Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST 220

artur_2047, 12.04.2011, 11:24 « poprzedni - następny »

MAG

btw - zegarek w moim jest identyczny i na milion procent nie był zmieniany.

natomiast ten z ogłoszenia wygląda fajnie (fajny wypas), ale ciekawi mnie tak niska defacto cena przy tak niskim przebiegu ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 14.04.2011, 21:49
btw - zegarek w moim jest identyczny i na milion procent nie był zmieniany.
Hm... to może zmienili go dopiero po drugim lifcie. Bo w innych wersjach ten zegarek występował chyba tylko przed liftem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

artur_2047

Dzięki za odp. We wtorek jestem umówiony z właścicielem. Będę chciał sprawdzić parametry silnika na hamowni. I wtedy zobaczymy.... 

T

Cytat: artur_2047 w 15.04.2011, 08:38
Będę chciał sprawdzić parametry silnika na hamowni. I wtedy zobaczymy.... 
Bardzo dobry pomysł, jeszcze ciśnienie sprężania warto sprawdzić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

artur_2047

Mam jeszcze pytanko:
Jaka akceptowalna moc powinna wyjść na hamowni?
Bo właśnie rozmawiałem z kolegą który pracuje w Fordzie i mówił że raczej na moc deklarowana przez producenta nie ma co liczyć?

boner

powyżej 210KM powinno być zadowolającym wynikiem

u mnie seria była 219KM

T

Cytat: artur_2047 w 15.04.2011, 10:01
Mam jeszcze pytanko:
Jaka akceptowalna moc powinna wyjść na hamowni?
Bo właśnie rozmawiałem z kolegą który pracuje w Fordzie i mówił że raczej na moc deklarowana przez producenta nie ma co liczyć?
Przede wszystkim jedź na porządną, wiarygodną hamownię, a potem pokaż cały wykres, to będzie można coś powiedzieć. Nie tylko moc maksymalna się liczy. Ale gdyby było mniej niż jakieś 215 to raczej bym sobie odpuścił.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

artur_2047

Niestety mam złe wieści. Jestem świeżo po oględzinach. Auto ma 2-krotnie grubsza powlokę lakieru jakby było cale malowane. Na el. nadwozia grubość lakieru od 250 do 420um a na progach od 120 do 190um. Co do przebiegu to ciężko stwierdzić ale auto nie jest zniszczone w środku. Także poszukiwania trwają nadal.

P.S.

Ogólne wrażenia
+ bardzo duża przestrzeń ładunkowa co dla mnie to duży plus
+ kolor blue performance
+ ogólnie wygląd
+ auto dosyć ładnie przyspiesza (niestety czuć dużą masę pojazdu, zaczyna jechać tak od 3500-4000 tys. obr/min)
+ V6

- dosyć miękkie zawieszenie (MAG wspominał o tym miał racje  chociaż w moim przypadku to chyba raczej +)

To tyle po krótkich oględzinach. Pozdrawiam

T

Cytat: artur_2047 w 15.04.2011, 23:12+ auto dosyć ładnie przyspiesza (niestety czuć dużą masę pojazdu, zaczyna jechać tak od 3500-4000 tys. obr/min)
Dobrze wyczułeś. ;)

Tu masz wykres: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mybluefin.co.uk/curves/st220.pdf
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: artur_2047 w 15.04.2011, 23:12
- dosyć miękkie zawieszenie (MAG wspominał o tym miał racje  chociaż w moim przypadku to chyba raczej +)

No wiesz, standardowe ST220 jesli jest miekkie, to od razu włącza mi się lampka ostrzegawcza i konieczność sprawdzenia tylnych amorów.

ja osobiście nie nazwałbym miękkim swojego ST przed zmianą zawiechy, ale miękkość odczuwalna szczególnie z tyłu wskazywałaby na duuuuuuuzy wydatek na nowe amory, które kosztuja prawie dwa koła za sztukę i nie ma zamienników.

