Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST 220

artur_2047, 12.04.2011, 11:24 « poprzedni - następny »

artur_2047

Witam,

Poszukuje obecnie Mondeo ST 220 w wersji kombi. Chciałbym znaleźć wersje bezwypadkową z przebiegiem maksymalnie do 140 tys. km. Mam nadzieje że można jakimś cudem spełnić te wymagania.

P.S.
Najlepiej jakby auto było z PL salonu.

wilhelm

na twoim miejscu zainteresowałbym się autem MAG'a, wprawdzie nie jest z polski ale ze szwecji i przebieg ma trochę większy ale myślę że warto...

artur_2047

Czytałem o tym autku. Jest bardzo ładne. Problem w tym że może dla większości modyfikacje przeprowadzone w tym aucie to zaleta dla mnie niestety to wada. Mam malutkie dziecko i wszelkie zmiany w zawieszeniu i wydechu są niewskazane. Sprzedałem ostatnio zrobioną S4 B5 a teraz wybór padł na Mondeo ponieważ uważam że jest to auto które spełnia moje oczekiwania ale tylko całkowita seria. Nie spieszy mi się bardzo z zakupem dlatego jak by ktoś coś wiedział o jakimś fajnym egzemplarzu proszę o info.

eng

Seryjne ST 220 też jest głośniejsze niż zwykły cywilny pojazd no i ma obniżone zawieszenie, które raczej też nie nadaje się do wożenia małego dziecka.

T

Cytat: eng w 12.04.2011, 12:32
Seryjne ST 220 też jest głośniejsze niż zwykły cywilny pojazd
Jest cichsze od prawie każdego diesla. ;)

Cytat: eng w 12.04.2011, 12:32
no i ma obniżone zawieszenie, które raczej też nie nadaje się do wożenia małego dziecka.
Daj spokój... ma obniżone symbolicznie o 10 czy 15 mm w stosunku do "terenowej" serii.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

artur_2047

Myślę że będzie OK. Miałem okazje pojeździć trochę poprzednikiem mianowicie ST200 i byłem zadowolony także mam nadzieje że ST220 również mnie zaskoczy oczywiście na plus.

wojoo

Cytat: artur_2047 w 12.04.2011, 12:02
Sprzedałem ostatnio zrobioną S4 B5

czyś ty na głowe upadł :wojoo:

"zamienił stryjek siekierkę na kijek"
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

boner

Cytat: eng w 12.04.2011, 12:32
Seryjne ST 220 też jest głośniejsze niż zwykły cywilny pojazd no i ma obniżone zawieszenie, które raczej też nie nadaje się do wożenia małego dziecka.
bzdura  :D
dwójke juz przewoziłem co prawda plomb jeszcze nie mają założonych także nie ma im co wypadać :)

T

13.04.2011, 00:47 #8 Ostatnia edycja: 13.04.2011, 01:25 by badger
Cytat: artur_2047 w 12.04.2011, 12:02
Czytałem o tym autku. Jest bardzo ładne. Problem w tym że może dla większości modyfikacje przeprowadzone w tym aucie to zaleta dla mnie niestety to wada. Mam malutkie dziecko i wszelkie zmiany w zawieszeniu i wydechu są niewskazane.
Ale to przecież drobiazgi, sprężyny możesz sobie wrzucić seryjne, a tłumiki środkowe z powrotem wstawić. Ważne, że silnik i całe auto jest zdrowe, a w przypadku ST220 nie jest to wcale takie oczywiste. Te silniki bardzo nie lubią przegrzania i jazdy bez oleju. ;)

Cytat: artur_2047 w 12.04.2011, 16:02
Myślę że będzie OK. Miałem okazje pojeździć trochę poprzednikiem mianowicie ST200 i byłem zadowolony także mam nadzieje że ST220 również mnie zaskoczy oczywiście na plus.
Jeśli ST200 Ci się podobało i ST220 tym bardziej będzie. Nie jest dużo szybsze (bo cięższe), ale różnica, nazwijmy to, jakościowa pomiędzy Mondeo mk2 i mk3 jest bardzo duża.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

13.04.2011, 09:39 #9 Ostatnia edycja: 13.04.2011, 22:03 by MAG
Tak gwoli informacji - ja mam trójkę dzieciaków i żadne, włącznie z żoną, nigdy nie narzekało na twarde zawieszenie.

Przed ST220 miałem przez 3,5 roku ST200, które też dodatkowo obniżyłem i utwardziłem na springach H&R (bardzo twarde) i tez kłopotu nie było, a ST200 kupiłem gdy córka miała 2 latka, a najmłodszy potomek 4 miesiące.

Co do zawieszenia w moim ST220 - sprężyny Eibacha nie są zauważalnie twardsze od fabrycznych w ST220, są tylko niższe o około 15/20mm. Rożnicy na komforcie jazdy po zmianie sprężyn nie zauważyłem, a zachowanie auta szczególnie przy ostrzejszej jeździe się poprawiło (największa różnica to brak "uciekania" tyłu, który na fabrycznych spręzynach i amorach nivo był mocno odczuwalny).
Moje ST220 to w pełni użytkowy samochód rodzinny, twardy i owszem, ale nadal bardzo komfortowy (w takim samym stopniu co standardowy ST220).

Napiszę jeszcze jedno - gdy przesiedliśmy się z ST200 na ST220, to zonka stwierdziła, że nowy jest jakiś taki miękki i strasznie się przechyla na zakrętach ...  :evil:

Juz nawet nie wspomnę co powiedziała po przesiadce na S-Max'a  :stupid:

Oczywiście S-Max jest dużo bardziej komfortowy niż Mondeo ST, ale dla nas najwazniejsze było to, że najstarszy 14-letni syn miał w Mondeo już bardzo ciasno gdy siedział obok dwóch dziecięcych fotelików no i potrzebowaliśmy czegos troszkę większego (szerszego) dla naszej rodzinki.

