[MDO mk4 kombi] Zderzak tylny z dokładką z pakietu "S"

berater, 22.02.2011, 13:44 « poprzedni - następny »

berater

Zakupiłem:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Ale mam samochód na gwarancji, a FP nie godzi się na wymianę wydechu z jednokominowego na podwójny, więc sprzedaję.
Cena 290 PLN + wysyłka.
Przy odbiorze osobistym cena 250 PLN. :)
Pozdrawiam,

weksla

ehhh i patrzcie ceny części do mk4 są dużo tańsze od mk3, ja tego nie mogę pojać
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

bo mk4 to ...  :evil: :evil: :evil:

T

Cytat: weksla w 22.02.2011, 16:14
ehhh i patrzcie ceny części do mk4 są dużo tańsze od mk3, ja tego nie mogę pojać
Bo mk4 jest jeszcze w takim "wieku", że ludzie za bardzo w nim nie dłubią. Mały popyt to i ceny atrakcyjne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

berater

Cytat: Tomasz w 22.02.2011, 18:02
Bo mk4 jest jeszcze w takim "wieku", że ludzie za bardzo w nim nie dłubią. Mały popyt to i ceny atrakcyjne.
Mały popyt to także mniejsza podaż. Nie mogę np. znaleźć w "normalnej" cenie dyfuzorka na przedni zderzak.
Takiego jak ten:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Także paradoks  z mniejszymi cenami gratów do mk4 nie wyjaśniony.
Pozdrawiam,

T

Cytat: berater w 04.03.2011, 08:17
Także paradoks  z mniejszymi cenami gratów do mk4 nie wyjaśniony.
Ale przecież tu nie ma żadnego paradoksu. :) Mk4 to auto dość nowe, więc jest mały popyt na części używane. Handlarze nie sprowadzają więc specjalnie mk4, czyli jest mała podaż. Niska cena wynika z niewielkiego popytu i tyle. Niska podaż jest efektem niskiego popytu, więc nie winduje cen. Niska podaż wpływa na podwyższenie cen tylko wtedy, gdy popyt wyraźnie ją przewyższa, a tutaj takiej sytuacji nie ma.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Ekonomista czy co?:) Ale prawie zrozumiałem :P:P
-----
Pozdrawiam,
Marcin

berater

Cytat: Tomasz w 04.03.2011, 11:28
Ale przecież tu nie ma żadnego paradoksu. :) Mk4 to auto dość nowe, więc jest mały popyt na części używane. Handlarze nie sprowadzają więc specjalnie mk4, czyli jest mała podaż. Niska cena wynika z niewielkiego popytu i tyle. Niska podaż jest efektem niskiego popytu, więc nie winduje cen. Niska podaż wpływa na podwyższenie cen tylko wtedy, gdy popyt wyraźnie ją przewyższa, a tutaj takiej sytuacji nie ma.
Nie chcę robić dyskusji akademickiej, ale nie masz racji. :) Sam sobie przeczysz. Skoro twierdzisz, że jest równowaga popytu i podaży to cena powinna być "godziwa". Jeśli jest mała (relatywnie, np w stosunku do mk3), to znaczy tyle, że jest większa podaż niż popyt albo występuje wspomniany wyżej niewytłumaczalny paradoks.
Pozdrawiam,

wilhelm

podaż (mimo iż jest niewielka) jest za duża w stosunku do popytu (który jest praktycznie zerowy) :)

Polarny

Ja też nie zgodzę się z faktem niskich cen. Ktoś kto kupuje auto rozbite płaci za nie jakąś kwotę. A rozbite MkIV jest dużo droższe niż Mk3. Poza tym mało osób kupuje MkIV na rozbiórkę, bo to droga sprawa.

To raczej wynika z tego faktu, że jest właśnie mało osób które sprzedaje części, a przecież ceny są brane z rękawa. Przecież często można tą samą część która kosztuje na Allegro 500 zł kupić za 100 zł i odwrotnie. A tutaj po prostu ktoś wystawia cenę jak czuje, bo nie ma za bardzo do czego porównać. No i tak pojawiły się niskie ceny, póki co trzymają się.

Zresztą moim zdaniem sensownego wytłumaczenia nie ma co szukać. Moim zdaniem "bo tak" i już (-:

Handlarze to też dziwni ludzie. Niektórzy trzymają jakąś chorą cenę i mają to gdzieś. Przecież ile widziałem zderzak RSowy w cenie 1500 zł. Oni zamiast robić sobie obrót, to wolą trzymać. Ich sprawa.

jedros1

Berater  kolego , widzę że i tu trafiłeś z ogłoszeniem.... :evil:
A tamten zderzak co ci namiary dałem zakupiłeś ????? :}

berater

04.03.2011, 16:33 #11 Ostatnia edycja: 09.03.2011, 19:13 by berater
No gdzie mam szukać nabywcy na takie rzeczy jak nie na stdrivers ? :D
Nie, tak jak pisałem, tamten od Ciebie był popękany. Znalazłem inny i zamontowałem:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

Mam tylko wątpliwości co do koloru dyfuzora. Ale co raz bardziej mi się podoba.

Szukam takiej dokładki (jak w postach wyżej) na przód.

Z tym moim białym do sprzedaży, to zapewne będzie tak, że teraz się bujam ze sprzedażą za grosze, a później jak ktoś będzie szukał to nie da się wyrwać za mniej niż 500 PLN. No cóż c'est la vie!
Pozdrawiam,

T

04.03.2011, 20:26 #12 Ostatnia edycja: 04.03.2011, 22:18 by badger
Cytat: berater w 04.03.2011, 12:08
Nie chcę robić dyskusji akademickiej, ale nie masz racji. :) Sam sobie przeczysz. Skoro twierdzisz, że jest równowaga popytu i podaży to cena powinna być "godziwa".
Wcale tak nie twierdzę. Podaż jest pewnie nieco większa niż popyt (chociaż niska). Po za tym auta na części sprowadza się zasadniczo w całości, a popyt na poszczególne elementy może być bardzo różny. Możliwe, że na jakieś części popyt jest na tyle duży, że opłaca się sprowadzić daną ilość aut, ale akurat na zderzaki w danej wersji jest na tyle mały, że w efekcie podaż tych zderzaków jest wyraźnie wyższa od popytu, więc ceny niskie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

berater

Dobra, niech Ci będzie :)

Co powiecie o tym dufuzorku, który założyłem na tył ?
Pozdrawiam,

T

Cytat: berater w 04.03.2011, 21:22
Co powiecie o tym dufuzorku, który założyłem na tył ?
A jak było wcześniej?

PS. To bardziej temat do "Nasze auta". ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club