Zcinanie opon

nokitel, 27.03.2011, 20:51 « poprzedni - następny »

nokitel

Witam
Zauważyłem dzisiaj że opony które miałem na tyle (prawdopodobnie na tyle) są od środka zjechane i to zarąbiście. Co może być powodem zjechania tak opon? zbieżność z tyłu też sie ustawia w kombi ?
pozdrawiam

T

Pewnie typowa przypadłość kombi, czyli wyrobione gumy w tylnym zawieszeniu. Robi się lekki negatyw i ścina opony od wewnątrz, a nic jeszcze nie stuka.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

to napisz albo daj lin co trzeba kupić i wymienić. Zbieżność się ustawia na tyle? czy tylko z przodu ?

T

Cytat: nokitel w 27.03.2011, 21:22
to napisz albo daj lin co trzeba kupić i wymienić.
Nie jestem pewien dwóch tulei, a też muszę właśnie zmienić.

Wg. jednego źródła:

6829045 x8
6829051 x2
6973503 x2
6829046 x2

Wg. drugiego źródła (i raczej to jest poprawne):

6829045 x8
6829051 x2
6761093 x2
6829046 x2

Ogólnie gumy w mk3 są niby niewymienne, dobiera się je z innych modeli. ;)

Co do ustawień to nie wiem niestety co się z tyłu ustawia, ale przy okazji się dowiem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

ale te części są do mk1 ... i wszystko wygląda podobnie to które części kupić i wymienić ?

T

Cytat: nokitel w 27.03.2011, 22:00
ale te części są do mk1 ... i wszystko wygląda podobnie to które części kupić i wymienić ?
No właśnie dobiera się tuleje z mk1/mk2. Podobno to pasuje. Nawet jeden ze sklepów internetowych sprzedaje taki komplet (ten drugi) jako tuleje do mk3 kombi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

wina znaleziona i problem rozwiązany. Wahacz krótki popżeczny a dokładnie tuleje 4szt. 6829045 do wymiany. Po wymianie ustawienie zbieżności bo było tragicznie i powinno być już ok.

18" są zarąbiste i nie zamienię na mniejsze ale trzeba liczyć się z szybciej zużywającym się zawieszeniem.