[Mondeo][MK3] Wybieramy intercooler

bd77, 20.05.2010, 02:53 « poprzedni - następny »

weksla

a nie ma nigdzie żadnej informacji z czego jest zrobiony, czyli nie jest to czyste aluminium? pewnie z domieszką czegoś co lepiej odprowadza ciepło, trudno, nasz projekt myślę że też zda egzamin, mniemam że i tak będzie dużo lepiej niż przy standardzie:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: GaBB w 06.06.2010, 13:53
Z wyglądu podobny wojoo ale ten co wstawiles to jakies maleństwo :)



po samych zdjeciach ciezko wywnioskowac jakiej wielkosci jest ten IC ;)

jaka wysokosc ma ten co ty zamontowales?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, to właśnie otrzymałem finalną wycenę dla IC którego dla siebie tworzę.

Jest on praktycznie dwa razy większy od oryginalnego. Taka wielkość pozwoli na uzyskanie świetnej wydajności, a zarazem nie będzie on nadmiarowy i powodował dużej turbo-dziury. W stosunku do projektu GaBBa jest on mniejszy. W natrysk nie będę się bawił, bo dla mnie to zbędne.
Cały intercooler wykonany ma będzie z aluminium. Co najważniejsze, będzie to wersja plug&play. Żadnych przeróbek. W pełni mieści się w oryginalnym zderzaku, nic go nie zasłania, pasować będą nawet oryginalne rury dolotowe.
Jaki efekt? W lecie taki intercooler będzie bezcenny, bo nie będzie powodował przegrzewania się potwietrza po doładowaniu, a dzieki temu auto nie będzie traciło mocy, co jest bolączką letnich miesięcy.

Koszt stworzenia przy 5 sztukach to 800 zł. Jakby się zebrało z 10 osób, to może z 50 zł jeszcze udałoby się uciąć (jakbym zebrał 10 chętnych, to bym spróbował ponegocjować). To jak, ktoś chętny?
Szukam przyjamniej 5 osób, bo za jedną sztukę wychodzi dużo więcej, więc byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Ewentualnie może razem coś zwojujemy? Tyle że ten projekt GaBBa jest dla mnie stanowczo za duży. Turbo w Mondeo jest jedną ze słabszych jakie Garrett oferuje w tym typie, więc boję się, że za duży IC będzie bardziej szkodził niż pomagał.

weksla

800 dużo- to airteca bez przesyłki za tyle wyrwiesz
poza tym spójrz tutaj: gabarytowo podobny do tego co modzimy z gabbem i raczej nie powodował u właściciela negatywnych skutków, założymy, shamujemy, zobaczymy:)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://picasaweb.google.com/thedevilsownracer/Intercooler#
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

ja zmieniam turbinke wiec przyda mi sie duze IC ;)


« Dodane: 07.06.2010, 19:51 »

nie wiem dlaczego ten ktos wycial czesciowo przednia belke... ja bym sie nie odwazyl - w koncu czemus to sluzy
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

heko

Cytat: wojoo w 07.06.2010, 19:49
ja zmieniam turbinke wiec przyda mi sie duze IC ;)

..a co to będzie?
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

wojoo

juz pisalem na forum ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

weksla - tyle, ze część tego airteca jest za belką - tak więc non-sens. Podaj mi proszę namiary na tego airteca, bo może jego sobię wezmę i nie trzeba będzie nic robić. Uważam, że jest to maksymalny IC jaki można wsadzić. Większy to przerost formy.
Skoro 800 zł to dużo, to za ile chcecie swojego zrobić? Podrzućcie namiary gdzie to robicie, to ja bym sobie tam zrobił mój. Skoro mój będzie mniejszy, to jeszcze taniej go zrobię.

wojo - to jakie IC potrzebują auta mające 400-500 KM? IC wielkości maski?

wojoo

nie wiem jakie potrzebuja 400-500konne auta ale wiem ze mozna kupic w miare duzy za mniejsza kase ;) chociazby popatrz na 1 strone tego tematu, sa linki
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

Polarny, wszystko masz w pierwszym poście tego wątku. Tak jak Wojoo napisał tam są linki ceny i reszta.
Rób po swojemu, my zrobimy po swojemu, porównamy efekty:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Wydaje mi się, że to nie ja powinienem zaglądnąć do pierwszego posta  ;) Zrobię to za Was - koszt Airteca to 275 funtów, czyli jakieś 1400 zł.

Weksla - napiszcie ile zapłacicie za sam intercooler. Bo jak pisałem, jeżeli macie miejsce w którym taniej go wykonacie, to chętnie chciałbym zrobić tam ten swój.

weksla

Sam iC wyjdzie prawdopodobnie (pisze prawdopodobnie) koło 550pln
jednak nie wiem czy gość wykona inne wymiary, trzeba rozeznać temat
No czyli jeszcze lepiej 1400 pln + przesyłka w 1600 się zamykamy, to stanowczo za dużo
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Ale ja nie chcę Airteca. Napisałem to, bo ktoś powiedział, że w tej cenie (800 zł), można kupić Airteca, a jak widać nie można.

bd77

dziś takie ciepełko, pierwszy raz jeżdżę w taki upał... i mam wrażenie, że czuć spadek mocy nawet w standardowym aucie:/

Polarny

Oczywiście, że będzie czuć, bo intercooler nie wyrabia. Ja już od dawna wiem, że moje autko najlepiej chodzi zimą. Widzę to po spalaniu i odczuwam podczas wyprzedzania.