Dolot ST170

yoseph, 07.06.2011, 21:17 « poprzedni - następny »

yoseph

MOC Z POWROTEM WSTĄPIŁA W MOJEGO FOCUSA

Ale od początku: wydawało mi się że trocę zamula mi foka od dołu, na wysokich obrotach było wmiarę wporządku, ale wszyscy mówili że wydziwiam, mi też się wydawało że jestem przeczulony.
Dzisiaj wymieniałem filtr powietrza, patrzę a tam wypadł dolot z puszki filtra powietrza, silnik ssał sobie GORĄCE powietrze zaraz obok bloku silnika, z pominięciem zmiennego dolotu!!nie wiem od kiedy tak jeżdżę ale takiego ciągu jeszcze nie czułem w tym aucie:)
Czuc znaczny przyrost momentu obrotowego od dołu oraz moc u góry, chociaz jak tak pomyślec to to logiczne:)

Es

Ostatnio właśnie o tym patencie myślałem i postanowiłem założyć opaskę metalową bo to mocowanie seryjne to zwykła loteria. Jeśli ktoś chociaż raz to rozbierał lub kupił używanego ST170 (czyli pewnie ...wszyscy) polecam to sprawdzić.
Tak czy inaczej yoseph, cenna uwaga  8)

yoseph

jutro jeszcze do akcji wjadę z silikonem, widać kilka dziur w tym połączeniu i nadal tamtędy wciąga lewe powietrze.
po kupnie miałem robiony duży przegląd i mechanik razem z rozżądem, pompą wody i klimą robił mi wszystkie filtry więc nie wiedziałem że to tak może być. Naprawdę jestem ciekawy od kiedy tak jeździłem bo samochód mam od roku i miesiąca;)

T

Silikon to raczej słaby pomysł, szczególnie jeśli Ci go zassa do cylindrów. Jeśli element jest dziurawy, to wymień na nowy, a przynajmniej na sprawny.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Ale ten element który wchodzi w puchę od spodu ma być taki dziurkowany - to taka jakby bardzo sztywna tkanina :>
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

yoseph

yyy nie chodzi o dziurkowanie :) tylko o to że pomiędzy elementem który wchodzi do puszki a puszką jest szczelina, źle to wcześniej opisałem. 
Tomasz: silikonu nie zaśsie do cylindrów bo cala akcja dzieje się jeszcze przed filtrem powietrza tam gdzie powietrze wpada do puszki. Dopiero potem przechodzi przez filtr ( tutaj jest wszystko szczelne i sprawne) i dalej.

Es

Ten "element wchodzący do puszki" powinien mieć taki zaczep po prawej stronie, który uniemożliwia całkowite wypadnięcie z puszki.

P.S.
Może przeniesiemy ostatnie posty do nowego tematu o dolocie ST170? Pewnie wiele rzeczy będzie tu można jeszcze dodać ;)

T

Cytat: Es w 11.06.2011, 09:05Może przeniesiemy ostatnie posty do nowego tematu o dolocie ST170?
Proszę bardzo. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club