Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Rdzewiejące drzwi

boner, 28.03.2011, 16:00 « poprzedni - następny »

boner

Chyba temat powszechnie znany użytkownikom MK3, u mnie problem już wymaga zareagowania także co myślicie jak to zrobić dobrze żeby problem nie wrócił. Może już ktoś z Was to naprawiał podzielcie się wrażeniami. Oczywiście chodzi o dolny rant drzwi.

T

Stuprocentowo pewnej metody raczej nie ma, pomijając może wymianę drzwi na nowe. Z sensownych, mało inwazyjnych metod -- pojedź do jakiegoś zakładu specjalizującego się w usuwaniu rdzy, może coś poradzą, jeśli póki co masz tylko trochę rdzawego nalotu.

PS. Ja mam już w aucie drugi komplet drzwi. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Co Ty gadasz? No to ładne, 2 razy drzwi wymieniać :]
To mi się musiało trafić jak ślepej kurze - ani grama rdzy ni mam na drzwiach... :]
Aż idę się upewnić... :P

T

Cytat: hashenty w 28.03.2011, 16:56
Co Ty gadasz? No to ładne, 2 razy drzwi wymieniać :]
Mam drugi komplet czyli raz wymieniałem. Pierwszy był fabryczny. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

Kupowałeś nowe ??
Moje kierowcy chyba już nie nie kwalifikują do roboty  :E nie wiem co robić ....
Może ktoś z Łodzi by polecił jakiegoś lakiernika ??

lukasz3112

ja swoje autko oddałem do ASO bo mam gwarancję na perforację więc już jutro będzie jak nowe :)
najlepszym sposobem jest usunąć całą rdzę potem dobry zabezpieczyć przed korozją, nowy podkład i lakier. Bo zaprawki to na miesiąc są dobre. potem znowu wyłazi.

T

Cytat: boner w 28.03.2011, 18:52
Kupowałeś nowe ??
Na gwarancji wymienili. ;)

Cytat: boner w 28.03.2011, 18:52
Moje kierowcy chyba już nie nie kwalifikują do roboty  :E nie wiem co robić ....
Kwalifikują się, tzn. co się z nimi dzieje? Bo jak korozja jest duża, to raczej trwale nic z tym nie zrobisz (po roku, dwóch znowu wyjdzie). Lepiej na szrocie poszukać niezardzewiałych drzwi w kolorze. Jak jest jeszcze tylko powierzchniowy nalot to można coś zdziałać.

« Dodane: 28.03.2011, 23:06 »

Cytat: lukasz3112 w 28.03.2011, 19:00
ja swoje autko oddałem do ASO bo mam gwarancję na perforację więc już jutro będzie jak nowe :)
najlepszym sposobem jest usunąć całą rdzę potem dobry zabezpieczyć przed korozją, nowy podkład i lakier. Bo zaprawki to na miesiąc są dobre. potem znowu wyłazi.
Przypilnuj ich, żeby nie pomalowali Ci drzwi do połowy, bo ASO Forda miewają takie zwyczaje. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

niedawno się pytałem w ASO Lipski i jesli pojawi sie rdza na drzwiach to tylko maluja element gdzie sie ona pojawiła, natomiast nie ma czegos takiego jak wymiana drzwi na nowe ... Tomasz znowu sie naczytał bajek :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

boner

Cytat: wojoo w 02.04.2011, 19:27
niedawno się pytałem w ASO Lipski i jesli pojawi sie rdza na drzwiach to tylko maluja element gdzie sie ona pojawiła, natomiast nie ma czegos takiego jak wymiana drzwi na nowe ... Tomasz znowu sie naczytał bajek :D

też właśnie to wiedziałem, nie słyszałem żeby komuś drzwi wymieniono. Przegłady są co rok także nie dopuszczają do takiego przerdzewienia

T

Cytat: wojoo w 02.04.2011, 19:27
niedawno się pytałem w ASO Lipski i jesli pojawi sie rdza na drzwiach to tylko maluja element gdzie sie ona pojawiła, natomiast nie ma czegos takiego jak wymiana drzwi na nowe ... Tomasz znowu sie naczytał bajek :D
Jakby Ci powiedzieli, że się maskuje rdzę naklejając na nią folię to pewnie też byś uwierzył i dał się spławić. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 02.04.2011, 21:54
Jakby Ci powiedzieli, że się maskuje rdzę naklejając na nią folię to pewnie też byś uwierzył i dał się spławić. ;)

Rozumiem ze Ciebie w taki sposób sie pozbyli ;)?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 02.04.2011, 22:29
Rozumiem ze Ciebie w taki sposób sie pozbyli ;)?
No właśnie nie rozumiesz. :wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

U mnie na chwilę obecną  też rdzy na drzwiach nie widać, kiedyś na forum już o tym wspominałem i było zdziwko  :ghost:
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

auchim

ciekawe kiedy u mnie wyjdzie, dwa razy już były malowane :D, ale nie ze względu na rdzę  ;)