Naprawdę zapraszam do Gdańska na przetestowanie mojego auta  :evil:

Niech tylko się uporaja z tym checkiem - albo padła sonda, albo jakies lewe powietrze gdzies ciągnie.
dzisiaj siostra zawiozła go do znajomego mechanika na szczególowe "przegrzebanie"  :D
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

artur_2047

"Naprawdę zapraszam do Gdańska na przetestowanie mojego auta"

Nie kwestionuje stanu Twojego auta ale niestety jest parę rzeczy które mi nie pasują:

- przebieg
- brak ksenonów
- szkoda parkingowa
- nie wiem czy dobrze pamiętam ale pisałeś o uszkodzonym fotelu

Moja żona jest bardzo pedantyczna i na pewno jej się to nie spodoba. Wiem napiszesz ze to nie auto nowe tylko używane. Mam jednak nadzieje (chociaż coraz mniejsza ze takie auto znajdę). Niedawno użytkownik Pistolet sprzedawał fajne ST220 (wszystko to co mi pasuje tylko nie kombi).

P.S.

Czy ktoś z forum jest wstanie sprawdzić nr VIN?


eng

Cytat: artur_2047 w 20.04.2011, 14:58
"Naprawdę zapraszam do Gdańska na przetestowanie mojego auta"

Nie kwestionuje stanu Twojego auta ale niestety jest parę rzeczy które mi nie pasują:

- przebieg
- brak ksenonów
- szkoda parkingowa
- nie wiem czy dobrze pamiętam ale pisałeś o uszkodzonym fotelu


Myślę, że przebieg 140 tyś to bardzo mało jak na 7 letnie auto. Jeżeli znajdziesz z mniejszym to znaczy, że coś było kombinowane. Brak ksenonów można spokojnie zmienić. Szkoda parkingowa to pikuś w postaci tony dodatkowego lakieru o którym pisałeś wyżej w poprzednim ST 220. MAG - zna historie auta i wolałbym taki ze szkodą "parkingową" niż obcego co mówi mi, że auto było niebite. Co do fotela to nie wiem o co chodzi.

T

Cytat: eng w 20.04.2011, 15:39
Myślę, że przebieg 140 tyś to bardzo mało jak na 7 letnie auto. Jeżeli znajdziesz z mniejszym to znaczy, że coś było kombinowane.
Nie 140 tylko 155 i wcale nie jest to mały przebieg tylko po prostu przeciętny. Nie wiem na czym opierasz swoje przekonanie, że każdy mniejszy przebieg jest kręcony, podejrzewam, że na niczym. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

artur_2047

Tak jak pisałem aż tak bardzo się nie pali. Może to są za duże wymagania ze względu na mało ofert w sieci.

MAG

Cytat: artur_2047 w 20.04.2011, 14:58
Nie kwestionuje stanu Twojego auta ale niestety jest parę rzeczy które mi nie pasują:

- przebieg
- brak ksenonów
- szkoda parkingowa
- nie wiem czy dobrze pamiętam ale pisałeś o uszkodzonym fotelu

Moja żona jest bardzo pedantyczna i na pewno jej się to nie spodoba. Wiem napiszesz ze to nie auto nowe tylko używane. Mam jednak nadzieje (chociaż coraz mniejsza ze takie auto znajdę). Niedawno użytkownik Pistolet sprzedawał fajne ST220 (wszystko to co mi pasuje tylko nie kombi).

Wieeeeeeeelka różnica w przebiegu - niecałe 20tys km - zgadzam się z Tobą, to jest tak astronomiczna róznica, ze nie warto sprawdzić auta  :evil:

straszna szkoda parkingowa - jakiś ......... uszkodził mi zderzak i musiałem go naprawic przy okazji lakierując tylny prawy błotnik, bo gnojek przetarł lakier w taki sposób, że nie dało rady usunąć uszkodzenia samą polerką - życzę żeby 90% sprawdzanych przez Ciebie samochodów miało tylko takie uszkodzenia  :evil:

fotel jest naprawiony - pęknięty był szew




btw - Życzę powodzenia w szukaniu wymarzonego auta
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0