Teraz chcę sprzedać tego S-Max'a (mam dosyć klekotu diesel'a) i kupić dobrze wypasionego S-Max'a 2,5turbo i wtedy do niego zapakować tez Eibacha ...  :evil:


BTW - zapraszam do Gdańska na oględziny i jazde próbną moim ST

« Dodane: 13.04.2011, 09:56 »

I jeszcze pare uwag

1. czemu akurat przebieg 140tkm?
To przebieg przy którym w większości ST220 zaczynaja sie problemy ze sprzęgłem, a mój ma sprzegło już zrobione   :evil: (przy przebiegu jakichś 147-150tys km, nie pamiętam dokładnie).
Kilku moich znajomych z ST220 również w podobnym momencie musiało robic sprzegło.

2. głośność wydechu
Mój wydech przy normalnej jeździe jest praktycznie tak samo głośny jak był zanim wycięłem te środkowe tłumiki. Tak jak pisałem, mam trójkę dzieci i żadnego problemu z nimi na wakacyjnej trasie do geji z powodu głosności wydechu nie miałem, bo poprostu zmieniła się tylko delikatnie barwa dźwięku i przy pełnym otwarciu przepustnicy dźwięk mojego wydechu jest teraz bardziej agresywny i "głebszy" niz w standardowym ST, ale ponieważ końcowe tłumiki są nieruszone, to i tak ten wydech jest cichszy od jakichkolwiek sportowych dedykowanych do tego auta wydechów.

btw - miałem kiedys w Escorcie dedykowanego Remus'a (pełny wydech od katalizatora do końca) i po dwóch miechach użytkowania wywaliłem go w cholerę (znaczy sprzedałem kumplowi  :D), bo na trasie nie szło wytrzymać, zona marudziła że jej głowa puchnie itp, zreszta sam po trasie do Wrocławia i Z POWROTEM dwa dni dochodziłem do siebie na tabletkach od bólu głowy, tak więc wiem czego sie boisz ale zapewniam, że w moim aucie takich efektów nie ma.

Zresztą gdyby nie informacja, że środkowe wydechy sa wycięte, to z samej jazdy i dźwięku wydechu nikt by tego nie podejrzewał  :evil:

« Dodane: 13.04.2011, 22:01 »

Cytatwakacyjnej trasie do geji z powodu

dlaczego zamiast słowa pisanego przeze mnie czyli "geji" pojawia się "geji"  ???


ciekawostka - znowu zamiast Croatia? wstawiło tego geja
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

artur_2047

Masz rację aczkolwiek ustaliłem sobie nieco inne wymagania.

Obecnie pojawiła się uważam jak dla mnie ciekawsza oferta i tu odrazu do Was pytanko:
1. Czy ktoś zna to autko? (jestem omówiony na wtorek z właścicielem)
2 I czym się rożni wersja przed liftowa od tej po lifcie(ta ma skrzynie 6)?

Będę bardzo wdzięczny za info

« Dodane: 14.04.2011, 12:57 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-C18489205.html

T

Czy mi się wydaje, czy w aucie zamontowany jest przedliftowy zegarek? Ciekawe dlaczego...

A co do różnic przy okazji liftu to zmienił się głównie wygląd środkowej konsoli no i doszła skrzynia sześciobiegowa (wg. niektórych "wolniejsza"). Z kolei po drugim lifcie, w 2005 roku zmienił się kształt nakładek progowych i doszło trochę elementów chromowanych itp. Ogólnie drobiazgi.

« Dodane: 14.04.2011, 17:22 »

Cytat: MAG w 13.04.2011, 09:39
dlaczego zamiast słowa pisanego przeze mnie czyli "geji" pojawia się "geji"  ???
ciekawostka - znowu zamiast Croatia? wstawiło tego geja
Hm... dobrze się czujesz? :wojoo: Nic z tego nie rozumiem. :wilhelm:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

6 stka jest wolniejsza na bank, w Poznaniu na zawodach sss się skumałem z gościem z "szóstką" i za każdym razem dostawał baty na 1/4. Już na początku mówił że jest wolniejszy, bo był/jest synem właściciela salonu Forda i jeździł każdym nowym modelem jaki tylko się pojawiał.
Znalazłem dowód nawet:
- przejdzcie do klasy profi
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.sss.org.pl/results.php?view=020705

A jeżeli chodzi o to ogłoszenie o co chodzi z tym lusterkiem wewnętrznym na jednym ze zdjęć ... ???
Czy to moje złudzenie że lusterko wygląda jakoś sztucznie .

MAG

Cytat: Tomasz w 14.04.2011, 17:10
Hm... dobrze się czujesz? :wojoo: Nic z tego nie rozumiem. :wilhelm:
No dobra, próbowałem kilkukrotnie wpisywac słowo "c h o r w a c j i" (pisze specjalnie ze spacjami, bo inaczej jakims cudem zamieniane jest to słowo na wspomniane "geji" - za cholere nie wiem o co chodzi.

kilka razy edytowałem swoje posty i w podglądzie było OK, a potem znowu te pieprzone "geji" wskakiwało zamiast chorwacji
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 14.04.2011, 21:39
kilka razy edytowałem swoje posty i w podglądzie było OK, a potem znowu te pieprzone "geji" wskakiwało zamiast chorwacji
Tak przez chwilę było, ale to wina wilhelmskiego i tego, że konwerter jak się okazało honoruje wildcards nie informując o tym. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club