[MK3] Dystanse

wilhelm, 04.04.2011, 18:26 « poprzedni - następny »

wilhelm

co myślicie o takich dystansach? jest to coś warte czy lepiej dać sobie spokój ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/dystanse-4x108-5x108-8mm-ford-i1516060629.html

lub

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/dystanse-4x108-5x108-10mm-ford-i1516060656.html



czy założę koło bez wymiany szpilek?

Polarny

Policjanci w Alfach na zimówkach mają dystanse. Nie narzekają, tylko dokręcają je co 500 km (-:

eng

Nie polecam żadnych dystansy. Zniszczysz sobie auto, a o to Ci chyba nie chodzi?

T

04.04.2011, 20:05 #3 Ostatnia edycja: 04.04.2011, 20:59 by badger
Cytat: wilhelm w 04.04.2011, 18:26
co myślicie o takich dystansach? jest to coś warte czy lepiej dać sobie spokój ;)
Już Ci pisałem, że jak się uparłeś to poszukaj chociaż takich które są TYLKO do 5x108, nie kupuj takich jak te, podziurawionych jak ser szwajcarski.

« Dodane: 04.04.2011, 20:11 »

Cytat: Polarny w 04.04.2011, 19:25
Policjanci w Alfach na zimówkach mają dystanse. Nie narzekają, tylko dokręcają je co 500 km (-:
Oni nie mają dystansów przelotowych...

« Dodane: 04.04.2011, 20:12 »

Cytat: eng w 04.04.2011, 19:49
Nie polecam żadnych dystansy. Zniszczysz sobie auto, a o to Ci chyba nie chodzi?
Co się ma zniszczyć od kilkumilimetrowych dystansów? Jeśli są wykonane poprawnie (te na takie NIE wyglądają) to nic się raczej nie stanie. Chociaż w sumie to trochę większe obciążenie dla szpilek (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwignia) więc osobiście bym sobie czegoś takiego nie założył. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

a co myślicie o przykręcanych dystansach? i od mm takie się zaczynają?

cichyp

Też chciałem sobie dystanse zafundować ale mój oponiarz mi odradził ze względu na szpilki... już lepiej kupić felgi z większym offsetem.


No może że chodzi o niski koszt przeróbki...


A podstawowe pytanie:
Co ma na celu taka modyfikacja?
lepsze trzymanie, stabilność??
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: cichyp w 04.04.2011, 22:37
A podstawowe pytanie:
Co ma na celu taka modyfikacja?
lepsze trzymanie, stabilność??
Lepszy wygląd wg. wilhelmskiego, któremu się nudzi. A co do prowadzenia, to możliwe, że się nawet pogorszy...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Cytat: Tomasz w 04.04.2011, 22:44
Lepszy wygląd wg. wilhelmskiego, któremu się nudzi. A co do prowadzenia, to możliwe, że się nawet pogorszy...

sporo osób twierdzi że ori felgi 18 w mondku są strasznie schowane... ty chyba też :D

auchim

strasznie schowane...?? z dystansami to błoto bedzie waliło chyab aż po dach a nie jak w serii progi i drzwi

T

Cytat: wilhelm w 04.04.2011, 23:04
sporo osób twierdzi że ori felgi 18 w mondku są strasznie schowane... ty chyba też :D
Sam jesteś schowany. Bez chlapaczy mam całe auto w błocie nawet na 16, nie mówiąc o 18. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Osobiście uważam że TYLKO fajnie samochód wygląda, optycznie jakby był szerszy nic poza tym, a o bezpieczeństwie to już W OGÓLE nie ma mowy.
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

cichyp

Cytat: Cinkciarz w 05.04.2011, 08:18
... a o bezpieczeństwie to już W OGÓLE nie ma mowy.
sugerujesz ze mogą szpilki nie wytrzymać...

Piszecie że prowadzenie się pogorszy... ja uważam że podobnie jak przy szerokich oponach pogorszyć się może komfort prowadzenia, trzeba będzie trzymać kierownice jak Bóg przykazał dwiema rękoma a nie bawić się w zimny łokieć.


... ale mogę się mylić.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

wilhelm

dzisiaj zmieniałem koła na letnie i przy oryginalnych szpilkach nie ma mowy o jakichkolwiek dysntansach, sa za krótkie

Oktan

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Link odnośnie dystansów !!

polecam lekturę

poza tym więcej na temat dystansów może powiedzieć RSSSS - bo sam ma w swoim RS Mark II
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

LabAdam

W największym skrócie

Czego porządne dystanse nie robią:

Nie pogarszają prowadzenia auta, nie nadwyrężają szpilek (koło nie trzyma się na szpilkach).

Co porządne dystanse robią:

Zmniejszą przechyły boczne. W zależności od grubości niwelują wędrówkę poprzeczną środka ciężkości od 0.2 do 1.5%.