[MK3] Dystanse

wilhelm, 04.04.2011, 18:26 « poprzedni - następny »

T

Cytat: wojoo w 25.06.2011, 18:34Moim zdaniem chcąc sobie poszerzyć koła lepiej zainwestować w felgi o mniejszym et a nie cudować z dystansami.
A co to zmieni? Mniejsze ET działa IDENTYCZNIE jak dobry jakościowo dystans.

« Dodane: 25.06.2011, 17:44 »

Cytat: vtec w 25.06.2011, 15:47w ST ET jest 52,5 natomiast w RS jest ET60. W takim wypadku jakie dystanse (jaka szerokosc i jaki typ) nalezałoby zastosować. Wogole jest sens instalowac dystanse w takim wypadku.
A jaka jest szerokość felgi w obu przypadkach?

« Dodane: 25.06.2011, 17:45 »

Cytat: LabAdam w 25.06.2011, 09:38Gdy dodasz dystanse na tył, przesuniesz balans minimalnie w kierunku nadsterowności (przesunięcie nie oznacza osiągnięcia).
Jesteś pewien? Intuicja podpowiada mi coś przeciwnego, no, ale mogę się mylić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 25.06.2011, 18:42wojoo:
Moim zdaniem chcąc sobie poszerzyć koła lepiej zainwestować w felgi o mniejszym et a nie cudować z dystansami.
A co to zmieni? Mniejsze ET działa IDENTYCZNIE jak dobry jakościowo dystans.

Zawsze lepiej kupić felgę z dobranym ET, a w tym przypadku, jeśli ET będzie np. przy 0 to naciski na piastę przenoszone przez koło będą równe zarówno od wnętrza koła jak i od strony zewnętrznej. kupić 4 dobre dystanse z kołnierzem centrującym o takiej szerokości, to wydatek prawie taki sam jak 4 felg (oczywiście jak dołożymy to co zostało ze sprzedaży starych felg), więc ja bym się nie zastanawiał, poza tym z tego co ludzie piszą w pl raczej się nie dostanie dobrych dystansów :) trzeba ściągać z zachodniej granicy
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

LabAdam

Cytat: Tomasz w 25.06.2011, 17:42
Jesteś pewien? Intuicja podpowiada mi coś przeciwnego, no, ale mogę się mylić.

Co dwie głowy to nie jedna. Dzięki Tomasz za czujność bo zostałby niezły byk! Jasne że podsterowność, myślałem o jednym a napisałem drugie- sorki za tego babola!

vtec

Cytat: Tomasz w 25.06.2011, 18:42A jaka jest szerokość felgi w obu przypadkach?
a gdzie takie cos sprawdzic?
ST - 8JX18H2 ET52,5
RS - 8.5X19  ET 60

Oktan

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.tu masz to czego szukasz

:D
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

vtec

Cytat: Oktan w 26.06.2011, 20:01
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.tu masz to czego szukasz

:D
nie kumam, w pierwszej wpisuje szerokość, czyli 8 i 8,5. Offset na plusie czy minusie? Co to znaczy od zawieszenia, a od strony zewnetrznej? Mógłbyś mi to przeliczyć i podać jakie dystanse miałyby być? Wielkie dzięki
znalazlem coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


wychodzi na to że felga schowa sie tylko o ok. 12mm? Mam rację? Czyli co, dystans ok 10mm na stronę i będzie git?

T

ET 60 zamiast 52.5 daje Ci 7.5 mm bardziej do wewnątrz, szerokość 8.5" zamiast 8" daje Ci po ok. 6.5 mm w obie strony.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

vtec

ciekawa sprawa z tymi dystansami ...
wyslalem zapytanie do kilku firm sprzedajacych dystanse podajac dane starych i nowych felg ... i co ciekawe zadna nie moze podac dokladne wymiaru dystansy jakie nalezy zastosowac, glownie piszac iz zwykle sprzedaja 20mm ...
i badz tu czlowieku madry

wilhelm

Eibach sprzedaje dystanse przykręcane 15mm, pytałem mailem jakiegoś dystrybutora to zawołał 499 za komplet na oś. i będą dopiero pod koniec lipca.

