Samopoziomowanie xenonów

nokitel, 08.12.2010, 13:01 « poprzedni - następny »

Polarny

Warto byłoby to jasno ustalić, by Ci, którzy maja xenony nawet fabryczne wiedzieli jak rozmawiać?

weksla

dajcie spokój nie spotkałem się z czepialstwem.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

W celach rozwiania wątpliwości ... w mondeo mk3 ze oryginalnymi xenonami i samopoziomowaniem po odpaleniu nie ma "testu" sprawności układu tzn lampy nie robią żadnego ruchu. Sprawdziłem w kilku autach które posiadają dokładnie te same przetwornice i żadne z tych aut nie robi "testu" po odpaleniu lamp (Golf 5, pasat B5, Mazda 6,  Mercedes w202, Omega "C") żadne z tych aut nie robi żadnego ruchu po odpaleniu lamp a ma dokładnie te same przetwornice i prawie identyczny system samopoziomowania. Tak na marginesie Brat odebrał w styczniu najnowszego Odlandera z bi-xenonami skrętnymi i u niego po odpaleniu też lampy nie robią żadnego ruchu !!!

W razie kontroli zapytaj się Pana pseudo policjanta na jakiej podstawie śmie twierdzić że coś jest nie tak z twoimi lampami. Zawsze możesz się nie zgodzić z opinią gliniarza i to on musi ci udowodnić że masz coś nielegalnie bo nawet jeżeli układ będzie nie sprawny nie ma prawa zabrać ci dowodu rejestracyjnego bo na 100% nie ma możliwości sprawdzić na drodze tego układu, jedynie aso lub inny serwis posiadający specjalistyczny sprzęt i komputer może to sprawdzić a nie jakiś Pan X na drodze używając swojego cudownego OKA PANA POLICJANTA.

eng

Sławek a u Ciebie czasem nie ma tego testu po odpaleniu? Wydaje mi się, że coś takiego było.

T

Cytat: nokitel w 30.03.2011, 11:07
W razie kontroli zapytaj się Pana pseudo policjanta na jakiej podstawie śmie twierdzić że coś jest nie tak z twoimi lampami. Zawsze możesz się nie zgodzić z opinią gliniarza i to on musi ci udowodnić że masz coś nielegalnie bo nawet jeżeli układ będzie nie sprawny nie ma prawa zabrać ci dowodu rejestracyjnego bo na 100% nie ma możliwości sprawdzić na drodze tego układu, jedynie aso lub inny serwis posiadający specjalistyczny sprzęt i komputer może to sprawdzić a nie jakiś Pan X na drodze używając swojego cudownego OKA PANA POLICJANTA.
Niestety nie ma tak dobrze...

CytatArt. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

   1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

         1. zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały
             uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy
Wystarczy więc "uzasadnione przypuszczenie". Policjant nie musi prowadzić żadnych pomiarów, wystarczy właśnie jego "cudowne oko". A jeśli się pomyli? Nic mu za to nie grozi, no chyba, że sprawa byłaby ewidentna, ale ta taka nie jest.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

to co muszę wozić ze sobą oświadczenie z aso że takie coś nie jest standardowe w mondeo ? Nie oddał bym mu dowodu chyba że oddał by mi pieniądze które za to zabranie musiał bym wydać.
W tej ustawie co cytat dałeś jest o aucie które uległo uszkodzeniu.

ASO twierdzi że cytuje: "... w mondeo od 2001 do 2006r. układ samopoziomowania przy każdorazowym zapaleniu świateł sczytuje z dwóch czujników umieszczonych na przedniej i tylnej osi stan/położenie i wykonuje ruch jedynie gdy obciążenie uległo zmianie. Jeżeli stan/położenie czujników nie zmieniło się "stale" reflektory nie wykonują żadnego ruchu ..."

Czyli nie ma żadnego "testu". A to że policjant ma jakieś przypuszczenia to może sobie mieć ... Gdyby tak było to mógł by zatrzymać każdemu dowód bo ma przypuszczenia np. że w nowym aucie producent złe zamontował klocki i to może zagrażać bezpieczeństwu twojemu i innych uczestników ruchu drogowego. Od tak po prostu nie może sobie stwierdzić tego.

Jeżeli kiedykolwiek przytrafi mi sie taka "kontrola" to pokaże mu czujniki na wahaczach brak pokrętła regulacji przy włączniku świateł i oznaczenia na lampach mówiące że są to lampy przystosowane do xenonów. WSIO

T

30.03.2011, 15:19 #36 Ostatnia edycja: 30.03.2011, 19:41 by badger
Cytat: nokitel w 30.03.2011, 14:57
W tej ustawie co cytat dałeś jest o aucie które uległo uszkodzeniu.
Czytaj uważnie: "w szczególności po wypadku".

Cytat: nokitel w 30.03.2011, 14:57
ASO twierdzi że cytuje: "... w mondeo od 2001 do 2006r. układ samopoziomowania przy każdorazowym zapaleniu świateł sczytuje z dwóch czujników umieszczonych na przedniej i tylnej osi stan/położenie i wykonuje ruch jedynie gdy obciążenie uległo zmianie. Jeżeli stan/położenie czujników nie zmieniło się "stale" reflektory nie wykonują żadnego ruchu ..."
To weź to na piśmie i raczej wystarczy. ;)

Cytat: nokitel w 30.03.2011, 14:57
A to że policjant ma jakieś przypuszczenia to może sobie mieć ...
Niestety, ale stan prawny jest inny. Jeśli policjant ma uzasadnione przypuszczenie, że pojazd stanowi zagrożenie w ruchu, to zatrzymuje dowód i kieruje na badanie techniczne. Pod to "uzasadnione przypuszczenie" da się podciągnąć bardzo wiele, w każdym razie w takim sensie, że policjant nie poniesie żadnej odpowiedzialności jeśli jego podejrzenia nie okażą się słuszne. Zresztą w teorii nie jest to wcale głupie, bo przecież policjant nie dysponuje sprzętem diagnostycznym, a jakoś trzeba eliminować z ruchu pojazdy stanowiące zagrożenie. Problem pojawia się, gdy trafimy na niedouczonego policjanta który szuka dziury w całym...

