Zestaw HID do Mondeo

Lasko1990, 11.01.2011, 01:23 « poprzedni - następny »

Lasko1990

11.01.2011, 01:23 Ostatnia edycja: 11.01.2011, 22:50 by badger
przeglądając allegro trafiłem na taka ofertę

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/xenony-h7-6000k-zestaw-hid-przetwornice-super-slim-i1391142928.html

czaje się już od jakiegoś czasu na taki zestawik co Wy na to ??:) i to jeszcze chłopaki od was z Krakowa :)

wilhelm

może i będą lepiej świecić niż seryjne ale strasznie będziesz oślepiał ludzi... ja mam hidy w długich, ale one tak czy inaczej oślepiają :)

jak już chcesz brać to 4300K bo przy obecnej pogodzie i 6000K chuja widać... :/

generalnie ja jestem na NIE  :evil:

Lasko1990

to co 4300 lepsze od 6000 ??

hashenty

Lepsze. Im bardziej w niebieski, tym generalnie pogarsza się WIDZIALNOŚĆ. Tzn. Ciebie widzą jak oślepiasz, aTy sam niewiele widzisz. Zwłaszcza podczas mżawki, mgły,deszczu. Ja kupowałem 4300 ale przysłali mi 6000 i tak już zostawiłem, nie chciałem się bawić w przesyłki. Teraz jak bym brał, to chyba wziąłbym 5000, to taki złoty środek, bo troszke niebieskiego widać, nie jest to taki idealny biały.

wilhelm

tylko i wyłącznie 4300  ;)

« Dodane: 11.01.2011, 20:53 »

ja mam 6000 i na suchym widać zaje...iście, ale jak jest mokro to już gorzej (tak jak pisze hashenty)... natomiast ostatnio zauważyłem że palniki zaczęły świecić bardziej na biało (w stronę ciepłej barwy)

wojoo

uwaga bo zaraz wielu fanatyków barwy 6000 się wypowie twierdząc ze właśnie ta barwa jest najlepsza ;) i nic oraz nikt ich nie przekona ze są w błędzie

« Dodane: 11.01.2011, 20:54 »

Cytat: wilhelm w 11.01.2011, 20:52
tylko i wyłącznie 4300  ;)

« Dodane: 11 Styczeń 2011, 20:53:16 »

ja mam 6000 i na suchym widać zaje...iście, ale jak jest mokro to już gorzej (tak jak pisze hashenty)... natomiast ostatnio zauważyłem że palniki zaczęły świecić bardziej na biało (w stronę ciepłej barwy)

a przed zakupiem co ci pisalem wilhelmski :] ? bierz 4300 a ty i tak po swojemu ...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Do reflektorów odbłyśnikowych, jak w Mondeo, nie wkłada się palników xenonowych, bo takich świateł nie da się potem poprawnie ustawić i zawsze będą oślepiać. Żeby nie oślepiać trzeba wstawić przynajmniej soczewki i spryskiwacze, a żeby być całkowicie zgodnym z przepisami -- przełożyć kompletną instalację, np. z rozbitka.

Proszę nie kontynuować dyskusji o tego typu przeróbkach, takie tematy będą zamykane.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Tu masz przykład. Kupując np. latarkę ledową lub halogeny diodowe
należy się przede wszystkim sugerować ilością lumenów, jaką generuje.
Ściągając z wikipedii lumen to jednostka miary strumienia świetlnego.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



te generują światłość 3100 lumenów

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



a te już 2900 lumenów

Im dalej w stronę fioletu, tym mniej lumenów. Wniosek nasuwa się sam.
Chcesz widzieć, czy być widziany? :]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


wilhelm

Cytat: wojoo w 11.01.2011, 20:53
uwaga bo zaraz wielu fanatyków barwy 6000 się wypowie twierdząc ze właśnie ta barwa jest najlepsza ;) i nic oraz nikt ich nie przekona ze są w błędzie

« Dodane: 11.01.2011, 20:54 »

a przed zakupiem co ci pisalem wilhelmski :] ? bierz 4300 a ty i tak po swojemu ...

a ja myślałem że mówiłeś mi to po zakupie  8)

hashenty

Cytat: Tomasz w 11.01.2011, 20:55
Do reflektorów odbłyśnikowych, jak w Mondeo, nie wkłada się palników xenonowych, bo takich świateł nie da się potem poprawnie ustawić i zawsze będą oślepiać. Żeby nie oślepiać trzeba wstawić przynajmniej soczewki i spryskiwacze, a żeby być całkowicie zgodnym z przepisami -- przełożyć kompletną instalację, np. z rozbitka.

