie miał racji? Co wtedy?

dzisiaj właśnie rozmawiałem ze znajomym na ten temat :) niestety chyba nie ma deski ratunku - świetnym przykładem było wczoraj w uwaga pirat na tvn turbo jak policjant przyczepił się o za stare opony (miały chyba 4 lata a bieżnik 6mm) i zabrał dowód uzasadniając ze stwarza niebezpieczeństwo dla ruchu

« Dodane: 29.03.2011, 19:24 »

Cytat: Polarny w 29.03.2011, 18:31
Wojo to co Ty pokazujesz dotyczy VAGów. Tam faktycznie ma to miejsce. Natomiast takiego test nie widziałem np. w Citroenie C3

nie wiem jak jest w c3 ale wiem jak jest w mondeo mk4, focusie mk2 itd. a tam tak się właśnie dzieje. Z tego co czytałem to bardzo możliwe ze nie ma tego w mk3 co jest troche dziwne
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl