Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Masa Mondeo mk3

Polarny, 15.03.2011, 21:33 « poprzedni - następny »

Polarny

Nie zabrzmi to może zbyt optymistycznie dla Ciebie, ale niestety nie potrafisz hamować.
Twoje auto waży jakieś 1450 kg, podczas gdy moje jakieś 1700 kg (kombi jest o ponad 200 kg cięższe), bo ważyłem i porównywałem. I u siebie nie mam problemów z hamulcami, a nie jeżdżą wolno.

Może jesteś osobą, która jeździ zawsze z jednym pedałem wciśniętym - albo gaz albo hamulec.

wilhelm

kombi 1700? nie przesadzasz troche? :)

T

Cytat: Polarny w 15.03.2011, 21:33
Nie zabrzmi to może zbyt optymistycznie dla Ciebie, ale niestety nie potrafisz hamować.
Twoje auto waży jakieś 1450 kg, podczas gdy moje jakieś 1700 kg (kombi jest o ponad 200 kg cięższe), bo ważyłem i porównywałem.
Skąd te dane? Zważyłeś w tym samym czasie, na tej samej wadze kombi i sedana z identycznym silnikiem, wyposażeniem i ilością paliwa w baku?

Bo według książki różnica jest dużo mniejsza...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

hehe spoko Polarny, eko driver nie jestem ale zapewniam Cię że nie jest też tak jak piszesz :) wilhelm wszystko idzie pokrzywić, poprzednie tarcze jak padały to już myślałem że może przez felgi ale te zaczęły bić na zimówkach, łożyska i inne pierdoły też powymieniane.
no zobaczymy są dwie opcje albo zaciski z foki i ori tarcze jak Tomasz pisał albo... zmiana fury na dwie :P Fto + Freelander

Polarny

Zważyłem swojego Mondeo jakis czas temu najpierw na jednej wadze, potem przy przeglądzie także na wydruku dostałem rzeczywista wagę pojazdu i różnica była chyba 5 kg.
Co ważniejsze, jest to waga BEZ kierowcy z mniej więcej 1/4 baku paliwa.

T

No tak... ale czy zważyłeś w ten sam sposób sedana? Bo jeśli porównujesz swój własny pomiar kombi z masą sedana odczytaną z książki to jest to wyraźny error w metodologii badań. :stupid:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

ja wazylem mojego pustego z polowa baku i wyszlo 1580kg

boner

1540kg bez kierowcy z połową baku oczywiście wartość zważona.

weksla

hmmm 200kg to byłaby olbrzymia różnica, nie wiem bo nie ważyłem, z tego co wiem z danych katalogowych to różnica w wadze między sedanem a kombi z tymi samymi silnikami to 130k. To i tak olbrzymia różnica
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 16.03.2011, 15:18
z tego co wiem z danych katalogowych to różnica w wadze między sedanem a kombi z tymi samymi silnikami to 130k. To i tak olbrzymia różnica
Dane katalogowe dla TDCI 130 (z książki do przedlifta):

- Sedan 1486-1542 kg
- Liftback 1495-1549 kg
- Kombi 1547-1603 kg

Jak widać liftback jest o ok. 10 kg cięższy od sedana, a kombi jeszcze o ok. 50 kg cięższe od liftbacka. Żadne 200 kg czy nawet 130! ;) Można się spierać co do wartości bezwzględnych (zależy jak się zważy), ale różnica musi się zgadzać z tym co podali.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

a te rozbieżności to ze względu na wyposażenie czy jak?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

16.03.2011, 15:34 #11 Ostatnia edycja: 16.03.2011, 16:37 by badger
Cytat: weksla w 16.03.2011, 15:32
a te rozbieżności to ze względu na wyposażenie czy jak?
No oczywiście... jak widać różnice w wyposażeniu robią podobną różnicę jak wersja nadwoziowa. A co dopiero, gdy ktoś ma na pokładzie np. LPG. :stupid:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Niech Wojoo zważy swojego ;) zobaczymy o ile cieższy jest przez maty bitumiczne :)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wojoo

Cytat: Cinkciarz w 16.03.2011, 16:36
Niech Wojoo zważy swojego ;) zobaczymy o ile cieższy jest przez maty bitumiczne :)

przy kompletnej zabudowie i prawie pełnym baku ważył 1580kg... teraz wazy pewnie kolo 1500 :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl