Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Licznik ST 2006r

Recondo, 23.02.2011, 19:23 « poprzedni - następny »

Recondo

23.02.2011, 19:23 Ostatnia edycja: 23.02.2011, 21:14 by Recondo
Polecam uwadze licznik ST 220 z 2006r z pełnym komputerem, ESP, tempomatem i szybami przód/tył, cena 289zł.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-licznik-zegary-st-2006-i1476358575.html

wojoo

gdzie tutaj masz licznik od st220 ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Oktan

a ja tam widzę














masywny zderzak tylny, z wydechem po środku,
do tego przód po drobny faceliftingu,
w modnym białym kolorze

:D
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

Ja tam widzę jakąś laskę bez majtek. :wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Recondo

A ja mimo wszystko widzę licznik....

T

Cytat: Recondo w 23.02.2011, 21:15
A ja mimo wszystko widzę licznik....
No teraz już jest. ;)

Ale obudowa zwykła, przedliftowa, nie ma obwódek wokół małych zegarów. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Recondo

Pewnie jest jak piszesz, w końcu zegarek jest z 2006r, akurat przed FL.

T

Cytat: Recondo w 23.02.2011, 21:20
Pewnie jest jak piszesz, w końcu zegarek jest z 2006r, akurat przed FL.
Sam licznik może i jest z 2006 ale zewnętrzna obudowa jest z przedliftowego i to nie ST. ;)

Ew. ktoś sobie obwódki małych zegarów "pożyczył". ;)

Wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A powinien wyglądać tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Recondo

Numer części zaczyna się na 2 co sugeruje że jest przed FL jednak data produkcji jest na 2006r. Tak czy inaczej jest to zapewne jedyny zegar na allegro od ST z chwilówką.

boner

ja licznik już miałem wymieniany co prawda dawno bo na gwarancji, czyli  takie części też się psują

Recondo


eng

Wygląda nieźle cena też jest znośna. Tylko skoro to jest Twoja aukcja to powinieneś znać historię tego licznika. Czyli skąd w liczniku poliftowym przedliftowa obudowa. I o co chodzi z tą fukncją grzanych szyb przód i tył?

Recondo

No cóż z racji wykonywania zawodu opowiem pewną historyjkę....
Dawno, dawno temu, w VIII 2009 roku, szukając zegarów EU z funkcją info oraz kontrolki płynu spryskiwaczy zakupiłem za rozsądną cenę zegary z rozbitego ST220. Nie zależało mi na zegarach sportowych - miało być info i poziom - a że trafiły się akurat te to OK. ST był rozbity - na innych aukcjach sprzedawcy były kompenenty (fotele, Denso, deska, kierownica itp) słowem kilka fantów które identyfikowały pochodzenie zegara. Zegary były u mnie cały czas, jestem ich drugim właścicielem, sprawdzały się znakomicie - w czasie gdy inni bili pianę o chwilówce, Docent uaktywnił mi je w tych zegarach szybciej niż wypowiedziałem swoje imię (choć podobno niektórzy twierdzili że w ASO to nie jest wykonalne). A teraz najważniejsze. Znakomia część forumowiczów Forda żyje w baśniowym świecie że wszystko powinno być zgodne z rokiem produkcji danego auta lub modelu, każda część lub informacja nie pasująca do takiej wizji jest odrzucana jako nie wiarygodna... No cóż. Każdy ma swoją bajkę. Dlaczego takie zegary (obudowa inna/bebechy inne) istnieją można by tworzyć wiele teorii, dla mnie powody są oczywiste, z tych samych przyczyn dla których MDO ze stycznia/lutego 2003 ma instalację i zegar po FL. 2006r to schyłkowy już okres produkcji MK3, Ford już ma plany i zapewne montuje już pierwsze mk IV, produkcja części do MK3 nie jest priorytetem a ST220 nie jest autem sprzedającym się jak świeże bułeczki - ten topowy, ze względu na silnik, model ma ograniczoną sprzedaż (w końcu trochę kosztuje). Dobitnie wyraził się o tym Docento = brali co było na półce. Lakoniczna, prosta odpowiedź. Dla mnie wystarczająca. Czy przekonuje innych? To już nie jest mój problem....

Polarny

Bicie piany co, jak gdzie nie ma sensu. Jest zdjęcie, więc kupujący widzi dokładnie co otrzymuje.

Cytat: Recondo w 25.02.2011, 10:16
Dobitnie wyraził się o tym Docento = brali co było na półce. Lakoniczna, prosta odpowiedź. Dla mnie wystarczająca. Czy przekonuje innych? To już nie jest mój problem....
Nie obrazając nikogo - pisząc/mówiąc takie rzeczy ktoś tylko udowadnia, że nie ma pojęcia jak wygląda proces produkcyjny i kontrola jakości w byle jakiej fabryce. Takich części to oni na tą chwilę mają więcej, niż można sobie wyobrazić, a mamy 2011 rok.

T

Cytat: Polarny w 27.02.2011, 19:06
Bicie piany co, jak gdzie nie ma sensu. Jest zdjęcie, więc kupujący widzi dokładnie co otrzymuje.
No nie do końca, bo nie każdy musi wiedzieć jak powinien wyglądać każdy detal części, którą kupuje. Niezależnie od powodów, dla których nie ma tutaj ramek wokół małych zegarów to faktem jest, że ich brakuje. A skoro tak, to wypada to zaznaczyć.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club