Po za tym pierwsze co robi policjant przy kontroli to prosi o dokumenty, więc jak mu chcesz nie pozwolić później na zatrzymanie dowodu... Po prostu Ci go nie odda, da pokwitowanie i tyle. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Cytat: eng w 30.03.2011, 12:35
Sławek a u Ciebie czasem nie ma tego testu po odpaleniu? Wydaje mi się, że coś takiego było.

przecież on nie ma samopoziomowania...

auchim

dla kumpla też kiedyś zabrali dowód,bmw 7 e38, ori xenon chyba jeden z pierwszych, z fabryki wyjeżdżały bez samopoziomowania, przy kontroli władza się uprze to nie wyjaśnisz

Polarny

Tomasz - cytujesz coś, czego chyba sam nie czytasz. Zacytuję to co napisałeś:
"zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy"

Xenon to element nośny konstrukcji nadwozia, podwozia i ramy. Xenon to żaden element nośny. Więc o czym Ty tutaj piszesz?
Dla mnie proste - jak policjant chce zabrać dowód, to niech pokaże mi artykuł na podstawie którego działa. Bo "na podstawie mojego przypuszczenia", to ja mogę powiedzieć, że przypuszczam, że nie jest Pan prawdziwym policjantem, lecz przebierańcem. Każdy normalny policjant rzuci Ci szybko artykuł na podstawie którego działa, bo każdy z nich ma kilka ulubionych na które nacina innych.

Na moje tutaj opisywana osoba dała się sfrajerzyć. Policjant rzucił od tak w ramach sprawdzenia, że  te xenony są dokładane i że nie mają samopoziomowania (bo spryski widział), a kolega zaczął się jakaś, przyznał, że coś nie działa i sam siebie wtopił. Zasadą jest, że jak ktoś ma coś na sumieniu, to wystarczy wiercić temat i sam się przyzna.

Najlepiej mówić, że to fabryczny zestaw i że co Pan próbuję fabrykę podważyć? "Panie, ja tam zapalam i jadę, Ford to zrobił, więc wie co robi, a nie partyzantkę w Polsce uprawiałby, skoro w Niemczech sprzedają takie, to tutaj tym bardziej jest OK" (-:

T

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 21:38
Tomasz - cytujesz coś, czego chyba sam nie czytasz. Zacytuję to co napisałeś:
"zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy"
Wiesz co oznacza wyraz "w szczególności"? ;) Mówiąc krótko -- "przede wszystkim wtedy", a nie "wyłącznie wtedy". Uszkodzenie elementów nośnych nie jest warunkiem koniecznym do zabrania dowodu rejestracyjnego. Wystarczy, że policjant będzie miał "uzasadnione przypuszczenie", że pojazd zagraża bezpieczeństwu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Ponoć zapis w szczególności nakreśla o jakie elementy chodzi. Czyli to nie jest tak, że można to interpretować tak jak my to interpretujemy. Jakiś czas temu musiałem analizować kilka punktów z prawnikiem i niestety to jak ja to rozumiałem, to nijak się miało do praktyki.

T

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 21:54
Ponoć zapis w szczególności nakreśla o jakie elementy chodzi. Czyli to nie jest tak, że można to interpretować tak jak my to interpretujemy. Jakiś czas temu musiałem analizować kilka punktów z prawnikiem i niestety to jak ja to rozumiałem, to nijak się miało do praktyki.
To pokaż mu ten artykuł i powie Ci dokładnie to co ja.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Wiesz, mogę napisać tak samo jak Ty. To pokaż mu ten artykuł i powie Ci dokładnie to co ja.

Jeżeli nie jesteś po prawie, to możemy obaj rozmawiać jak świnie o gwiazdach i obie nasze wypowiedzi  są równoznaczne i zarazem być oderwane od stanu faktycznego. Tak więc uważam, że dyskusja bez sprawdzenia tego nie ma sensu.

Wracając jeszcze do tematu - niestety nokitel nie podał zbyt wielu detali i jak pokazuje wiele osób - testu nie ma po włączeniu, więc nie ma podstaw by ten argument kończył się zabraniem dowodu.

wojoo

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 21:54
Ponoć zapis w szczególności nakreśla o jakie elementy chodzi. Czyli to nie jest tak, że można to interpretować tak jak my to interpretujemy. Jakiś czas temu musiałem analizować kilka punktów z prawnikiem i niestety to jak ja to rozumiałem, to nijak się miało do praktyki.

Polarny a oglądasz czasami  uwaga pirat ? albo drogówkę ? ostatnio było pokazane jak polucjant zabrał dowód właścicielowi insignii ponieważ miał włączone światła dzienne (ustawione  tak ze świecił się tylko przód) i stwierdził ze to u nas niedopuszczalne bo tył musi sie swiecic ...  albo na przykładzie mojego brata ktory ma najnowsza octavie i dzienne światła ma obok halogenów, oczywiście miał kiedyś kontrole i kochana nasza drogówka stwierdziła ze ma włączone halogeny (choć to były światła dzienne montowane seryjnie) i skończyło się na mandacie którego oczywiście nie przyjął (za brak włączonych świateł mijania i włączone halogeny)

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl