Miejsce na gaśnice w nadwoziu kombi

weksla, 21.05.2010, 15:43 « poprzedni - następny »

weksla

hej.
Napiszcie mi proszę wszyscy kto ma mk3 kombi gdzie trzymacie gaśnice w samochodzie, i czy producent przewidział na nią miejsce, u mnie wala się po bagażniku, ewentualnie wywalam apteczkę i chowam ją do tego schowka po prawej stronie, a wy??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 21.05.2010, 15:43
Napiszcie mi proszę wszyscy kto ma mk3 kombi gdzie trzymacie gaśnice w samochodzie, i czy producent przewidział na nią miejsce, u mnie wala się po bagażniku, ewentualnie wywalam apteczkę i chowam ją do tego schowka po prawej stronie, a wy??
Na gaśnice i trójkąt jest fabrycznie miejsce w zamykanym schowku po lewej stronie bagażnika.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Myślisz że tam jest fabryczne miejsce?? Ja tam miałem trójkąt to fakt, ale też apteczkę i raczej tam jest na nią miejsce, no chyba że się myle??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 21.05.2010, 16:07
Myślisz że tam jest fabryczne miejsce?? Ja tam miałem trójkąt to fakt, ale też apteczkę i raczej tam jest na nią miejsce, no chyba że się myle??
Tak mi się wydawało, ale mogę się mylić. Ja mam apteczkę w schowku we wnętrzu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mouzes

moim zdanie gaśnica w samochodzie ma sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy możnją w miarę łatwo dosięgnąć z fotela kierowcy. W każdym innym przypadku gasnica to zbędny balast, szczególnie w przypadku gdy bagażnik jest zamykany zamkiem elektrycznym (a jest tak w większości samochodów wyprodukowanych po 2000 roku). Dlaczego? Ano dlatego że w przypadku pożaru, zamek elektryczny może być już pozbawiony dopływu prądu, przez co gaśnica będzie nie do wyciągnięcia podczas pożaru.

ot moje skromne zdanie

u mnie uchwyt gaśnicy zamontowany jest do podłogi przed fotelem pasażera

w jeździe nie przeszkadza, wygląd ... no nie da się ukryć że ją widać, ale w razie jakiegokolwiek przypadku mam ją zawsze pod ręką. No i trochę przeszkadza przy sprzątaniu.

... następne będzie V8

T

Cytat: mouzes w 22.05.2010, 02:55
moim zdanie gaśnica w samochodzie ma sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy możnją w miarę łatwo dosięgnąć z fotela kierowcy.
To prawda, ale standardowa gaśnica 1 kg i tak się do niczego nie przyda, więc w sumie wszystko jedno gdzie jest. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mouzes

przyda się, jesli po szybkim wykryciu pożaru, uda nam się szybko na niego zareagować

jeśli jednak gaśnica jest w bagazniku, to już raczej nam ten 1 kg nie wystarczy
... następne będzie V8