Samopoziomowanie xenonów

nokitel, 08.12.2010, 13:01 « poprzedni - następny »

T

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 22:00Wiesz, mogę napisać tak samo jak Ty. To pokaż mu ten artykuł i powie Ci dokładnie to co ja.

Jeżeli nie jesteś po prawie, to możemy obaj rozmawiać jak świnie o gwiazdach i obie nasze wypowiedzi  są równoznaczne i zarazem być oderwane od stanu faktycznego. Tak więc uważam, że dyskusja bez sprawdzenia tego nie ma sensu.
Po prawie nie jestem, ale wykłady z prawa kiedyś miałem i zasadniczo rozumiem co czytam. Nie widzę sensu sprawdzania rzeczy oczywistej, ale jeśli masz jakieś wątpliwości to Ty to możesz zrobić. :)

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 22:00Wracając jeszcze do tematu - niestety nokitel nie podał zbyt wielu detali i jak pokazuje wiele osób - testu nie ma po włączeniu, więc nie ma podstaw by ten argument kończył się zabraniem dowodu.
Oczywiście to czy xenony się ruszają, czy nie, nie jest żadnym argumentem. Ale wystarczy, że policjant stwierdzi, że jego zdaniem światła są źle ustawione i oślepiają, jego kolega z radiowozu to potwierdzi i pozamiatane.

« Dodane: 31.03.2011, 22:13 »

Cytat: wojoo w 31.03.2011, 22:05
Polarny a oglądasz czasami  uwaga pirat ? albo drogówkę ? ostatnio było pokazane jak polucjant zabrał dowód właścicielowi insignii ponieważ miał włączone światła dzienne (ustawione  tak ze świecił się tylko przód) i stwierdził ze to u nas niedopuszczalne bo tył musi sie swiecic ...
Chyba od początku tego roku (nie jestem pewien dokładnej daty) już nie musi. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Cytat: Tomasz w 31.03.2011, 22:10
Po prawie nie jestem, ale wykłady z prawa kiedyś miałem i zasadniczo rozumiem co czytam. Nie widzę sensu sprawdzania rzeczy oczywistej, ale jeśli masz jakieś wątpliwości to Ty to możesz zrobić. :)
Ja mam co nieco z przepisami prawa (dokładnie z prawem spółek handlowych) też i już wiele rzeczy okazywało się inaczej niż mi się wydawało. Tak więc doświadczenie mi pokazuje, że niestety jest inaczej. Jakby było to tak proste, to nie potrzebne byłyby interpretacje przepisów prawnych.

Wojo - z całym szacunkiem, ale potem właśnie pojawiają się na forach specjaliści w każdym temacie opierający swoją wiedzę na wpisach innych osób (innych specjalistów) i programach, a nie tam gdzie trzeba. Zasada prosta - jak masz pytanie związane z prawem idź do specjalisty od prawa, a nie oglądaj Uwaga Pirat albo Drogówkę.
Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Jak ktoś będzie miał sprawdzone źrodło, to można o tym dyskutować. A gdybać każdy może, lecz nie wnosi to zbt wiele.

Ja miałem przykład wczoraj. Na światłach obok stanął egzaminator i zwrócił mi uwagę, że światła z tyłu mu nie świecą. A ja, że nie muszą, bo tak mówią aktualne przepisy. A on, że jestem w błędzie, bo takiego przepisu nie ma. A ja, że pojawił się taki przepis w 2009 roku. On zbladł i powiedział, że mimo wszystko mógłbym je włączyć. Niemniej pokazuje to, że nawet osoby które powinni wiedzieć nie wiedzą.

wojoo

Cytat: Polarny w 31.03.2011, 22:41

Wojo - z całym szacunkiem, ale potem właśnie pojawiają się na forach specjaliści w każdym temacie opierający swoją wiedzę na wpisach innych osób (innych specjalistów) i programach, a nie tam gdzie trzeba. Zasada prosta - jak masz pytanie związane z prawem idź do specjalisty od prawa, a nie oglądaj Uwaga Pirat albo Drogówkę.


Dlatego nie twierdze kto i gdzie ma racje tylko "ostrzegam" że takie incydenty u nas bywają coraz częściej
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

nokitel

to świadczy jedynie o naszych policjantach i tego jak uważają na szkoleniach. Nadużywają tego że są prawie nietykalni i że tak naprawdę mamy mało do powiedzenia bo to Pan władza a jak się nie podoba to do sądu.

weksla

Oczywiście, panowie władza jak się nazywają są poprostu niedouczeni. Ja to podkreślam od dawna. Oczywista rzecz że od jakiegoś czasu (nie pamiętam daty) nie musza się świecić światła z tyłu oraz postojówki podczas jazdy na oświetleniu dziennym. Świecą tylko światła przednie. Mi tez już parokrotnie na CB mówili że nie mam świateł z tyłu itp.
Wracając do xenonów. Fakt z życia wzięty, dziś mi mechanik opowiadał co go to kiedyś spotkało. Podczas kontroli rutynowej pan policjant pytał się go czy są przy xenonach spryskiwacze. Mechanik na to że oczywiście, a pałarz - no to dobrze bo to wyposażenie obowiązkowe w celu schłodzenia nagrzewających się mocno żarników hehehehh myślałem że padnę normalnie:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

nokitel

czy mogę was prosić o sprawdzenie i podanie jakie macie numery przetwornic u siebie ? bo okazuje się ze były 3 rodzaje do forda i to może być też przyczyną nie działania poprawnie mojego samopoziomowania.  Ja mam u siebie z końcówką 64 a wasze jakie są? (ten długi dużymi cyframi pisany numer)

T

Na tym reflektorze co mam luzem jest: 1 307 329 064

Jak odbiorę auto to Ci sprawdzę na pozostałych reflektorach, pamiętam, że różniły się minimalnie pomiędzy sobą nawet wizualnie (oczywiście nie w tej części którą widać po zamontowaniu). Jeden wymienił pierwszy właściciel, a drugi ja. No, a ten luzem to jest ten co był oryginalnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

z tego co wiem to przy jeździe na światłach dziennych nie muszą się świecić tylne światła. Na Norwegię wychodzą wszystkie  samochody które mają światła dzienne,cos na nasz wzór regulatora i ztyłu sie nie świeci. Wjeżdzajac do tunetu tylko widac ze automatycznie się przełączają na mijania
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

nokitel

a ma ktoś na zbycie jedną przetwornice 64 ?

NeroN

A ja z pytaniem, czyli by sprawdzić czy samopoziomowanie działa, trzeba zapakować 'ludziuff' do tyłu i zobaczyc czy Xeny przy odpalaniu zjadą niżej.

Innej Opcji nie ma ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

nokitel

tak jak piszesz. Jedynie po obciążeniu tyłu auta lampy sie obniżą.