Proszę nie kontynuować dyskusji o tego typu przeróbkach, takie tematy będą zamykane.

Coś Ty się tak uparł. Zachowujesz się, jak by świat istniał tylko na soczewkach.
A lampy w mercach, w volvo? Też mają fabrycznie soczewki?
Soczewki to kicha, jedyny plus to ostra granica światło/cienia. No i może fajny,
nowoczesny wygląd projekcji strumienia światła z soczewki.
Generują mniej światła od reflektorów odbłyśnikowych.

Nawijasz w kółko jak zgrany patefon :]

Lasko1990

czyli jednym slowem 4300 nic innego w gre nie wchodzi ?? :evil:

wojoo

Cytat: hashenty w 11.01.2011, 21:01
Coś Ty się tak uparł. Zachowujesz się, jak by świat istniał tylko na soczewkach.
A lampy w mercach, w volvo? Też mają fabrycznie soczewki?
Soczewki to kicha, jedyny plus to ostra granica światło/cienia. No i może fajny,
nowoczesny wygląd projekcji strumienia światła z soczewki.
Generują mniej światła od reflektorów odbłyśnikowych.

Nawijasz w kółko jak zgrany patefon :]

tylko weź pod uwagę to, że w tych mercach i volvo lampy maja zupełnie inne odbłyśniki które są przystosowane do palników xenonowych.
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

hashenty

Cytat: wojoo w 11.01.2011, 21:08
tylko weź pod uwagę to, że w tych mercach i volvo lampy maja zupełnie inne odbłyśniki które są przystosowane do palników xenonowych.

Zgodzę się, ale to nadal odbłyśniki.
Myślisz że w mondeo ukształtowali odbłyśnik na odwal, żeby strumień leciał w sufit?
Zasada jest jedna, dobrze ukierunkować strumień światła.
Mieli się mniej starać, bo to zwykłe halogeny?
Dwa, do reflektorów halogenowych są hidy z palnikami, które mają umieszczone
bezpośrednio nad palnikiem przesłonki, dzięki którym ograniczone jest odbijanie światła w gwiazdy.
Niestety do mnie przyjechały zwykłe.

Ale powtarzam, po 1 dniu od kiedy ja swoje założyłem i wyregulowałem bo mi mrygali,
od 2 lat nikt mi na trasie nocą nie mrygnął że go oślepiam.
Przesiadłem się z bratem na auta i jechałem z przodu, moje auto z tyłu.
Fakt, drażni ostre światło w lusterkach, ale nie oślepia.
Efekt 1000 razy mniejszy, niż fabryczne xeny w land cruiserach, touaregach i innych
szczudłach, gdzie nie da się nocą przed tym jechać, bo świeci na wysokości oczu.

« Dodane: 11.01.2011, 21:32 »

Tutaj jest ta przesłonka o której pisałem

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



D2S to palniki do reflektorów soczewkowych
D2R odbłyśnikowych

Tu masz jak na dłoni porównanie 4300k vs 6000k na mondeo

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=mCy-AdN_hVw&feature=related

A tutaj 5000k - bialutkie, bez żółtego odcienia jak w 4300k

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=vzZV6uhQmGE&feature=related

T

Xenony wsadzone w odbłyśniki od halogenów będą oślepiać bo:

- Reflektor odbłyśnikowy nie ma ostrej granicy światła i cienia, generuje dużo światła rozproszonego, jeśli włożymy tam trzy razy mocniejsze źródło światła to światła rozproszonego też będzie trzy razy więcej
- Odbłyśnik jest zaprojektowany do konkretnej geometrii źródła swiatła, a palnik ma ją oczywiście inną niż żarówka

To że nie migają, nie oznacza, ze nie oślepia, to, że jakiś niedouczony diagnosta przepuścił też nie oznacza, że nie oślepiają.

Takie coś zawsze będzie mniej lub bardziej oślepiać, a już szczególnie w Mondeo, które ma bardzo duże odbłyśniki!

Xenony odbłyśnikowe obecne w niektórych autach fabrycznie nie oślepiają, bo odbłyśnik został zaprojektowany z myślą o palniku xenonowym.

Temat zamykam.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club