Lakierowanie drobnych elementów

T, 23.05.2010, 01:32 « poprzedni - następny »

T

Witajcie

Mam do polakierowania/poprawienia kilka drobnych elementów, chciałbym to zrobić sam trochę dlatego, żeby się tego nauczyć, a trochę dlatego, że stawki lakierników w mojej okolicy są na tyle wysokie, że zapłaciłbym za to więcej niż te elementy są warte.

Konkretnie mam do zrobienia następujące rzeczy:

- Poprawka przedniego zderzaka (na niewielkiej powierzchni odłazi klar)
- Polakierowanie dokładki tylnego zderzaka (właściwie jest srebrna, ale ma inny odcień)
- Polakierowanie czarnych listew tylnego zderzaka na kolor nadwozia
- Drobne poprawki tylnego zderzaka

Szczerze mówiąc w tej chwili nie wiem nawet jak się do tego zabrać, niemniej mam raczej pewną rękę, więc jeśli się dowiem to powinienem sobie poradzić. Może ktoś z Was umiałby opisać krok po kroku jakie czynności trzeba po kolei i jakich substancji (podkład, lakier itp.) kolejno użyć?

Myślę, że są to przykłady dość typowe, więc taki opis przyda się w przyszłości także innym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

malowałem sam listwy zderzaków, przetarłem papierem wodnym, dałem po 2 warstwy podkładu do plastików, koloru i lakieru.Wyszło ok.
wszystko było w sprayach, kolor niby dobrany po nr. i na tych listwach rzeczywiście wyglądał ok, ale jak już prysnąłem trochę na błotnik to był zupełnie inny.
Największy problem to że nasze Stardust Silver są okropne do dobrania koloru i malowania, nawet doświadczeni lakiernicy na nie klną. Mój po montażu pakietu od St był 4 razy na poprawkach żeby wszystko jako tako wyglądało. Robiłem podobne rzeczy które chcesz w innych autach i wychodziło dobrze, ale do niczego, oprócz tych listw, się nigdy już nie dotknę w przypadku srebrnego mdo :E

weksla

W moim przypadku tez próbowałem malować czarne odboje, jednak nie wyszło to zbyt dobrze:)
Założyłem ponownie czarne, podobno są do kupienia w ASo specjalne odboje przystosowane już pod lakierowanie bez tej tekstury chropowatej. Chyba 60zł
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Da się te odboje pomalować, ale słyszałem, że potem trzeba bardzo uważać na myjniach gdzie używa się carshera. Co do malowania może Sławku zapytasz tego kolegę, który maluje jaka jest poprawna kolejność malowania małych plastykowych elementów? Malował Ci klamki i lusterka i nie wygląda to przecież źle.