ST220 Odczyty sond lambda ELM 327 wykrywa tylko 3 sondy

Piotrek_rr, 09.04.2011, 20:49 « poprzedni - następny »

Piotrek_rr

Witam !
Pomóżcie proszę, bo nie wiem czy to wina Elma, programu, czy sond...
Kiedy badam sobie czujniki w samochodzie interface wykrywa mi tylko 3 sondy lambda.

Bank 1 Sensor 1
Bank 1 sensor 2
Bank 2 Sensor 1

Nie ma Bank 2 Sensor 2... dlaczego ? Wiem, ze w moim aucie są 4 sondy (ST220). Odczyty robiłem w 2 programach (Scan XL i ScanMaster ELM) Żadnego błędu mi nie wskazuje, Check mi się nie świeci.

Czy wykresy pracy sond lambda (wszystkich 4) powinny być takie same, czy mogą się one różnić ?
Nie pytam o padnięta sondę tylko przy prawidłowej ich pracy.

Pozdrawiam !

T

Odczyty sond przed katami powinny być takie same (w znaczeniu powiedzmy średniej wartości z jakiegoś okresu, bo to co widać w danym momencie w programie może się oczywiście różnić) i odczyty sond za katami powinny być takie same. Oczywiście odczyty sond przed katami będą inne niż tych za katami.

Dlaczego widać u Ciebie tylko jedną sondę za katem niestety nie wiem, może druga padła? Może oprogramowanie nie do końca radzi sobie z ST220?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Piotrek_rr

Kolega Netoper z MKP poddał pod wątpliwość, czy rzeczywiście są 4 sondy w ST220. Osobiście nie zaglądałem, ale gdzieś na forum wyczytałem, że są 4. Wie ktoś może, ile ich w końcu jest ? :) Bo może mój program pokazuje wszystko OK

T

W ST220 wydech łączy się dopiero za drugim tłumikiem środkowym, więc jak za katami miałaby być jedna? To by było lekko bez sensu, no ale z fordem nigdy nic nie wiadomo...

Może tu się czegoś dopatrzysz:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club