Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Co to za czesć?

weksla, 04.06.2011, 10:20 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Jak kupiłem mondeo to jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem sam była wymiana filtra kabinowego (pyłkowego). Po wykonaniu tego zabiegu została mi taka oto rzecz:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Do dziś nie mam pojęcia co to jest i gdzie ma być założone, w każdym razie gdzieś w okolicach filtra kabinowego:)
Zupełnie o tym zapomniałem i znalazłem to wczoraj przez przypadek podczas sprzątania garażu.

Jeśli ktoś posiada microcata i mógłby mi zidentyfikować ta część po numerze oraz wrzucić rysunek poglądowy gdzie ona ma być założone będę wdzięczny.

ps. sam nie wiem czy piszę w dobrym dziale po tej zmianie układu forum. jeśli w złym Tomasz przenieś topic

Nr części to:
1S71-F02216-A_PIA3

Aha zdjęcia nie oddają rzeczywistych wymiarów tej części, otóż jest ona mała i ma około 11cm długości


Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

maku123

Sławek to prawdopodobnie jest mocowane w tym plastiku od podszybia który zdejmowałeś do wymiany filtra, na zewnątrz tego plastiku jest taka kratka którą spływa woda i jak odwrócisz ten plastik od podszybia to tam to powinno być zamontowane.

Ry2y

Jak zerkniesz na podszybie od góry to masz tam takie 3 dziurki żeby woda nie stała w podszybiu. Pod podszybiem to coś odprowadza tą wodę gdzieś na bok. Właśnie wczoraj przyglądałem się temu badziewku, jak sprawdzałem filtr kabinowy.

weksla

dzieki wam wszystkim w takim razie czas to dzis zamontowac. zdemontuje ten plastik i przykleje to
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Cytat: weksla w 04.06.2011, 15:57
dzieki wam wszystkim w takim razie czas to dzis zamontowac. zdemontuje ten plastik i przykleje to

zamontuj zamontuj żebyś nie był znowu zdziwiony że masz wodę po stronie pasażera ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600