Wydech od ST220

nokitel, 07.06.2010, 14:47 « poprzedni - następny »

MAG

Sorki chłopaki - na śmierć zapomniałem o tych Y-pipach  :]

Sytuacja wygląda w ten sposób, że te co są po 149kr są do kitu, bo są zrobione tak jak orginalna y-pipe w Mondku.
Tak więc pozostają ewentualnie te po 230, ale to jest już prawie 100zł, więc myslę, że wyrzeźbienie tego u tłumikarza będzie przynajmniej o połowę tańsze ....  :]
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

100 zł za porządnie wykonane "zejście" dwóch rurek w jedną wydaje mi się całkiem niezłą ceną... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

A czy ktoś bawił się i wywalał lewy psełdo tłumik i wstawiał za niego np od TDCI tłumik końcowy ? myślę nad takim rozwiązaniem + do tego montował bym końcówki ozdobne na wzór st220. jak myślicie wypali to ?

gorilla666

ja mam tak w moim mk I zrobione.... tlumik przelotowy zostal zastapiony  takim samym tlumikoiem  jak wylotowy-tylko trzeba go obrócić i wsjo bangla  :) + oczywiscie rozejscie wczesniej   z jednej rury na dwie 
Adam  603-78-75-73

T

Lepiej chyba dać taki od TDCI albo 2.0... nie trzeba obracać i spawać uchwytów. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

mam pytanko czy kolektor wydechowy od st-ka podejdzie do zwykłej V-ki ? chodzi mi o tę część z aukcji : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/kolektor-wydechowy-ford-mondeo-st220-mk3-2003r-i1568229568.html  ?

T

Do głowicy przykręcisz, tylko oczywiście y-pipe nie będzie pasowało. ;)

PS. Dobrze kombinujesz, gdyby je ładnie wypolerować w środku i dorobić odpowiednią y-pipe to efekt powinien być więcej niż odczuwalny... ale to tylko teoria. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

czyli pod śruby przy głowicy podejdzie tak ?

T

Cytat: nokitel w 03.05.2011, 11:35
czyli pod śruby przy głowicy podejdzie tak ?
Głowice się pod tym względem nie różnią w 2.5 i 3.0. Różnią się kanałami ssącymi, wydechowe są takie same.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

robię właśnie y-pip i tak pomyślałem żeby katy usunąć i w zamian zastosować taki patencik z st-ka połączony z własnym pomysłem.

T

Bardzo fajny pomysł, zamierzałem zresztą o tym napisać. Jestem bardzo ciekawy efektów. Jedyna trudność to niestety zrobienie odpowiedniej y-pipe, ale skoro masz taką możliwość, to bym się nie zastanawiał tylko robił. ;) Te kolektory wyglądają dużo lepiej niż seria z 2.5 (choć są raczej na pewno gorsze niż kolektory 3-1, ale koszt też zupełnie inny).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

a jak z uszczelką pod ten "nowy kolektor" ? ma być od st-ka czy zwykłej v-ki ?

T

Cytat: nokitel w 03.05.2011, 15:14
a jak z uszczelką pod ten "nowy kolektor" ? ma być od st-ka czy zwykłej v-ki ?
Moim zdaniem to obojętne. Jak Ci się nie spieszy to pewnie będę miał nadmiarowy komplet za kilka dni. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

ale nadmiarowy czego ? uszczelek ? czy kolektorów ?

T

Uszczelek. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club