check engine - uboga mieszanka???

MAG, 09.04.2011, 23:19 « poprzedni - następny »

MAG

W moim ST pojawił sie problem - wyskoczył check.
Stało sie to w poprzedni weekend.

autko we środe było u znajomego mechanika, który przekładał heble i przepustnice no i przy okazji sprawdził tego checka.
Pokazało 4 błedy, jednym z nich była informacja o ubogiej mieszance.
Odłaczeniem aku nie dało sie ich wykasować, ale kompem poszło.

Dzisiaj rano siostra zadzwoniła, że znowu się zaczekował i była juz u mechanika - tym razem tylko jeden bład, własnie ten ubogiej mieszanki.
póki co zgasło (mechanik wykasowął bład), ale siostra nie jeździ ST na codzień - tylko "od święta" i licho wie czy się znowu zapali ....

Co sprawdzić?
Co może być powodem?

Się wkurzyłem, bo klienci oglądający autko przyjechali akurat jak się zaświecił....   :mad: :mad: :mad:
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Lamba, przepływomierz... no i ew. układ wtryskowy, ale to mniej prawdopodobne. Wiesz jaki to dokładny błąd? Czy ta uboga mieszanka tylko na jednym rzędzie cylindrów czy na obu?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

Mag ja miałem kiedyś coś takiego.... ale za cholere nie pamiętam co wtedy byłó przyczyną ... :}
na pewno nic poważnego skoro zapomniałem  8)
Możliwe żęby od łapanego lewego powietxrza to sie pokazywało ??

T

Cytat: boner w 10.04.2011, 00:31
Możliwe żęby od łapanego lewego powietxrza to sie pokazywało ??
O właśnie, to kolejna możliwość. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: Tomasz w 09.04.2011, 23:26
Lamba, przepływomierz... no i ew. układ wtryskowy, ale to mniej prawdopodobne. Wiesz jaki to dokładny błąd? Czy ta uboga mieszanka tylko na jednym rzędzie cylindrów czy na obu?
Kolejne wykasowanie i znowu się pokazał check - po wykasowaniu jest wszystko OK dopóki nie wyłączy się silnika, gdy się wyłączy, to następne przekręcenie kluczyka powoduje jego pojawienie się ...

błąd składu mieszanki jest na obu rzędach cylindrów, czyli moim zdaniem raczej mało prawdopodobna lambda, bo to by znaczyło, że naraz musiałyby dwie paść, co wydaje mi się mało realne ...

Wydruk z IDS'a sugerował również możliwość zapchania filtra paliwa? jest sens bawić się w wymianę? Ile to może kosztować (filtr plus robota)?

siostra tankowała ostatnio na jakiejs stacji należącej do MZK, ale potem dolała 10 literków na BP.

Na sprawdzenie dolotów autko pójdzie najwcześniej jutro, ale można cosik wcześniej zrobić?

później podam dokłądne kody błędów bo mam na drugim kompie skany z IDS'a
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

NeroN

A ja odkopę troszkę, MAGu i jak sie kończyło ? Bo mam to samo na pierwszym rzędzie cylindrów i czasem wywala wypadanie zapłonów na pierwszym rzędzie.

Pierwszy to ten od szyby ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

MAG

Po wyczyszczeniu krokowca i wymianie przewodu odpowietrzania skrzyni korbowej spokój - wg słów nowego włąściciela, bo to juz on po moich sugestjach zrobił te rzeczy przy okazji serwisu na 160tkm
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

NeroN

Aha, u mnie się okazała zawieszająca się Sonda, dopiero jak zapiąłem ELMa i zrobiłem trasę z odczytem parametrów to w domu doszedłem do tego - prawie jak telemetria w F1 :D

Po wymianie Sondy jak ręką odjął :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

MAG

U mnie sondy chodziły książkowo
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0