Wymiana amortyzatorów

wojoo, 25.05.2010, 13:33 « poprzedni - następny »

T

Firma ogólnie nie jest zła, ale co zrobisz, kiedy uszkodzisz jeden element z tego zestawu? A to na naszych drogach nie jest trudne...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

poza tym tył pewnie jest regulowany tylko jak zdemontujesz amortyzator ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

Wojoo a te amortyzatory chyba są sprzedawane w Twoich stronach :D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

cichyp

W zasadzie to zmiana amortyzatorów ma służyć temu żeby auto podczas przyśpieszaniu tak mocno nie unosiło się, ani nie nurkowało podczas hamowania... lekkie obniżenie o max 30mm to dodatek to tego zabiegu ale nie główny powód.

W związku z tym że wożę żonę komfort musi być zachowany na w miarę ludzkim poziomie. Dlatego szukam czegoś nie za bardzo sportowego, za max 3tys za cały kuplet.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

wojoo

Cytat: Cinkciarz w 28.02.2011, 20:44
Wojoo a te amortyzatory chyba są sprzedawane w Twoich stronach :D

hehe masz racje, nie zwróciłem uwagi ;) to jest jakies 500 metrow ode mnie
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Oktan

Cytat: cichyp w 28.02.2011, 20:59
W zasadzie to zmiana amortyzatorów ma służyć temu żeby auto podczas przyśpieszaniu tak mocno nie unosiło się, ani nie nurkowało podczas hamowania... lekkie obniżenie o max 30mm to dodatek to tego zabiegu ale nie główny powód.

dobrze kombinujesz - to jest największa wada Mondeo z silnikiem 2.2 TDCi - zaraz po premierze pisali o tym testujący dziennikarze: jak przyśpieszasz to auto zadziera nosa, jak hamuje to boisz się czy nie urwiesz miski olejowej -> ja już to zniwelowałem :D
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

U mnie zmiana sprężyn i amorów bardzo pomogła, ale duży efekt dała też wymiana przednich wahaczy (czego się nie spodziewałem, ale to dość logiczne, bo stare miały zużyte elementy metalowo gumowe).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

zna ktoś może numery katalogowe tych którkich amortyzatorów KYB i spreżyn eibacha? bo chyba złoze sobie zestaw. Mam wrazenie ze moje obecne amortyzatory nie spełniają już swojego zadania, a tłucze cos w zawieszeniu  :/
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Oktan

ty nie masz kombi ??

więc jeśli chodzi o amortyzatory KYB -> Excel-G (przód i tył) (link do strony: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp)
numery:

Part No   Part
335922   Excel-G
SM1211   Suspension Mounting Kit

Parts for the rear axle
Part No   Part
335923   Excel-G
910016   Protection Kit
SM9204   Suspension Mounting Kit


sprężyny Eibach:
E10-35-004-02-22 (link do strony: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://performance-suspension.eibach.de/cms/en/performance_guide)
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

Sprężyny Eibach ProKit można też zamówić po VIN tutaj:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://ford.sklep.pl/pl,product,319068,zestaw,obnizajcych,sprezyn,zawieszenia,eibach,pro,kit.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: Oktan w 01.03.2011, 14:57
ty nie masz kombi ??


Hatchback

ja nawet nie wiem ktore jest do Hatchback-a ???

pisze tak:

mondeo III (B5Y)
mondeo III Clipper (BWY)
mondeo III Estate   (BWY)
mondeo III Saloon (B4Y)

No i które do mojego spasuje ??
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Oktan

u ciebie będzie B5Y lub B4Y -> Estate to na pewno kombi jest
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

Hatchback to na 99% B5Y, bo angole sedana nazywają zwykle saloonem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

chyba liftback...

a to jest 5 drzwiowy, B5Y
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

Ry2y

Cytat: cichyp w 01.03.2011, 15:48
chyba liftback...

a to jest 5 drzwiowy, B5Y

B5Y to nic innego jak liftback czyli u nas potocznie zwany hatchback, inaczej mówiąc 5 - drzwiowe mondeo.