T

Cytat: wilhelm w 03.07.2011, 01:51zawołał 499 za komplet na oś
To taniej kupić inne felgi, a stare sprzedać. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Adelajda

Cytat: wilhelm w 03.07.2011, 00:51
Eibach sprzedaje dystanse przykręcane 15mm, pytałem mailem jakiegoś dystrybutora to zawołał 499 za komplet na oś. i będą dopiero pod koniec lipca.
Przegięcie....

MAG

Cytat: Tomasz w 26.06.2011, 22:25
ET 60 zamiast 52.5 daje Ci 7.5 mm bardziej do wewnątrz, szerokość 8.5" zamiast 8" daje Ci po ok. 6.5 mm w obie strony.
Czyli reasumując, zewnętrzna płaszczyzna felgi od RS'a będzie o 1mm głebiej schowana w nadkolu od fabrycznej felgi od ST.

Natomiast wewnętrzna płaszczyzna tej felgi będzie około 13mm blizej amora od standardowej - czyli prawdopodobnie dość blisko nadkoli ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

vtec

Cytat: MAG w 13.07.2011, 11:42
Czyli reasumując, zewnętrzna płaszczyzna felgi od RS'a będzie o 1mm głebiej schowana w nadkolu od fabrycznej felgi od ST.

Natomiast wewnętrzna płaszczyzna tej felgi będzie około 13mm blizej amora od standardowej - czyli prawdopodobnie dość blisko nadkoli ...
no nie do końca ...
nie wziąłeś jeszcze pod uwage szerokości felgi (8 cali) ST do 8,5 w RS.

REASUMUJĄC DLA POTOMNYCH, czyli autopsja ...
do FFII wystarczy założyć dystanse 5mm i jest ta sama odległość od amora co przy normalnej. Z tyłu nawet nie trzeba dystansu, bo odległość jest duża. Przód natomiast delikatnie dotyka bez dystansów. Założone tył i przód po 5 mm i GIT. Tylko jest mały mankament, tzn. nie do końca po nałożeniu felgi daje się wycentrować, ale po dociągnieciu felunku, nachodzi w miarę OK, na piastę. Jak będą odręcać sie śruby, tzn. że nie jest dobrze. Jutro test, 450km, poniedziałek powrót ... zobaczy sie.
W jeździe różnica duża, czuć bardziej nierówności.
Jutro kolejny drobny mod ... wieczorem, bądź w piątek foty w moim wątku ;)

MAG

Cytat: vtec w 13.07.2011, 22:16
no nie do końca ...
nie wziąłeś jeszcze pod uwage szerokości felgi (8 cali) ST do 8,5 w RS.

brałem to pod uwagę - stąd te ok. 13mm (czyli pół cala wiecej na feldze plus 1mm na różnicy samego ET) dla wewnętrznej płaszczyzny felgi
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: vtec w 13.07.2011, 23:16no nie do końca ...
nie wziąłeś jeszcze pod uwage szerokości felgi (8 cali) ST do 8,5 w RS.
No właśnie wziął. :)

Cytat: vtec w 13.07.2011, 23:16do FFII wystarczy założyć dystanse 5mm i jest ta sama odległość od amora co przy normalnej.
Różnica wynosi około 14 mm, a nie 5 mm, powinieneś poszukać najcieńszych dystansów nieprzelotowych (przykręcanych), szczególnie, że...

Cytat: vtec w 13.07.2011, 23:16Tylko jest mały mankament, tzn. nie do końca po nałożeniu felgi daje się wycentrować, ale po dociągnieciu felunku, nachodzi w miarę OK, na piastę.
...z tego co rozumiem otwór centrujący ledwo Ci nachodzi na piastę, a to nie słaby dieselek tylko mocne auto i tolerowanie takiego stanu rzeczy nie wydaje mi się rozsądne. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club